O czym chcesz poczytać na blogach?

Eluveitie

KornFanHead ...Siła Tkwi W Muzyce! - Onet.pl Blog

Mój muzyczny świat na tyle że odsunąłem na bok wszystko inne poświęcając się tylko jemu bo mój organizm przyjął go jako danie nad wyraz wykwintne.

O jakim krążku mowa? Zespół nazywa się Eluveitie a płyta Everything Remains As It Never Was. Sama nazwa zespołu jest dość trudna do napisania a myślę że i nie łatwa do wymówienia. Ale nie o to tutaj chodzi. Zanim przejdę do omawiania zawartości krążka należy się wszystkim kilka słów o samym zespole.

Otóż Eluveitie pochodzą ze Szwajcarii i są zespołem na wskroś folk-metalowym. W ich muzyce łączą się dźwięki celtyckiego pogan-folku wymieszanego melodic death metalem. I rzeczywiście wszystko to słychać w ich twórczości i bardzo dobrze wyczuwalne są właśnie elementy celtycko-folkowe. Sam zespół powstał w 2002 roku i od tamtej pory nagrali już pięć regularnych płyt.

Zanim dojedziemy do tej najbardziej aktualnej warto wspomnieć o poprzedniej Evocation I - The Arcane Dominion. Pierwsza ciekawa to fakt, że album ten różni się od innych że jest w zasadzie akustyczny. Jednak nie.

MakabrelWczoraj miałam małą imprezkę urodzinową. Jak zwykle forma ogniska, jak zwykle w środku lasu na górze św. Marcina. I jak zwykle multum ludzi. Będę ten dzień wspominać miło do końca życia. Tą wielką kartkę z wierszykami, ręcznie zrobioną strzałę, kubeczki, słodyczki (których niestety jeść nie mogę z powodu mojej niepewnej sytuacji zdrowotnej) i inne takie. Nawet ten moment, gdy gdy mnie porwali na ręce, przywiązali mnie do drzewa i zakneblowali, żeby potem robić sobie ze mną radosne zdjęcia, nic nie wiedząc o tym, że właśnie szoruję o korę ankhem który dwa tygodnie temu (coś koło tego)wycięła mi Kaito na plecach.
No i pojadę na Eluveitie. Hip hip hurra? Cóż, prawie. Bo tego samego dnia osoba która mi wpadła w oko będzie na innym koncercie gdzie indziej. No ale cóż, nie można mieć wszystkiego. A Eluveitie nie zdarza się często ^^

Nienawidzę poranków po takich imprezach. Szczególnie niedzielnych. Wstajesz rano, zmuszona do opuszczenia cieplutkiej pierzynki, idziesz do łazienki i patrzysz z rezygnacją na blade odbicie z tłustymi włosami, rozmazanym makijażem i kilkoma zatarciami od biegania w krzakach. Wytrzeźwiała w jakimś stopniu nie pamiętasz już pięknego księżyca (jak ja żałowałam tamtej nocy, księżyc był naprawdę piękny a ja nie mogłam tego wykorzystać bardziej niż po prostu.

† Moja Twierdza †

Nie robi ;)
I jeśli macie jakieś historie, które Was bawią teraz , to podzielcie się jak chcecie ;)
Pozdrawiam Was! :)
Hastern
Nastrój:
Kategoria: brak kategorii
tagi:
Komentarze (23), Dodaj

† LINKI †
† Inne światy †
Jessi-Blond

† Różne †
Hard radio
Sklep z koszulkami itp.
Tym wykonałem szablon
Black metal radio
Ulubiona seria książek
Moje konto na Last FM
BASH :D
Stargate
Mój ulubiony kabaret ;)

† To czego słucham †
Primordial
Windir
Eternal Tears of Sorrow
Norther
Dimmu Borgir
Immediate Music
Lordi
Globus
Amon Amarth
Manegarm
Thyrfing
Children of Bodom
Thy Serpent
Arch Enemy
The Offspring
Nightwish
Eluveitie
Cruachan
Epica
Mustan Kuun Lapset
Tsjuder
Void of Silence

[impr-mini.own] Bełkot twych oczu nieg(ł)odny

Wszystkie cztery rodzaje mrożonek mi się znudziły).
Wczoraj ja, plus dwie naprawdę odważne kobiety zarządziłyśmy obiad po żydowsku. Miałam się zająć zupą cytrynową. I nie mam pojęcia jak można ją zjeść z przepisowymi „18 dag cukru”, albowiem, zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, znośna robi się dopiero jakieś pół kilo cukru później.
Cóż, „Julie & Julia” to ja nie zostanę. Mum będzie mocno zawiedziona.
Ktoś wie, gdzie w Kroke sprzedają dobre falafele?

Wiosnę uważam za przybyłą.
Mimo całego tego słońca i ogólnej pomyślności mam wielką ochotę utopić marzannę. I to nie jedną.

[♪] Eluveitie - [Spirit] "Uis Elveti"
[straszni panowie groźnie, śmiercionośnie, pogańsko, wikińsko, czarno, metalowo charczą do mikrofonu...
...o dolinkach, rzeczkach, górkach, zwierzątkach hasających po łąkach pięknej Helwecji; puszczam sobie co rano i nie mogę się nie uśmiechać... śmiać. Tak. To bardziej śmiech.]

27 marca 2010 [22:44:04]

[Soundwatcher]

tu! tu pyknij! (8) || Wyślij wiadomość ||

ałtórka nieg(ł)odna

Moim największym osiągnięciem życiowym jest zjedzenie.