O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Ekwiwalent

strzegowskie wiesci - Onet.pl Blog

Jest na podstawie wyboru, zastosowanie do jego stosunku pracy mająprzede wszystkim przepisy ustawy o pracownikach samorządowych i kodeksu pracy,uzupełnione postanowieniami ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, DzUz 2001 r. nr 142, poz. 1591 ze zm.). Jako pracownik samorządowy osoba pełniącafunkcję wójta korzysta ze wszystkich uprawnień pracowniczych, w tym z prawa dourlopu.

Urlop tylko w naturze

W myśl art. 152 kodeksu pracy, pracownikowi przysługujeprawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego; pracowniknie może zrzec się prawa do urlopu. Urlop wypoczynkowy musi być udzielony wnaturze, wypłata ekwiwalentu pieniężnego dopuszczalna jest w sytuacjach ściśleokreślonych przepisami (art. 171 kp), jednak roszczenie to jest surogatemurlopu, a zatem nie może być odmiennie traktowane (wyrok SN z 10 października1980 r., I PRN 100/80, LEX nr 14555). Nieważne są umowy stron stosunku pracymające na celu zamianę urlopu w naturze na ekwiwalent pieniężny. Pracownik niemoże zrzec się prawa do urlopu lub przenieść go na inną osobę.

Te zasady odnoszą się także do pracowników pełniącychkierownicze funkcje w zakładach pracy, w tym do wójtów gmin (burmistrzów,prezydentów miast). Wójtowi urlop musi zostać udzielony w naturze w każdymkolejnym roku istnienia stosunku pracy. Zasadą.

forteca fortelami foteli fatalnie fatalistyczna    ||

Babuleńka ma wydalała z siebie, jak zwykle, historie o lekarzach, politykach i nieszczęsciach, a także kilka peanów na cześc ojca prowadzącego.
później już tylko wyszedłem, uprzednio nastawiając zegar.

Druga babcia stała się meczem, który oglądałem w telewizji wcinając wafelki (dziwne słowo) i gumiżelki w kształcie węży.
Jednym słowem: wysublimowane pojęcie wigilli dnia babci skutkowało jego mentalnym olaniem.
wnioski: dupa.

*
Ferie. Ferie mijają bezpowrotnie niczym wiatr w słoiczku. Sprowadzają się do 1 metra kwadratowego.. ewentualnie jeszcze łóżka. Spoczywam dupskiem swym na krześle obrotowym, natomiast kwadratowy pan przede mną ekwipuje mnie w ekwiwalent życia będąc samemu jego ekwiwalentem już. ekwiwalent zycia, zasponsorowany przez kwadratowy ekwiwalent, wypełza teraz z czarnych głośników kierując się wprost ku moim uszom.
W tym momencie: "Kyoto Jazz Massive"
bardzo ciekawa póki co głęboka płytka.
Podług planu winienem byc w tej chwili 50 km dalej w kawiarni w zadymionym mikroklimacie, w ostatniej ostoi czegoś tam na tym swiecie. Niestety niektóre sznurki nie zostały pociągnięte i plan spadł na posadzkę.
Jakoś tak bardziej muzycznie niż zwykle jest.a słówka i tak nic nie znaczą.
komentarze [32]

zamenhoff >> poniedziałek, 15 stycznia 2007 02:08:14
Jeśli chcesz możesz zostawic wiadomośc w.

Obiektywy

Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM

Jasny zoom standardowy, przeznaczony dla lustrzanek cyfrowych z sensorem formatu APS-C (22.5x15mm – np. aparaty EOS EOS 350D, EOS 20D, EOS 30D). Ekwiwalent ogniskowej dla filmu małoobrazkowgo to 27-88mm. Obiektyw zaprojektowany z myślą o ambitnych fotoamatorach i profesjonalistach, poszukujących wysokiej klasy optyki do aparatu niepełnoformatowego.
W obiektywie zastosowano system stabilizacji obrazu (IS) trzeciej generacji, pozwalający wydłużyć czas fotografowania z ręki o trzy stopnie przysłony (czyli ośmiokrotnie), bez obawy poruszenia zdjęcia. To tak, jakby fotografujący w trudnych warunkach oświetleniowych dysponował obiektywem o trzy stopnie przysłony jaśniejszym – czyli w tym przypadku f/1.2 (oczywiście system stabilizuje wyłącznie drgania ręki fotografującego – nie zapobiega rozmyciu ruchomego obiektu).
Dwie soczewki.

