O czym chcesz poczytać na blogach?

Elba

Estuarium Sumienia | odległość geograficzna nie jest odwrotnie proporcjonalna do odpowiedzialności za nas samych

Szereg blokad na ulicy by uniemożliwić dotarcie na miejsce kolejnym oddziałom policji. Najpierw powstała blokada z gałęzi i innych dostępnych materiałów, później przyjaciele Elby rozpoczęli protest siedzący. Policjanci próbowali wyciągać ludzi stosujących bierny opór i odprowadzać ich do policyjnego radiowozu. Ostatecznie cała akcja zakończyła się patem. Policjanci i ochroniarze wycofali się a mieszkańcy Elby otrzymali od nowego właściciela tydzień na wyniesienie swoich rzeczy.

Według litery oficjalnego prawa, teren na którym znajduje się skłot Elba należy do dużej fińskiej firmy przetwórstwa celulozowo-papierniczego Stora Enso. Jak zadeklarował jednak przedstawiciel polskiego oddziału Stora Enso, Sławomir Kuźmiński, reprezentowane przez niego przedsiębiorstwo wydzierżawiło ten teren dla innej firmy, która chce w tym miejscu prowadzić działalność gospodarczą. Tożsamość nowego inwestora Kuźmiński przemilczał lecz nie zapomniał napomknąć, że „teren jest nielegalnie zamieszkiwany, więc trzeba tych ludzi usunąć”.

W sukurs Kuźmińskiemu podąża prezydentowa Hanna Gronkiewicz-Waltz..

BLOG POŚWIĘCONY ANTYFASZYZMOWI JAKO POSTAWIE SPOŁECZNEJ

A jednak. Nie przyłączę się do lawiny krytyków totalnych HGW! Dostrzegam bowiem ukrytą głębię w słowach Hanki…

Degradując cały problem zabijania niezależnej kultury w tym mieście do problemu domniemanego zagrożenia pożarowego )))) przemyciła pewną ukrytą metaforę. „Elba” to płomień. Płomień, którego nie łatwo będzie zgasić nawet międzynarodowej korporacji, niezależnie od tego, ile zapłaci swoim prawnikom, ilu przekupi urzędników, ile firm ochroniarskich jeszcze zwerbuje, ile razy złamie prawo i ile wypowie gróźb wobec Kolorowego Świata Elby.

Haniu, przejrzałam cie! Masz rację. Elba płonie! Rozgrzewając coraz więcej umysłów w tym mieście. A ci, którzy próbują zdusić niezależną kulturę… no cóż, oni poparzą sobie ręce.

 Lukrecja

Tagi: Elba antyfaszyzm Warszawa

Design by Żeżu

Gorsety :D. Cieszę się. Występ będzie w teatrze Rampa :). Możliwe, że przyjedzie telewizja (POLSAT). Mam dodatkową motywację do schudnięcia :]. Na próbie „założyłam się”, a raczej oznajmiłam koledze, że do przedstawienia schudnę 7kg! Przedstawienie jest 30 maja. Hehe... takie odchudzanie jest dość niezdrowe, ale tracenie wagi głównie poprzez aktywność sportową to raczej okey.

Będę miała prowadzony pilates. Mam nadzieję, że to wypali.
Pojechałam wczoraj do stajni zobaczyć konika, którego chcę, w pewnym sensie, wydzierżawić. Elbo jest konikiem dość opornym na ujeżdżalni. Podobno bardzo lubi jeździć w teren... Zobaczymy... Byłam dzisiaj umówiona na wypad w teren, ale leje deszcz :(. Pogoda świetnie odwzorowywuje moje uczucia.

Bardzo króciutko dzisiaj spałam. Zrobiłam sobie wolne od szkoły. Mam ochotę pouczyć się języków, ale na początku posprzątam albo pójdę spać :]...

Bilans: banan, dwie mandarynki, 50g ryzu ciemnego, 125g serka wiejskiego, ryba gotowana:karp, arbuz

Jeszcze raz dziękuję Ani... :**


PS:Tak na prawde to nie mam.

wolna warszawa

Uruchomisz sobie linuksa w wersji LIVE, która nie instaluje się na twardym dysku, ani nie powoduje żadnych zmian w konfiugracji komputera. Jeżeli chcesz wreszcie “przesiąść się” na linuksa – podczas warsztatów będziesz miał/a ku temu najlepszą okazję. Zapraszamy oczywiście też wszystkich którzy/które nie mają komputerów a są zainteresowani – przygotujemy kilka komputerów stacjonarych, które będą na miejscu czekały na wszystkich chętnych/chętne. Postaramy się aby każdy siedział przy osobnej maszynie.
Serdzecznie zapraszamy na skłot elba przy ul. Elbląskiej 9/11 w tą sobotę o 13. Przekaż dalej!

http://elba.bzzz.net/