O czym chcesz poczytać na blogach?

Ekstremalne

freakyeah

Po co sporty ekstremalne?

Ludzie bardzo często szukają wielu wrażeń i są ciekawi nowości. Mają duża skłonność do ryzyka a adrenalina daje im niesamowite uczucie satysfakcji. Każdy choć raz w życiu przeżył ekstremalna sytuacje i wie iż jest to pomimo wielkiego strachu coś co pociąga.

Dlatego też ludzie wymyślili sporty ekstremalne. Sporty ekstremalne to sporty które są na granicy ryzyka kontuzji, śmierci lub też ogromnego, ale bezpiecznego strachu.

Na świecie istnieje wiele dyscyplin sportowych o charakterze ekstremalnym. Są podzielone na różne kategorie i różnią się różnym stopniem trudności. Są sporty ekstremalne, do których uprawiania potrzebne jest specjalne przeszkolenie lub miesiące treningów. Może to być wspinaczka, sporty powietrzne jak wyskoki ze spadochronem lub też nurkowanie. Istnieje wiele sportów ekstremalnych do których należy specjalnie się przygotować bądź też przejść specjalny trening. Jednym ze sportów ekstremalnych, które wymagają dużo treningów jest surfing.

W zwykłej formie jest to sport dla każdego, jednak pewna odmiana surfingu a mianowicie, pływanie na ogromnych falach jest zadaniem ogromnie trudnym i niebezpiecznym. Ta reguła ma się do wielu sportów ekstremalnych czy to jest zjazd kajakowy, pontonowy czy pływanie na windsurfingu, należy trenować i być pewnym, że jesteśmy gotowi do tego poziomu.

Anta wa watashi wo watashi wa anta wo - Onet.pl Blog

Mmmm... Mama Tsuny robi takie dobre jedzenie. Tsuna-kun, co jest dzisiaj? *mówi do zwiewającego i poobijanego chłopaka* Ech, już go nie ma *śmieje się jak idiota, którym jest*
MEN: *drapie się zdezorientowany po głowie* Jak widać pan Yamamoto ma bardzo pozytywne nastawienie. Strategia nic-nie-wiem pewnie często się sprawdza. Chyba. Oh. Panie Sasagawa! Proszę zaczekać! Jesteśmy z Polsatu. Prowadzimy program "Trudne Sprawy" i chcemy zadać pany pytanie. Otóż... Czemu panu odkleja się plaster?

RYOHEI SASAGAWA: E, plaster? Może przez mój EKSTREMALNY trening? Albo EKSTREMANY tryb życia, czy EKSTREMALNE zawody z boksu. Robię wszystko EKSTREMALNIE, więc plaster się mnie EKSTREMALNIE nie trzyma. Kupię sobie nowy EKSTREMALNY plaster i będę EKSTREMALNIE szczęśliwy!
MEN: Ah tak. Rozumiem. To ma pan ode mnie "ekstremalne" pozdrowiny. Panienko Dokuro. Zadam pytanie. Jak to jest zapadać się w sobie oraz nie mieć organów wewnętrznych?
CHROME DOKURO: Em... *rumieniec* To jest takie odczucie wewnętrznej pustki... Ale ja i tak jestem pusta...  Nikt mnie nie kooocha! *wyje*

Chillout...czyli Such a Chill

Czym brzęczenie kastanietów
i w wieczne nie oblecze ciało
nic na tej ziemi dłoń niczyja
i dla kilofów i poetów
wszystko co piękne jest
przemija
wszystko co piękne jest
przemija
wszystko co piękne jest
zostaje
choć nawet czas i ten przeminie
ludzie okrzyki drzewa burze
śmieszne materie nieulękłe
zwierzęta kwiaty na polanie
wszystko przemija co jest piękne
wszystko co piękne jest
zostaje
śmieszne materie nieulękłe
zwierzęta kwiaty na polanie
wszystko przemija co jest piękne
wszystko co piękne jest
2006-04-03 15:11:08 skomentuj (6)


Piwniczanka Lekko Gazowana.


Wróciły do mnie ekstremalne drogi, ekstremalne miejsca, których nie znam, znowu odrzuciłem wszystko co było nowe wszystko co miałem.
Wyrzuciłem to przez okno, ekstremalne drogi które znałem zmieniły się

The colors of my sea,perfect color me.

Ekstremalne dorgi kiedyś mi pomogły, przeszedłem przez moje miejsca ekstremalne ale światła wogóle nie widziałem.

I znowu wszystko się załamało...

Ekstremalne piosenki, które niby mi pomagały, tak naprawdę nie miałem w nich nic do powiedzenia.
Zamknąłem oczy, zamknąłem siebie, zamknąłem świat i nigdy nie otworzyłem na nic co mogłoby mnie wziąć ze sobą.
Musiałem to wszystko zamknąć, musiałem zamknąć mój umysł, za dużo naraz mnie.