Klasowe zrąby

Nowego Sylwestra :)

 

- Od nadmiaru wilgosci nastepuje pecznienie spagu (Malejka 23, 14)

- GPS i pompka do CO to najwazniejsze zakupy Anno Domini 2008

-

00:15, honysz
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 30 listopada 2008
Powrót do Chin

Piątek, świątek czy kardynał, w pełnym pedzie nie zwazywszy na każdyraz wyruszlismy mimowolnie w kierunku na przełaj. Wzielismy ze soba niezbedne ekwiwalenty do uruchomienia przenosnika, dotarlismy w końcu na biegun północny i mieszkalismy w stadninie koni ukrytej za siedmioma gorami i szafą. Bednarczyk zawitał w nasze ostrogi i zwał się Żao Ming, wspomnień czara nadwyraz jednaka. Pozostawilismy zastawe i poszlismy do gromowładnych i zjeść witraże. Gdy wrocilismy waszpunt byl poza zasiegiem lokacji, wiec zebralismy hemoglobine i zaczeliśmy kopać. Dokopaliśmy sie do cna, wiec mozemy juz schowac gryzipacierz. Kiermasz.

 

- Jestem od stóp do głów

- Dostalem mandat za zle parkowanie w autobusie

20:48, honysz

Twoje pieniądze – chcesz mieć ich więcej?

Przechowywanie pieniędzy jest znacznie łatwiejsze niż innych towarów. Ponadto pieniądz może być w każdej chwili zamieniony na potrzebny towar. Jest on najbardziej płynnym aktywem majątkowym każdego podmiotu gospodarczego lub osoby fizycznej. Można go w każdej chwili wykorzystać jako środek płatniczy. Jednak aby pieniądz prawidłowo spełniał funkcję tezauryzacyjną, musi posiadać zaufanie przez podmioty gospodarcze i ludność, a w szczególności, że jego siła nabywcza nie zmniejszy się w znacznym stopniu.


Społeczne funkcje pieniądza
Funkcja behawioralna (zachowawcza)

Pieniądz jest środkiem determinującym ludzkie zachowania, ponieważ jest ekwiwalentem wszystkiego, co jest człowiekowi niezbędne do życia. Kształtuje pragnienia, sposób myślenia, styl życia i konsumpcji. Stał się wartością absolutną, przedmiotem pragnień co nie zawsze prowadzi do pozytywnych zjawisk (np. chciwość, skąpstwo, przekupstwo, itp.).
Funkcja motywacyjna

Chęć posiadania pieniądza motywuje ludzi do podejmowania działań w celu jego pozyskania. Działania te mogą mieć dwojaki charakter: – społecznie uznane – uczciwa praca za odpowiednim wynagrodzeniem; – nieuczciwe – wynikające z chęci szybkiego wzbogacenia się, np. płatne zabójstwa, handel żywym towarem, korupcja, itp. Funkcja motywacyjna pieniądza jest powszechnie.

Serwis bankowy - kredyty po nowemu. - bloog.pl

14 lutego 2012 9:23

Wysokość jednorazowej pomocy pieniężnej lub wartość bonów towarowych na zakup odzieży i obuwia wynosi 140 zł, stałej pomocy pieniężnej na zakup środków higieny osobistej - 20 zł na miesiąc, z kolei wysokość kieszonkowego wynosi 50 zł na miesiąc. Ta ostatnia kwota może być podwyższona do 100 zł, w przypadku wykonywania przez cudzoziemca prac porządkowych na rzecz ośrodka, tłumaczeń ułatwiających porozumiewanie się między pracownikami ośrodka a cudzoziemcami lub prowadzenia zajęć kulturalno-oświatowych na rzecz innych cudzoziemców przebywających w ośrodku. Wysokość ekwiwalentu pieniężnego w zamian za wyżywienie to z kolei 9 zł za dzień. Stanowi o tym rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 10 listopada 2011 r. w sprawie wysokości pomocy dla cudzoziemców ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy (Dz. U. Nr 261 poz. 1564), które weszło w życie 1 stycznia 2012 r. Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,330841117,trackback

