O czym chcesz poczytać na blogach?

Elias

| ...::Charmed Ones::... |

Zaczynają dawać Darryl’owi setki rad: żeby nie machał mu koło buzi, że lubi smoczka, bujanie... Morris mówi, żeby się nie martwiły bo wie co trzeba robić, w końcu sam jest ojcem. Dziewczyny żegnają się z maluchem. Prue idzie się przebrać, a Phoebe i Piper idą do samochodu.

Noc. Duch ściga Martę po domu i strzela w nią piorunami. Kobieta mówi mu, że może ją dręczyć do woli bo ona i tak nie wie gdzie jest Matthew, a nawet gdyby wiedziała to nie powiedziałaby mu.

Dziewczyny przyjeżdżają na miejsce. Piper idzie do Marty, a Prue i Phoebe na miejsce pochówku Elias’a. Phoebe znajdując dąb z inicjałami chce zacząć kopanie, jednak Prue zatrzymuje ją mówiąc, że ma lepszy pomysł. Używając telekinezy Prue wyciąga szkielet na powierzchnię.
Tymczasem Elias dręczy Martę piorunami. Mówi jej, że są gorsze rzeczy od śmierci, a on może to robić przez całą wieczność. Piper zamrażając pokój mówi: „Nie sądzę”. Elias każe przynieść mu dziecko. Piper mówi, że już na to za późno. Gdy Prue uderza łopatą w czaszkę, Elias łapie się za głowę. A gdy uderza w nogę, Elias łapie się za kolano. A potem za żebro. Ryczy przy.

giszowiec blog

Morderstwa.

Za jego głowę wyznaczono nagrodę w wysokości 5300 marek, a sędzia śledczy z bytomskiego sądu wysłał za nim list gończy. Kto wie, czy mimo to nie udałoby mu się zbiec za granicę, gdyby nie pewien balwierz-znachor, który udając zainteresowanego dziczyzną wciągnął kłusownika w zasadzkę i spoił winem z dodatkiem środka nasennego. Uśpionego delikwenta zawiózł na taczce na policję i tak Sobczyk trafił za kratki. Niestety, proces był krótki i kilka miesięcy później nieszczęsny więzień dał gardło na szafocie.

Karol Pistulka (Pistułka) oraz Wincenty Elias, postacie z krwi i kości, działające w latach 1870-1875. Wincenty Elias (vel Eliasz) urodził się w 1845 roku na Opolszczyźnie, w miejscowości Malina. Dzieciństwo spędził w Straduni, nieopodal Krapkowic. Karierę rozbójniczą rozpoczął od drobnych kradzieży w bytomskich i gliwickich sklepach. Wraz ze swą kochanką zamieszkał w bliżej nieokreślonym miejscu w pobliżu granicy austriackiej, skąd uskuteczniał swój niecny proceder. Na szersze wody wypłynął z chwilą, gdy poznał się z pochodzącym ze Strzelec Opolskich młodym (urodzonym w 1848 r.) czeladnikiem ślusarskim, Karolem.

Metodologia nauk społecznych

Polecam Waszej uwadze książkę Dennisa Smitha pod tytułem “Norbert Elias and Modern Social Theory”. Bohater tego tytułu jest główną postacią jednych z zajęć kursu “Metodologia nauk społecznych” w Instytucie Socjologii UwB. Urodzony we Wrocławiu Elias jest uważany za jednego najważniejszych socjologów XX wieku. Jego wnikliwe analizy procesów cywilizacyjnych są uważane za ważny wkład w socjologiczną interpretację rozwoju świata zachodniego. Elias rozwinął również swoją własną, oryginalną, szkołę teoretyczną, nazywaną socjologią figuratywną bądź procesualną.

Dennis Smith przedstawia na kartach tej książki fascynujący obraz życia i twórczości Eliasa. Zestawia prace autora “Zaangażowana i neutralności” z teoriami Talcotta Parsonsa, Hanny Arendt, Michela Foucaulta i Zygmunta Baumana. Smith dokonuje uczciwej intelektualnie, krytycznej analizy spuźcizny Eliasa.

