O czym chcesz poczytać na blogach?

Emigranci

zycie codzienne - Onet.pl Blog

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !lui (10:57)
38 rozmowy trwaja i druga kawe pijemy...

11 grudnia 2011
Polacy na emigracji.
Jeżdzą ludzie po całym świeci. Jedni w celach zwiedzania, inni zarobkowych.
Emigranci czyli ktoś, kto na stałe lub na pewien okres czasu zamieszkał poza swoją ojczyzną.
Z różnych powodów. Jedni wyjezdzają w czasie swoich studiów. Na rok lub jeden semestr studiować w innym kraju w ramach swojej uczelni lub specjalnego programu. Dostają dotacje. Zwykle po tym czasie wracają aby nadal  kontynuować naukę na swoich studiach. Jest to też niesamowitą przygodą w życiu. Taki czas studencki, poznawanie, szlifowanie języka obcego, kultury, smaków. Sprawdzanie się w innych realiach, zawieranie przyjażni i z dala od domu:)
Nazwijmy ich Emigrantami za wiedzą i przygodą.
W ramach tej grupy istnieją też pewni ludzie..

uomen-kicz-projekt blog

Jedna wielka orkiestra słów. brzmienie nie nastrojone ale zadowalające. bez metronomu dyrygenta każdy na własną rękę. solówki monosylab głosek zlepki zrosty słów perfekcyjnie zanurzające się we wspólną aczkolwiek nieodgadnioną całość. każdy się słyszy nikt nikogo nie rozumie. wynurzają i opuszczają tony na własną komendę. przy sąsiednim stoliku, może na sąsiednim biegunie rudawa czterdziestka monotonnie rugała dziecko. stoliki są jakby biegunami nieznanymi nie odkrytymi, samoistniejącymi lądami. ciałami niebieskimi moich parkowych tras. drogą stołeczną parku.


uomen-kicz-projekt
2005-09-08
15:12:06
skomentuj


# emigranty emigranty #


„(….) opowiadały sobie taką historię: jakaś ich znajoma pojechała do francji na wakacje, poznała tam bardzo sympatycznego amerykanina. wielka miłość i te rzeczy. on na rozstanie dał jej paczkę prosząc, by otworzyła ja dopiero w kolonii. ona zajrzała do paczki już w samolocie. w paczce były przywiązane do siebie sznurkiem zdechły szczur i szczurzych, szczurzych obok karteczka: witamy w klubie aids.”*

dwa dni temu doszła moja paczka. reakcji na nią nie widziałam.

* m. gretkowska, my zdies’ emigranty, warszawa 1995, s.19.


uomen-kicz-projekt

chicken eskape

Szybkiego wyrobienia paszportu i nikt nawet dowidzenia nie powie.

Ekonomisci nowoczesni wzieli sie na sile twierdzic ze wolny rynek, ze precz z komunistycznymi przywilejami, ze pensje to wlasnie owa magiczna niewidzialna reka rynku ma dyktowac. minimalne wynagrodzenie na poziomie 870 zlotych brutto nie pozwala na przezycie miesiaca. na kupno czy wynajecie mieszkania. mimo ze wszystkie kraje europy zachodniej pod wzgledem 'kapitalizmu' wyprzedzajá nas o kilkadziesiat lat to jednak wszedzie minimum jest ustalone na tyle normalnym poziomie ze spokojnie z pensji mozna zyc, utrzymac rodzine, kupic samochod i wyjechac na wakacje.

w Portadown wszyscy emigranci pracujá za urzedowe minimum lub symboliczne kilka pensów wiecej. a zyje sie naprawde za to spokojnie, bezstresowo i pracuje 40 godzin w tygodniu.

Dlaczego nasz piekny i kochany kraj jest juz tylko piekny a wcale nie kochany?

15:53, sf6
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 czerwca 2005

depresja emigranta -.

Kurów

»
poniedziałek, 17 kwietnia 2006
mleczarnia...
21:21, suaw , miejsca
Link Komentarze (12) »
Poległy drzewa przy ulicy lubelskiej

...podobno posadzą nowe.

