O czym chcesz poczytać na blogach?

Emmanuelle

Break The Walls - Onet.pl Blog

- Jest coś gorszego od mężczyzny?
Uśmiechnęłam się delikatnie. Przykryłam ją szczelnie kocem i ucałowałam w czoło.
- Dwóch mężczyzn… - mruknęłam cicho na odchodnym, bardziej do siebie, niż do niej.

Anja
14 komentarzy

23 lutego 2011
21. Thunder.
- Carol, jesteś samobójcą! Wiesz o tym, prawda?
- Oj tam, oj tam. – żachnęła się ruda. – Nie marudź. To nic wielkiego.
Siedząc na brzegu łóżka, obserwowałam jak zwinnymi ruchami wprawnych już rąk, przewija kwilącą Emmanuelle. Jasnowłosa główka dziecka poruszała się niespokojnie, jak gdyby dziewczynka.

ja anioł bezpański...ja anioł bezdomny...

Szukaj...czasu jest tak wiele... ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy...ważnych jest kilka tych chwil tych na które czekamy...
aalkaa 2004-03-04 12:56:45
skomentuj (1)EMMANUELLE Noire...
Budzi mnie deszcz...przestraszona rzucam w kąt starą książke...Więdne jak kwiat...jak kwiat w Twoich oczach...Jedna cisza...jedna myśl...jeden cichy głos...jedno słowo...Wiatr zrywa się...przestraszona...głód napełnia moje oczy...Cień moich łez...moich łez w szklanych dłoniach...Jedna cisza...jedna myśl...jeden cichy głos...jedno słowo...Emmanuelle...Biała dama...zwiędłe kwiaty w salonie...jedna skrytość...głuchy krzyk...Emmanuelle...Jak złote ziarenka piasku rozsypuje się na wszystkie strony świata...Emmanuelle...


aalkaa 2004-03-13 01:42:40
skomentuj (0)

„Wolność”
Gdy widzisz ptaka w locie jak wolny jest
Jak płynie sobie, aż po nieba kres
Wiedz - niebo bywa pełne wichrów i burz
A z lotu ptaka już nie widać róż

Bo wolność - to nie cel lecz szansa by
Spełnić najpiękniejsze sny, marzenia
Wolność - to ta najjaśniejsza.

atanazy.blog
2. Isabelle Adjani


Urodzona: 1955 Wzrost: 163 cm
Polecane filmy: "Nosferatu wampir", "Opętanie", "Camille Claudel", "Królowa Margot"

Prawie zwycięstwo w rankingu. Ojciec Algierczyk, matka Niemka, ale córka wyrosła na porządną francuską aktorkę. Uroda bardzo ciekawa, semicko - orientalna. Jeżeli takie piękności kryją się pod kwefami kobiet w islamskich krajach, to może jednak warto wrócić do idei rekonkwisty? Ponadto uroda pani Ajdani ma jeszcze taki intrygujacy, gotycki "posmaczek". A oprócz tego - to świetna aktorka.


1. Emmanuelle Béart

  
Urodzona: 1963 Wzrost: 163 cm
Polecane filmy: " Piękna złośnica", "Manon u źródeł", " Nelly i pan Arnaud", jakikolwiek inny, w którym się pojawiła

Boska i wcielona idea francuskiej, eleganckiej i atrakcyjnej laski. Ideał... Byłby, gdyby nie niski wzrost. Ale wiadomo od czasów niejakiego Platona, że idealnej Francuzki to my w tym świecie nie znajdziemy. Emmanuelle zwyciężyła konkurentki z podium po bardzo wyrównanej walce (nieelegancko by chyba było, gdybym napisał, że "szły łeb w łeb") - ale zwycięstwo zasłużone. Pani Béart do twarzy było zarówno w wersji.

Farewell, My Lovely

Jakich, pytam się, tropikalnych wyspach, skoro ostatnie upały dobijają mnie i szczerze tęsknię za temperaturą nie przekraczającą dwudziestu pięciu stopni w dzień i piętnastu w nocy? Czyniąc nadzwyczaj śmiałe założenie, że dysponowałbym odpowiednimi zasobami i namiętną pięknością, zdecydowanie bardziej wolałbym udać się na wyspy Alandzkie na północnym Bałtyku, ot co.

Tymczasem, rozpraszając się przyjemnym grzechotaniem kostek lodu w szklance, obejrzałem sobie Date with an Angel, marną komedię z 1987 r. Film z idiotycznym scenariuszem, fatalnie zagrany, z muzyczką wołającą o pomstę do niebios. Jedynym powodem, dla którego warto zmarnować te niecałe dwie godziny, jest Emmanuelle Beart w roli tytułowego anioła. Wyposażona w monstrualne, aczkolwiek poruszające się nawet w miarę naturalnie łabędzie skrzydła, ucharakteryzowana na Violettę Villas i wydająca chwilami podobne dźwięki (czasami zaś gruchająca niczym niebiańska synogarlica), próbowała podbić Hollywood, jednak z nienajlepszym skutkiem. Był to jej pierwszy z dwóch zaledwie amerykańskich filmów (drugim była Mission: Impossible (I)). Wówczas była początkującą aktoreczką, świeżo po pierwszym większym sukcesie w Manon des sources, ale i tak dziw bierze, że chciało jej się grać w takim czymś. Podobno powodem, dla którego kariera Emmanuelle w USA nie nabrała rozpędu, była jej marna.

Etiuda - You are the sound which wakes me from this nightmare

i nalegała na twoją pomoc.
Dziewczyna wymieniła porozumiewawcze spojrzenie ze staruszkiem. Madame Brissot pociągnęła nosem i wyszła.


Była piękna. Równie piękna jak ty.

Maire siedziała na podłodze, z głową na kolanach madame Georgette. Miękki dywan przynosił ulgę jej zmęczonym bieganiną stopom, a długie paznokcie staruszki czesały kojąco długie, kasztanowe włosy. Wpatrywała się w dobrze znane jej zdjęcie Blaise’a i Emmanuelle. Blaise Vermont, upadły młodzieniec, mężczyzna, człowiek. Przymrużyła oczy. Morderca. Otworzyła je na powrót. Nie było to prawdą. Nic jeszcze nie wydarzyło się. A jeśli wszystkie domysły były jedynie wytworem jej uwięzionej w wiejskiej rezydencji wyobraźni? A jeśli przekroczyła trudną do uchwycenia granicę pomiędzy rzeczywistością a fantazją?
- Boję się – szepnęła Maire.
- Nie ma czego, dziecko – odparła madame Georgette, zanurzając rękę w ciemnych puklach. – Masz tożsamość i pracę. Nie jesteś tu przypadkowo, jesteś moją.