Książkę można nabyć w księgarni Empik. Dodatkowych informacji na temat wydawnictwa można zasięgnąć na portalu eBook30.

Nunca es demasiado tarde. - Onet.pl Blog

Się Mario Suarez popijając drinka.
- Mają jeszcze... - popatrzył na zegarek na ręce Reyes. - Osiemnaście minut. 
- Mario, ty się pytasz gdzie Inez z kumpelą, a ja dla odmiany się pytam gdzie Kun ? - powiedział Diego kładąc na stół butelki z piwem.
- No właśnie. - poparł go Tiago.
- Tutaj. - odpowiedział Sergio witając się z kumplami.
- No wreszcie. - zaśmiał się  De Gea. - Co tak późno ?
- A musiałem ogarnąć. - odpowiedział siadając między Eliasem a Alvaro Dominguezem.
- Co ogarnąć ? Człowieku, ja to musiałbym ogarnąć. - fuknął Godin.
- Co ? - zapytali równo.
- Babcia w Urugwaju się czepia, że nie przyjeżdżam i dawno nie byłem u ciotki. - wszyscy wybuchnęli śmiechem.
- No co... - podsumował Godin i napił się piwa.
- U Inez byłem. - powiedział Kun i wziął piwo do ręki.
Momentalnie ucichło. Wszyscy popatrzyli na Sergia.
- I co dalej ? -.

kalagarkubsju

Uznany za niezdolnego do życia w społeczeństwie.
Elias w swoim dziele „Przemiany obyczajów w cywilizacji Zachodu” wyjaśnia czytelnikom, że przemiany jakie zaszły w społecznej obyczajowości dokonały się w długim procesie „cywilizowania”.
Jednakże autor już na początku zauważa, że jest to pojęcie wieloznaczne. Gdy udaje mu się określić czym owa „cywilizacja” jest, napotyka kolejną przeszkodę, bo „nie dla wszystkich jednak narodów zachodu cywilizacja znaczy to samo”.
Na pewno znaczy coś innego dla Francuzów, Anglików i Niemców. Na przykładzie tych narodów Elias stara się proces „cywilizacji” prześledzić.
Przeciwstawia temu pojęciu, pojęcie „kultury”, bo dla Niemców, w przeciwieństwie do Anglików i Francuzów „cywilizacja” „wyraża wartość drugorzędną”, powierzchowność człowieka, samo bycie, które jeszcze nie jest powodem do dumy narodowej. Tym, co określa nasze człowieczeństwo, z wszystkimi jego cnotami jest niemiecka „ Das Kultur”. Odnosi się nie do procesów jak „cywilizacja”, ale do wytworów ludzkiego umysłu, w których wyraża się duch narodowy.

W Niemczech długa faza absolutyzmu, brak centralizacji.

Blog marina08

10wrzesień
Odcinek 4


Adriana daje amulet Ricardowi,który dostała od Lazary,by pomógł jej odzyskać miłość męża.Julio postanawia porwac Marine,natomiast Guillermo chce nadac Marinie swoje nazwisko.Alberta namawia służace Lazare i Gertrudis,ale zatruły życie Marinie.Eljas namawia siostrę przyrodzniczą Marine do intensywnej nauki.Pożycza jeje samochód,ta jadąc do Laury,zostaje uśpiona i porwana przez Julia.Laura z Danielem,Lucią i Papalote na próżno czekaja na dziewczyne.

Guillermo zdenerwowany wraca do domu.Widział rzucony samochód Eliasa,twierdził że cos mu sie stało,jednak gdy dowiedział si że Marina nim jechała,postanawia zawiadomić policję.

11wrzesień
Odcinek 5

Julio przetrzymuje Marine w domku na plaży.Zanim ją zabije zamierza ją wykorzystać.Na Matilde i Eliasa napadają prawdziwi bandyci,Elias zostaje postrzelony.Alberta sugeruje że marina ucikła z jednym ze swoich kochanków.Daniel proponuje Laurze małzenstwo.Przestraszona Marina dzwoni do Laury.

12wrzesień
Odcinek 6


Marine przez telefon wyznajne Laurze,ze porwał ja Julio.Gdy ten wchodzi.