O czym chcesz poczytać na blogach?

Eliksir

zeszyt do Eliksirów - Onet.pl Blog

Ze smoczej skóry>
<podchodzi do szafki i wyjmuje muchy siatkoskrzydłe ,pijawki,ślaz,rdest ptasi ,sproszkowany róg dwurożca ,skórke boomslanga ,odrobina kogoś, w kogo chcemy się zmienić>
<układa składniki na stoliku>
<ustawia równo kociołek i rozpala ogień>
<wlewa szklankę wody>
<podgrzewa aż woda będzie wrzeć>
<patrzy jak woda wrze>
<wrzuca muchy siatkoskrzydłe>
<gotuje przez dwadzieścia jeden dni>
<codziennie miesza wywar>
<gdy much są ugotowane dodaje ślaz>
<w pełnie księżyca zrywa koniczynę i rdest ptasi i wrzuca do kotła>
<gotuje 10 h>
<wrzuca Skórkę Boomslanga i Sproszkowany Róg Dwórożca>
<na następny dzień gotuje eliksir>
<wrzuca pijawki i miesza>
<po czterech godzinach dodaje odrobinę człowieka, w którego się chce  zmienić>
<gasi ogień pod kociołkiem>
<przelewa eliksir do fiolki>
<podaje fiolkę profesorowi>
<kieruje  różdżkę w stronę kociołka i mówi>TERGEO!
<zdejmuje fartuch ochronny i rękawice ze smoczej skóry>

Na następnej lekcji Sprawdzian z roździału IV i V oraz zasady warzenia Eliksirów


Elena Potter (23:46)

Podręcznik do "Eliksirów" i "Zaklęc i Uroków"

Nazwa mówi, klątwę nienawistną można rzucić gdy żywimy do kogoś pewnego rodzaju emocje: nienawiść lub miłość bądź inne. Jednak nie jest to takie proste, gdyż wymaga naprawdę ogromnego skupienia się wyłącznie na tej osobie i wyczyszczenia całkowicie swoich myśli co podchodzi już lekko pod oklumencję. Ten rodzaj klątwy jest już niepraktykowany i nawet kara się za rzucanie klątw emocjonalnych więzieniem.

Komentarzy: 0 Lekcja 13 - Eliksiry 2007-12-30 TEMAT LEKCJI: Eliksiry Miłosne.

Trochę ciekawostek o eliksirach miłosnych, które stosuje się, gdy chcemy aby osoba, która dążymy wielkim uczuciem zwróciła na nas uwagę i zakochała się. Czary należało odprawić podczas pełni Księżyca, który dawniej uważano za patrona zakochanych. Najczęściej polegało to na przygotowaniu specjalnego prezentu lub poczęstunku, który podawano wybranej osobie. Wiejskie znachorki serwowały.

Księga Zaklęć i Eliksirów - Onet.pl BlogPRIORI INCANTATEM - efekt cofnięcia zaklęć

MORSMORDE - Zaklęcie wyczarowujące Mroczny Znak

ENERVATE - dzięki temu zaklęciu Pan Diggory ocucił Mróżkę

DELETRIUS - dzięki temu zaklęciu mroczny znak rozpływa się w powietrzu

GLACIUS - zaklęcie zamrażające np: wodę
Księga Eliksirów
Eliksir Energii- znakomity eliksir nadajacy sie do spożycia, kiedy jesteśmy zmęczeni.
Skladniki: sproszkowany ogon jaszczurki, dwoje oczu nietoperza, 3 listki mandragory, kropla krwi jednorożca.

Eliksir Słodkiego Snu
- przydaje sie, kiedy nie mozemy zasnac;
Skladniki: sok z pijawek, 20 kolców jezozwierza, suszona pokrzywa, oko zaby.

Eliksir Pieprzowy
- znakomity na przerózne choroby, wzmacniajacy odpornosc;
Skladniki: krew nietoperza, 40 ziarenek pieprzu, 2 korzonki stokrotek, kiel weza,.

Oto historia nienawiści, która przerodziła się w prawdziwą miłość... - Onet.pl Blog

Pisania. Dlatego zapraszam na kolejny rozdział, dedykowany wszystkim cierpliwym!
-~-~-~-~-~-~-
Minął kolejny miesiąc. Kalendarz wskazywał dziesiątego lutego - w między czasie przeminęły dziewiętnaste urodziny Syriusza. Jednak, pomimo skromnej imprezy, nikt nie miał serca do hucznego świętowania. Stan Ann nadal pozostawiał wiele do życzenia. Jedynymi oznakami jej zdrowienia były, przeplatające się co jakiś czas w jej głowie, urywki wspomnień. Dziewczyna żaliła się na ciągły mętlik w umyśle. Uzdrowiciele byli bezsilni.
Miałam dość bezsilności.
Nikomu tego nie powiedziałam, ale już od dwóch tygodni pracowałam nad pewnym eliksirem. Miał to być mój własny wynalazek - przywracający pamięć. Nie mogłam pozwolić na cierpienie przyjaciół.
Kłopot w tym, że o ile na początku szło mi w miarę sprawie, teraz utknęłam w jednym miejscu z pustką w głowie. Co noc wymykałam się do pracowni eliksirów w Mungu, by wpatrywać się tępym wzrokiem w kociołek i wytężać mózg w bezsilnej próbie zmuszenia go do pracy. Nie przynosiło to wymaganych efektów.
Istniały trzy powody, dla których nie chciałam nikomu zdradzić faktu, że potajemnie tworzę eliksir.
Primo: To było raczej... nielegalne. Nie powinnam ważyć żadnych eliksirów, których właściwości nie.

