O czym chcesz poczytać na blogach?

Emigracja

Rozmowa kontrolowana

Znalezionych: 944
sortowanie: trafność | od najnowszego
Gorzka emigracja gorzkaemigracja.blox.pl autor: nicolle
Wierze w Polske!O tym,ze Polska jest wspaniala i emigracja nie jest lekarstwem na wszystko. O trudach docierania na obczyznie, probie zrozumienia innych kultur i o tym,ze nalezy byc dumnym z tego ,ze jest sie Polka Polakiem!
(trafność: 1.0)
LatającyCyrkMonthyPytona wronka.blox.pl autor: wronka.kra.kra
Emigracja
(trafność: 0.6556553)
Ta Co Zadziera Nosa tacozadzieranosa.blox.pl autor: tacozadzieranosa
Emigracja
(trafność: 0.6556553)
Cumbria Life cumbria.blox.pl autor: martabo
Emigracja
(trafność: 0.6556553)
Obywatel IV Rzeczypospolitej obywatelivrzeczypospolitej.blox.pl autor: obywatelivrp
Moja emigracja
(trafność: 0.43710354)

Blog emigrant2791

Kazdy moze cos innego dodac i nie zgodzic sie z teoria innej osoby. Zapewne jest tez wiele roznic. Kiedys emigracja byla sprawa polityczna teraz stala sie sprawa zarobkowa. jest pewnie tez cos takiego jak emigracja ucieczki. Dziwne prawda ? Tak nato ostatnio wpadlem. Jest duzo ludzi ktorzy nie musza emigrowac zarobkowo. Niechca wyjezdzac tez w skupiska polakow za granica. Szukaja tej swojej idylli zagranicznej najlepiej tam gdzie daleko i cieplo. Jakiez jest rozczarowanie wielu gdy stwierdzaja ze przyslowie ktore mowi ze wszedzie dobrze gdzie nas niema jest naprawde na wage zlota. Niema idealnego miejsca do zycia natomiast kazde miejsce jest jednakowe jesli chodzi o smierc. To duza roznica a taka sama jakosc. Emigracja to ucieczka. Ucieczka przed problemami ktora ich nie rozwiazuje. Nowe miejsce nowe problemy. Roznica jest zazwyczaj tylko jedna a mianowicie oslodzona troche wieksza kasa. Okupipona zreszta zazwyczaj wiekszym wysilkiem i nadszarpnieciem zdrowia. Czemu pisze to ja tez emigrant. Pisze bo Polak jest specyficznym typem czlowieka. Kazdy w Polsce w minejszym lub wiekszym stopniu zawsze chcial wyjechac z Polski. Zaczelo sie w czasach rozbiorow a trwa do dzisiaj. Dlaczego? Czyzbysmy niekochali tej naszej ziemi. Ziemi zlanej krwia pokolen, umeczonej steranej i wielokrotnie gwalconej. Niby kochamy ja ale zawsze na nia narzekamy. Polska jest jak infantylne ale kochane dziecko ktore przytuli sie, pocaluje ale juz.

polityczny - Onet.pl Blog

Dostają dwa razy tyle, a może i więcej. Już dziś widać, że tych zwykłych robotników zaczyna w Polsce brakować. Pracodawcy uczą się powoli szanować swych pracowników, a nie stosować pogróżkę, pełno jest na twoim miejscu.

Wielu ludzi w wieku produkcyjnym, zamiast budować wzrost gospodarczy w Polsce woli to robić na zachodzie, dlaczego? Nie ma co ukrywać, że tam jest łatwiej, minimalna płaca pozwala na normalne życie, bez przejmowania się co będzie jutro, wielu podoba się, że można do czegoś dojść uczciwa pracą, nie trzeba kombinować i wbrew pozorom, na Polaków czeka nie tylko praca przy zmywaku, choć wielu się o nią ociera na początku emigracji.

Jaka jest ta emigracja? Różna, jak różni są Polacy. Przede wszystkim nie należy zapominać, że są to ludzie, którzy opuścili Polskę, nie z powodów politycznych, lecz finansowych. Wielu zostanie, bo w Polsce nigdy nie osiągną takiego statusu finansowego, inni przyzwyczaili się do lekkości życia i twierdzą, że nie potrafili by już wyrzec jakichkolwiek przyjemności. Ci, co przyjechali z całą rodziną raczej też nie wrócą. Poraża często widok ludzi z wyższym wykształcenie, którzy gubią swoje ambicje i zadawalają się pracą poniżej swych możliwości, mimo, że mogliby znaleźć lepszą prace.