Abolicja - przepisy już obowiązują

wtorek, 14 lutego 2012 9:23

Mój zaczarowany świat - Onet.pl Blog

Poziomie brukwi i stonki, więc kiedy okazuje się, że musi tymczasowo zająć się swoim zapomnianym jedenastoletnim synem, jest w popłochu i wietrzy w tym tylko sposób na rozwiązanie swoich problemów finansowych. Dzieciak okazuje się oczywiście o wiele bardziej rozgarnięty niż ojciec. Dakota Goyo (młody Thor w „Thorze”), grający małego Maxa, jest klonem młodego Haleya Joela Osmenta – te same rozczulające niebieskie oczka małego kotka, czupurna fryzurka i niewinna buńczuczność. Rezolutny Max okazuje się ratunkiem dla ojca nieudacznika, wiecznie tonącego w długach. Mały decyduje się na przygarnięcie znalezionego na wypisku robota, który okazuje się mechanicznym ekwiwalentem Tomasza Adamka – jest mały, zwinny, niewiele mówi i próbuje lać większych. Z nieco jednak lepszym skutkiem, niż nasz Góral. Robot, nazywający się Atom, nieoczekiwanie spierze silniejszych od siebie. Da Charliemu szansę na utraconą bokserską cześć i połączy syna z ojcem. Znamy to? A pewnie!

 

Szczerze? Podziwiam autora tego tekstu za cudowny dobór słownictwa. Naprawdę, wielkie brawa!

Muszę się Wam przyznać, ze szczerze się przy tym ubawiłam. Takiej recenzji jeszcze nie widziałam.   

Moim faworytem jest zdanie: ,,Mały decyduje się na przygarnięcie.

Ekwiwalent za urlop

droga-do blog

W poniedziałek mi brakuje jeszcze jakieś 30 a tu w środę koniec promocji. Robię zbiórkę w biurze i dalej brakuje 20… Jeden z panów wpada na pomysł, by jechać i zrobić w realu zakup herbaty dla całej załogi (takie ekwiwalenty). Punktami mamy się podzielić ja i on. Znakomity pomysł. Radośnie potakuję. Niestety byłam i jestem zawalona robotą, pan ma delegację i skończyło się tym, że dziś koło 19 sama (jako najbardziej.Czy ja kiedyś będę potrafiła udzielić krótkiej odpowiedzi?

droga-do 2003-06-05 10:34:00
skomentuj (7)


happy people

facet daleko,
ja napalona,
dlaczego jestem zadowolona?

droga-do 2003-06-05 15:27:28
skomentuj (5)
to będzie długi weekend dla moich starych kości

Wspominałam w blogu kiedyś, że jestem quasi aktywistką udzielającą.Jechały do szkoły. A ja w przeciwnym kierunku! Do pracy! I starsza córka pytała kilka razy „Mamusiu gdzie jedziemy?” a ja traktowałam jej pytania jako normalne marudzenie dzieciaków.
Odliczam dni do urlopu. 17

droga-do 2003-06-24 11:57:05
skomentuj (2)
erotyki z mej fabryki
ja niestety dalej nie wypoważniałam. wybaczcie duże litery ale natchnienie tak jakoś dziwnie przytrafia.

Artur Andrus - bloog.pl

Jaki śliczny pierścionek z delfinem!”, kupuję i mam z głowy. Na bezczelne „Wujek, kupisz pompowanego smoka?”, mogę równie bezczelnie odpowiedzieć: „W pierwszym tygodniu urlopu kupiłem ci dziewięćdziesiąt sześć gofrów, że o rurkach z kremem nie wspomnę. Sam jesteś pompowany smok, to po co ci jeszcze jeden?”.