0. Wstęp - Geomorfologia - zdarzenia ekstremalne w środowisku Dolnego Śląska

Ona na pewno ludzkość. My jesteśmy natomiast świadkami ocieplania się klimatu i środowiskowych konsekwencji tego faktu.

Powszechnie sądzi się, że ocieplenie klimatu wpłynie na nasilenie częstości pogodowych zjawisk ekstremalnych - upałów, susz, ale także cyklonów, zamieci śnieżnych, burz, ulew. Stan atmosfery ma z kolei bezpośrednie odzwierciedlenie w procesach kształtujących powierzchnię Ziemi, gdzie głównym czynnikiem morfotwórczym w niemal każdej strefie klimatycznej jest spływ powierzchniowy wody. Jej wzmożona dostawa z atmosfery powoduje nie tylko powodzie, ale także zmiany w strukturze gruntu i w konsekwencji gwałtowne ruchy masowe - osuwiska, spływy błotne czy mury w terenie górskim. Są to ekstremalne procesy geomorfologiczne, które odmiennie niż procesy sekularne (o zwyczajnym, niskim natężeniu) w sposób niekontrolowany zmieniają oblicze Ziemi, w sposób zazwyczaj katastrofalny na obszarach zamieszkałych.

W kategoriach najbardziej zagrożonych zjawiskami naturalnymi miejsc na świecie, Europa Środkowa z pewnością nie zajmuje wysokiego miejsca.  Duże inwestycje w infrastrukturę i stosunkowo wyoka gęstość zaludneinia (64 os./km² bez Rosji) sprawiają, że odnoszone straty są tu jednak mocno odczuwalne. Generują je głównie epizody powodziowe, jednak w obliczu nieprawidłowych lokalizacji obiektów budowlanych i przekształceń antropogenicznych zlewni, w tym utwardzaniu powierzchni.

Kefir 2010 – szczepionki, pneumokoki, HPV, terroryzm władzy, media i społeczeństwo, NWO i polityka

Serca jest kompleksowy brak witamin, zaś nadciśnienia – zła dieta i używki.
-powodują bardzo często bradykardię, czyli stan polegający na bardzo słabej akcji serca (poniżej 60 uderzeń na minutę), hipoglikemię – czyli obniżenie poziomu cukru we krwi, bardzo złe samopoczucie, poczucie słabnięcia i umierania. Antidotum: trzeba wypić filiżankę kawy z trzema łyżeczkami cukru i mlekiem.
-obniżenie ciśnienia tętniczego, nieraz znaczące. Serce jest mechanicznie zablokowane i nie pozwala to wywołać odruchowej tachykardii w celu zrekompensowania organizmowi niskiego ciśnienia krwi – jest to niedobry stan.
-zakres dawek beta blokerów, np propranololu, jest bardzo szeroki – od 10 mg do nawet 640 mg w ekstremalnych przypadkach. Jednak na mnie nawet dawka 20 mg działała bardzo źle – wywoływała znaczącą bradykardię, czyli obniżenie pulsu serca poniżej 60 bpm.
-w przypadku przedawkowania beta blokerów rokowanie jest bardzo złe. Wywołuje ciężką bradyarytmię, czyli arytmię serca (odwrócenie fali QRS, pojawienie się fali U, itp w EKG) z jednoczesną bardzo wolną akcją serca, zapaść, zgon w męczarniach. W celu ratowania chorego używa się specjalnego rodzaju wstrząsów elektrycznych – tzw elektroda endokawitarna (informacje o tym zniknęły z fachowych, lekarskich baz danych). Jednak trzeba mieć nadzieję, że specjaliści od medycyny ratunkowej mają to w głowach..

b.) glikozydy naparstnicy i warfaryna:
.

Księżycowa Hipoteza | Starożytność, prehistoria

  Archeologia Żywa
 • Klamry Magiczne
 • Znaki Magiczne
 • Siatki magiczne
 • Najpopularniejsze wpisy i strony

  • Koloseum i inne monumenty. Czy cały świat jest w błędzie?
  • Piramida Cheopsa
  • Misja skalna - prof. Andrzeja Niwińskiego. Kontrowersje.
  • Zweryfikować naukę o Homo sapiens i początkach świadomości. Kromaniończyk nie był człowiekiem rozumnym.
  • Sigirija, Sri Lanka. Ekstremalnie miękki granit
  • Starożytne, Betonowe Obeliski w Egipcie i Hieroglify

 • Twoj stary

  Mówiąc żartem to koleś oprócz jazdy na rowerze miał okazję też polatać. Ciekawe jak daleko uleciał przy tym upadku. Mówiąc troszkę bardziej poważnie, to jeżdżąc ekstremalnie na rowerze musimy wziąć pod uwagę fakt, że upadki będą równie “ekstremalne” jak jazda. Widać to na załączonym poniżej obrazku. Upadek z pewnością do przyjemnych nie należał. Zwróćcie uwagę na wygięte koło roweru.

  Kategorie:fail Tagi: ekstremalnie, fail, rower
  Komentarze (0) Trackbacki (0) Dodaj komentarz Trackback
  1. Brak komentarzy.