O czym chcesz poczytać na blogach?

Embargo

Bloog Piotra Gadzinowskiego - bloog.pl

Że Polska chce likwidacji obecnego embarga Unii Europejskiej.   Chińczykom w zupełności wystarczy, że Polska, postrzegana jako tradycyjnie proamerykańskie, czyli „proembargowe” państwo, nie zawetuje propozycji zniesienia tego embarga zgłoszonego przez Francję, lub Włochy.

  

    Dzięki temu Chiny kupią w UE broń lepszą i nawet tańszą niż dotychczas w Rosji.   Zapewne zaoszczędzone na embargu pieniądze przeznaczą na dokupienie reszty Huty Stalowa Wola, tej atrakcyjnej, bo wojskowej, na co im teraz embargo UE jeszcze nie pozwala.

Mogą też Chiny kupić od polskich fabryk amunicję karabinową, bo ona, oprócz miedzi i bursztynów, mieści się w katalogu chińskich oczekiwań. 

Ponieważ moce wytwórcze polskich fabryk amunicji nie są w pełni wykorzystane, a budżet Polski stale dziurawy, możemy dożyć czasów, że polski prezydent będzie się modlił, by Chiny nie zeszły ze swej  „obranej raz na zawsze drogi rozwoju „ 

 i nie zniosły kary śmierci wykonywanej.

Libertarianizm

Sprawa rosyjskiego embarga

Bardzo ciekawy artykuł zamieściła rosyjska reżymowa "Rossijskaja Gazieta". Jest w nim mowa m. in. o rosyjskim(czyt. rządowym) punkcie widzenia na problem embarga na polskie mięso. Szczególnie mocno rzuca się w oczy jeden jego fragment:

"Biorąc pod uwagę fakt, że Rosja niczego nie traci bez polskiego mięsa, oznacza to, że embargo zostanie zniesione dopiero wtedy, gdy Moskwa i Bruksela dojdą do porozumienia we wszystkich kwestiach spornych, przede wszystkim w sferze energetyki. (...) Polacy sami zrobili wszystko, aby wplątać się w globalny konflikt"

[cyt. za interia.pl]

Z tego fragmentu czarno na białym wynika, co tak naprawdę było i jest przyczyną całego „konfliktu”. Tym czymś jest energetyka, a konkretnie tzw. Karta Energetyczna. Rosjanie(czyt. rosyjski rząd), znając struktury działania Eurosojuza,.

Smietnik myśli

Godzinach czuję, że osiągnąłem limit swojego poświęcenia. Spychacz przedramienia zaprowadza porządek na biurku wtłaczając papiery na jedną kupkę, zamykam kolejne aplikacje i zagłębiam się w sieci. Czekam cierpliwie na jutro, jutro będę świecił przykładem jako pracownik. Jutro zaczyna się inny świat.

Komentarzy: 2 Embargo 2006-05-17 Nakładam sobie embargo informacyjne. Nie wiem jeszcze za jakie przewinienia wymierzam sobie tę karę, ale cieszę się już z efektów. Od kilku dni nie oglądam telewizji, nie słucham radia, nie otwieram poczty elektronicznej poza służbową, nie czytam wiadomości w sieci. Zresztą cóż mi po wiadomościach, na które nie mam wpływu. Świat radzi sobie piekielnie dobrze beze mnie, a moje interwencje odnoszą podobny skutek jak łomotanie dziecka plastikowym młotkiem w ścianę. Po dłuższym czasie boli ręka. Patrzę z niechęcią na telefon, którego dzwonek zapowiada kolejne żądania i pretensje. Służbowe, prywatne, cóż za.

Blog Jacqueline

Podstęp pewiem wobec niego.Poprosił o rozwinięcie pomysłu.No więc wpadłam na pomysł żebyśmy się spotkali.I zgodził się.Tylko,że jemu bardziej będzie chyba pasowac piatek.Ale jeszcze nie wie.Znowu mi bardziej leży sobota.I teraz mam mały dylemat.Jest jeszcze na to cały tydzień.Może jednak zmieni zdanie i wybierze sobote.

Komentarzy: 0 ajj.......... 2007-09-09 Chyba będę miała embargo na lekcje wf w najbliższym tygodniu.A to z powodu......eee......każda przedstawicielka płci żeńskiej mnie zrozumie.To ja zaraz idę kąpu kąpu,bo rano trzeba do szkoły. Komentarzy: 0 again,again and again school... 2007-09-09

Dopiero początek,a mi już sie nie chce.Nie dlatego,ze zadają(z czasem też),ale dlatego,ze trzeba rano wstawac:(Chociaż z innych względów chce.

henryk blog

'szefem' organizowal krzyzowe krucjaty, popieral wloskich faszystow, akceptowal wiele krwi rozlanej w imie tej lepszej wiary. Teraz kiedy islam staje sie wiara dominujaca, a zwiazane z tym wszelkie terrorystyczne jadki, ataki, grozby przerodza sie wkrotce w zmasowany atak. Atak, ktorego nie daje sie juz teraz zatrzymac, kiedy oczyma wyobrazni widze jak wsiada do autobusu dlugobrody, a ja w 'Metro' wczytany, ten staje na srodku pojazdu i krzyczac 'Jihaaaaaaaad!!!!!' wysadza siebie, autobus, pasazerow i mnie... I tak sie stac moze wszedzie. I bedzie sie dzialo, poniewaz Ci ludzie (muzulmanie) nie akceptuja zadnej formy dialogu, chociaz w zasadzie nie dziwie im sie. Embarga nakladane na ich kraje od dawnych czasow, wyzysk tamtejszej spolecznosci i walka o o ukochane czarne zloto, spowodowala ze oni sami powiedzieli dosc i basta. TKM!!! (Teraz Kurwa Muslim!!)...

I podejrzewam ze wojna wybuchnie przed moja smiercia, bo w sumie ta wojna juz trwa. Cicha wojna, z malymi ekspolzjami co jakis czas, z grozbami, palonymi kuklami, embargami, clami, nakazami, zakazami... I innym, calym arsenalem broni nowej generacji, broni z poczatku XXI wieku, mam nadzieje ze ostatniego.


skomentuj (3)