„Niemiecki Instytut Polski”. Nie ukrywam, że cieszy mnie głównie ze względu na polski skrót powstający po zestawieniu ze sobą pierwszych liter tych trzech wyrazów. I oczywiście natychmiast zacząłem wymyślać kolejne nazwy dla nieistniejących, ale możliwych instytucji.  „Polski Instytut Turecki” (PIT), „Czeski Instytut Tunezyjski” (CIT), „Polski Ewentualnie Słowiański Ekwiwalent Lichtensteinu” (PESEL).


Ogrodzieniec - Onet.pl Blog

                         KTO  ZA  CZYJE  I  NA CZYIM  BUDOWAŁ .


Aby uzyskać odpowiedz na tytułowe pytanie ,Radny Rady Miasta Zygmunt Podsiadło
złożył w dniu 06-12 2010r.interpelację ,w której zadał Burmistrzowi .
KTO ZARABIA WIĘCEJ

           CZY ...13 PENSJA   I EKWIWALENT ZA  NIEWYKORZYSTANY URLOP WLICZA SIĘ

A więc nic nie zyskałam na oswojeniu?

Nastąpił powrót do domu krokiem defiladowym, konsumpcja napojów wyskokowych w towarzystwie mieszanym oraz koncert na dvd. Podejście do obejrzenia całego nastąpiło po raz drugi, a to dlatego, źe ankh poprzednim razem na nim zasnęła. Tym razem nic się nie zmieniło. Nawet pisenka była ta sama. Tytuł znamienny: "przed zaśnięciem"
Po perypetiach ze zmianą pozycji (na fotelu) i sprawdzaniem co jakiś czas, czy nie pora juź do pracy (taki.Przyjęta, obsłużona, zaopatrzona w antybiotyk i skierowanie na chirurgię szczękową. Takoż po powrocie na stanowisko dowiedziala się, iż z nowej pracy nici.
Spodziewając się najgorszego, czyli odrzucenia wniosku o urlop (co nie nastąpiło, ale ma szansę), blokady na drodze do domu, tudzież potrącenia przez samochód - przezornie wróciła do domu metrem.
Z nowości - ankh nadal jest zapuchnięta, co skutecznie utrudnia jej pracę.Milszych. I wśród przedmiotów przecudnej urody, a co!
W chwili obecnej ankh siedzi jeszcze w zakładzie, w swoim skórzanym ogromnym fotelu, ale kartonik już ma spakowany. Urlop też na 3 ostatnie dni miesiąca wzięty, ekwiwalent za pozostałe wypłacone. Jednym słowem - zwarta i gotowa.
Trzymać mi tam za ankh kciuki jutro!


skomentuj (4)

Ekwiwalent za pranie

Gniazdo Bis

Spacerować bez celu. Ergo, chyba wcale nie lubię spacerować, bo bezcelowość stanowczo mieści się w definicji spaceru. Czyli nie lubię łazić bez celu. Ale mogę spokojnie przekopytkować przez pół miasta w poszukiwaniu tortu. Zaś z życiem jest inaczej. Jak było napisane na blogu, życie to najwspanialsza podróż i można radować się samym faktem podróżowania. Na przykład faktem, że śnieg pada, i że jak się po nim łazi o godzinie 24.10, to.Poruszałam się jak kaleka, przyciskając okaleczone skrzydło do wezbranej po pigułkach piersi, a do tego byłam sina z powodu panującego na sali pobrań zimna. Poza tym czułam się dobrze i myślę, że to powtórzę. Niezależnie od ekwiwalentu kalorycznego w czekoladzie.

Gallina scripsit 18.03.2005 20:42

Znowu nici

I nie chodzi tu bynajmniej o modny sklepik z pierdółkami. Mary zadzwoniła, że znów coś.Konkretne wymagania, a to zawsze jest trudne do realizacji. Owszem, szalenie podobają mi się arcydzieła sztuki gorseciarskiej całe z mgiełki i koronek, lecz nabyć muszę coś solidnego i niedrogiego, co nie rozleci się po trzech praniach. Trochę czasem żal, ale na szczęście zdaję sobie sprawę, że owe arcydzieła wyglądają tak rewelacyjnie na modelkach, a na mnie to już raczej śmiesznie.

Nie żebym jednak była purytańska aż do kości..