21:20, suaw
Link Komentarze (6) »
wtorek, 07 marca 2006

B I L A R D Z I K

20:14, suaw
Link Komentarze (33) »
niedziela, 12 lutego 2006
Mareczek - Szkocja
16:08, suaw , emigranci
Link Komentarze (5) »

Wojna polsko-brytyjska

Do rodzin w Polsce. Bardziej opłacalne stają się wyjazdy do takich państw jak Holandia, która uwolniła swój rynek pracy dla Polaków w tamtym roku i Niemcy, które w pełni znoszą ograniczenia w roku 2011. Jednocześnie bardzo szybko rozwija się Polska gospodarka tworząc coraz więcej i coraz lepiej płatnych miejsc pracy.

Spośród Polaków, którzy przyjechali do pracy na Wyspy Brytyjskie 60% zadeklarowało, że chcą tu pozostać nie dłużej niż 3 miesiące a tylko 8%, że zamierza pozostać co najmniej 2 lata.

Wright mówi, że słabnąca emigracja z Polski stwarza wielkie zagrożenie ponieważ do tej pory niwelowała ona skutki niżu demograficznego w Szkocji. Ostrzega, że jeśli emigranci wyjadą świadczenia socjalne starzejącego się szkockiego społeczeństwa będą finansowane przez mniejszą liczbę podatników.

źródło: The Times,

20:05, polaknawyspie
Link Dodaj komentarz »
poprzednie
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12
następne

Dusza dziecka...

Niedoceniony i mi tu jeszcze jakiś skruszony jest. :-) Namieszał (Zwierz jeden!), a teraz mówi, że to nie On, bo jest niewinny - tak tak. :-) Ale przynajmniej Kangur znalazł mi szablonik - śliczny jest, prawda?? I zmusił mnie do całkowitej modernizacji mojego ośrodka bytu. :) Ciuty przez jakiś czas będzie się tu mieszać, ale mam nadzieję, że w końcu wszystko wróci do normy. :-) Ale z moimi zdolnościami to ja w to watpię. :-) To na tyle - przynajmniej na teraz, może wieczorkiem coś skrobnę - będzie to przynajmniej bardziej (chyba) sensowne. Dzięki Młodszy Ratowniczku - Ty już wiesz za cio... a tak na marginesie to mnie chyba ciuty za dobrze znasz, że tak, a nie inaczej, dobrałeś szablon, Emigrancie z Australii... ;)
Do wieczorka... :-)

P.S. Twój dobry humorek ma wrócić z tego spaceru.Wyjrzyj przez okno, świat jest piękny...

"Słońce bawi się w berka z chmurami :-)"

Wspomnienia naskrobane...
2004-03-21 17:50:43
skomentuj (0)Wierzymy...
"Wśród ciszy tej,co gdzieś w nas śpi a moze tylko nam się zdaje budzi się on wielebny krzyk i ból,co rośnie razem z płaczem.

Wierzymy w każdą miłość,noce i dnie. Wierzymy w każdy ranek,każdy wieczór. Wierzymy w każdą prawdę,gdy trzeba spać.
Wierzymy w byle co by nie czuć...

Nad głową noc a noc jak koń i niepokoj tyle we mnie..

Uzdrowiciel ze Światła Jezus Chrystus Romuald Statkiewicz

5. Europa mocno zostanie okrojona w swej linii brzegowej,

6. Chiny, tam wszystko skośne, to wielki upadek wielu narodowości,

7. Innych częściach ziemi nie wspomnę, gdyż tam śladowe ilości Polaków, tak zwanych dobrych jeszcze do uratowania.

Tracicie ziemscy ludzie na emigracji czas, zdrowie, a i zarobione w taki sposób środki materialne szybko wam przepadną w waszych złych lokatach.

Mogę do was zawołać; WRACAJCIE, BO MOŻECIE JUŻ NIE ZDĄŻYĆ!


 

Tagi: diagnoza lekarz Emigranci czy szczury Jesus Christ Jezus Chrystus Romuald Statkiewicz Uzdrowiciel ze Światła.