Czy jednak ta emigracja stworzy wpływowe organizacje, związki, czy gazety? Szczerze mówiąc.

Jutro.. gdy zabraknie poezji - bloog.pl
...w pierwotnych planach mojego bloga, każda piosenka z "Hipertrofii" oraz poprzedzający ją wstęp miała mieć własną, osobną notkę interpretacyjną. Wydawało mi się to rozwiązaniem optymalnym. Jeden utwór - jeden wpis. Z grubsza rzecz ujmując, na temat każdego miałem już jakąś wyrobioną opinię, lub też choć ogólny zamysł, jak i co pisać.


 

Z dwoma wyjątkami.


 

"Osobwy" oraz właśnie "Emigracja" okazały się być piosenkami, których sensu i przesłania nijak nie mogłem rozgryźć. Stąd, w jednej z pierwszych notek oznajmiłem, iż te dwa utwory opisane będa w jednej, podwójnej. Jak widać jednak, tak się nie stało. Przede wszystkim dlatego, iż nieco więcej czasu poświęciłem "Osobowemu" i uznałem, iż ma on w sobie ukryte dno na tyle bogate, iż potraktowanie go "po macoszemu" będzie dla tego tekstu po prostu krzywdzące. Problem z "Emigracją" jednak pozostał.


 

Problem nie tyle natury zrozumienia przekazywanego tekstu. Problem tego, co o nim napisać, by się nie zbłaźnić.

Z twierdzy wroga

Na piętro, gdzie mieszczą się biura i... BIBLIOTEKA! Jest ona maleńka i książki wypożyczam najczęściej na zasadzie „biorę co jest”, ale mimo wszystko daje mi ona cudną możliwość czytania polskiej listeratury wpsółczesnej. I za to jestem i będę Instytutowi wdzięczna. Czasem biorę też coś po niemiecku dla Zdobywcy, czytał już dzięki temu Gombrowicza, Sienkiewicza i ostatnio Sapkowskiego.

Co do imprez, to i owszem, zdarzają się od czasu do czasu interesujące propozycje: spotkania z autorami, pokazy polskich filmów, koncerty. Warto zamówić newsletter z programem i od czasu do czasu zaczerpnąć nieco polskości (tłumaczonej na niemiecki).
Tagi: Berlin emigracja instytucje kultura polska polonia
01:15,

Dwa światy - Onet.pl Blog

Marzenie z przeszłości, wiele z kobiet myśli, że mogło trafić lepiej gdyby nie rodzina, okoliczności... czasem to pokazują, czasem nie dopuszczają do siebie tych myśli... trzeba się z tym pogodzić i robić wszystko, byśmy to my byli codziennym Tolibowskim, co po nenufary w białym garniturze...

99 piszących

08 maja 2006
Emigracja, emigracja...

I znowu zaplanowane tematy ustępują miejsca aktualnym... mimo, że bardzo nie lubię pisać o polityce to wydarzenia ostatnich dni mnie nieco ruszyły (choć politykierstwo zostawiam innym)...

Przy okazji przeczytałem coś, co mnie zastanowiło... otóż na forach internetowych, które czasem przeglądam, kilkadziesiąt osób (po wykupczeniu posad ministerialnych dla panów LG) napisało, że chce emigrować...

Internet i fora to medium, któremu wierzyć do końca nie można, większość chowa się za maską anonimowości, rzucane słowa są.

refLUksje

08 sierpnia 2011
orgazm o 17

Niniejszym refLUksje udają się na urlop, coby odpocząć i przestać męczyć wszystkich obrazkami o pracy. Następne odcinki za jakieś dwa tygodnie.

ORGASM AT 5 PM

...no matter how much you don't like your job, you must admit that the feeling after getting out is comparable to an orgasm

...nieważne, jak bardzo nie lubisz swojej pracy, jedno musisz przyznać: uczucie po wyjściu z niej jest porównywalne do orgazmu

Tagi: pracuj seks
11:43, refluuksje
Link Dodaj komentarz »
piątek, 05 sierpnia 2011
méchante

MECHANTE

- I can't be myself in France / I don't know the language enough to be maliscious in French

- we Francji nie będę mogła być sobą / nie znam języka na tyle, żeby być złośliwa po francusku

Tagi: emigracja
19:00, refluuksje