Dies Ater :: Quia fortis est ut mors dilectio... [Bo miłość jest mocna jak śmierć]

Rozmawia, niż z innymi. Jakoś tak... swobodniej. Nie rozumiem, dlaczego. Ani dlaczego na samą myśl o poprawieniu stosunków z Rillą czuję niechęć. I teraz, jak wspominam nasze rozmowy, jeszcze sprzed dwóch miesięcy... Gdzie była w tym treść? Czy to były wyłącznie pogawędki o strojach, lekcjach i chłopakach? Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek o czym innym z nią rozmawiała. Tak naprawdę.
Coś się we mnie zmieniło. Coś pękło.
Co? I czy to dobrze?
*
8 września 2014 roku – środa. Godzina 23:44.
Nauczyciele powariowali. Jeszcze nigdy w pierwszym tygodniu szkoły nie dostałam aż tylu zadań domowych. Esej z Eliksirów, Transmutacji (to akurat już napisałam, i to z przyjemnością, bo dotyczyło animagii), Zaklęć (Flitwick nigdy do tej pory nie zadał zadania domowego dłuższego od jednej rolki pergaminu – a teraz od razu trzy!), Zielarstwa (profesor Longbottom straszył, że to dopiero początek harówki. Zaczynam mu wierzyć...), Obrony i Numerologii. Napisałam dopiero dwa z nich – z Transmutacji i Obrony. A na jutro muszę mieć wypracowanie z Zaklęć...
Przerwałam na chwilę odrabianie tych zadań, bo mi się mózg zaczyna gotować. Potrawka z mózgu Lilianny Amelii Boyd-Potter w sosie własnym, raz! Fuj, nie lubię gotowanego mięsa...

CZAROWNICA: ponad przesteń i czas

Właściwościach eliksirów (z łacińskiego elixir to „płyn zapewniający młodość i długie życie”, prawdopodobnie od arabskiego al- iksir o tym samym znaczeniu; angielskie potion pochodzi od łacińskiego potio oznaczającego „napój”) bez wątpienia legły realne skutki działania pewnych substancji na ludzkie ciało i umysł. Toniki sprowadzające sen, wywołujące halucynacje, powodujące paraliż, przyśpieszające albo spowalniające bicie serca czy też odurzające znane były od dawna i mogły zarówno leczyć, jak i szkodzić. Nietrudno sobie wyobrazić, że przy odpowiednim doborze składników taki eliksir mógłby więc spowodować zmianę wyglądu albo zamienić nienawiść w miłość.
Uderzającą cechą wielu eliksirów, łącznie z tymi warzonymi w Hogwarcie, są ich odpychające składniki. Ta tradycja wywodzi się ze starożytnej Grecji i Rzymu, gdzie prawdziwe eliksiry stosowane były jako lekarstwa, ale także dla osiągnięcia domniemanych czarodziejskich efektów- zwykle wymagały użycia krwi nietoperza, zmiażdżonych chrząszczy, ropuch, piór, sproszkowanych jaszczurek, ptasich i zwierzęcych szponów, szkieletów węży i innych zwierzęcych wnętrzności, a do tego wiele rodzajów suszonych i.

Miłość składa się z jednej duszy zamieszkującej dwa ciała - Onet.pl Blog

Złowieszczy wygląd, a w czasie jednej lekcji rzucał więcej wyzwisk, niż większość ludzi rzuca na swoich największych wrogów w ciągu trzech lat.

Idealny przykład na to, jak bardzo postrzeganie pewnych zjawisk z przeciwnych punktów widzenia może być zróżnicowane.

Czekały go teraz ostatnie zajęcia tego dnia i to jedne z jego ulubionych, choć nigdy by się do tego nikomu nie przyznał, a przed samym sobą tylko w warunkach ekstremalnego przymusu. Najdalej mógł posunąć się do stwierdzenia, iż były to najmniej stresujące lekcje, gdyż w klasie znajdowali się starsi uczniowie i to ci, którzy mieli opanowane przynajmniej podstawy Eliksirów. Poziom OWTMów stał się oazą dla Mistrza Eliksirów, wypełniony błyskotliwymi i – co najważniejsze – oddanymi eliksirom umysłami. Każdego roku zdarzały się jedne lub dwa wybuchy, a i to zazwyczaj tylko przy eksperymentalnych eliksirach.

Jeden, jedyny cierń w tej oazie stanowiła Granger. Nieprzyjemny dreszcz trwogi wdarł się w słoneczne rozmyślania Snape’a, zalegając wszędzie niczym sinizna na tygodniowym trupie. Od momentu, gdy ujrzał ją po raz pierwszy, wiedział, że będą z nią kłopoty. Mała Wiem-To-Wszystko, a na dodatek najgorsza, jaką widział od.