O czym chcesz poczytać na blogach?

Ekspresy do kawy

malaruda blog


owinięte w folię.BOB
W szósty dzień Świąt Bożego
Narodzenia...

PETE
... moje serdeńko podarowało mi:
Sześć ryb w ekspresie do kawy.

LUCY
Pięć pączków z galaretką

COOPER
Cztery mówiące pieńki.

BOB
TRZY DUSZE WE WŁADANIE

BOBBY
Dwa sekretne.

Zdrowie i profilaktyka

Written by Joanna Malik

Marzec 12, 2012 @ 2:53 pm

Napisane w Kawa, Konkursy

Tagi: aromat, Crema, dobrze zaparzone espresso, ekspres do kawy, espresso, kawa, kawa espresso, konkurs, konkurs kawowy, robusta, smak, ziarna, ziarna kawy

Ciśnienie wody wydobywa z ziarna kawy piankę tak zwana “Crema” koloru brązowego lub orzechowego. I To jest właśnie najwspanialsze z całej espresso. Byłam u znajomego, który ma ekspres do kawy, ale mimo wszystko nie smakowała ona tak jak w kawiarni. Być może gotowa mieszanka, jaką używał nie była taka jak powinna być. Tego wiem. Przejrzałam internet i okazuje się, że najlepszą.

Que sonhos estupidos!

W przeświadczeniu, że uczę się pilnie i chcę kontynuować dotychczasowy zarys wykształcenia.

14:09, quesonhosestupidos
Link Dodaj komentarz »
Kawa z ekspresu

Kiedyś, przy okazji podróży po Europie odwiedził.

Się, że jako jedyny chyba kraj na świecie pijemy sypaną kawę wraz z fusami!


Potem, będąc w Portugalii, mówiąc o dziwnych obyczajach picia kawy w moim kraju widziałam ten sam wyraź zniesmaczenia i zdziwienia co poprzednio u Panamczyka. Obficie częstowana pyszną portugalską kawą w malutkim filiżaneczkach doszłam do wniosku, że moja era.

Również na cytrusach i egzotycznym posmaku. Nie jest duszący, można go stosować nawet w większych ilościach, ponieważ jest to woda toaletowa, rozproszy się pięknie otaczając nas mgiełką dobrej zabawy. Utrzymuje się około 4 godzin, niestety - są trwalsze perfumy, lecz mogę to owemu egzemplarzowi wybaczyć - jego nuta zapachowa jest tak specyficzna i intrygująca, że swoją moc.

- bloog.pl

 

Hu huuuu... Jakie pismo? W VARIatkowie dostaje się różne pisma. Motywujące. Podnoszące ciśnienie. Pochwalno-sprawdzające (te rzadko). Informujące, że twój czas dobiegł końca. Informujące, że jesteś łebski. Informujące, że zostaną wyciągnięte konsekwencje oraz mopy-strachy z szafy.

 

Jako, że indyjskie aromaty ogarnęły całe.

Przekonała się pani Norka, pewna interesantka sama do końca nie wiedząca czego chce - zakwalifikowała się do finału Dni Otwartych. Co za szczęście! Być może nawet dostąpi zaszczytu napicia się kawy z ekspresu, który jednak zostanie podstępnie zakupiony w pakiecie z migdałkami i niedobrymi ciasteczkami.

 

Pani Norka czasem się myli. To, że NSD w jeden dzień uważają.

Na granicy życia i śmierci człowiek przypomina sobie wiele rzeczy... Wspomnienia Basi i Marka... - Onet.pl Blog

Ostatni.

-Ja ja nie wiem… chybawczoraj wieczorem.- Basia podeszła do Jeżyńskiej i podała jej chusteczkę.Panowie wyszli, zostawiając je same. Kobieta rozpłakała się na dobre. Po kilkuminutach otarła łzy, a w tedy Basia zapytała.

- Wie pani dokąd wybierałasię Agnieszka wczoraj wieczorem??

- Pewnie na spotkanie z.

Do drzwi. Do pokoju weszło dwóch mężczyzn. Basia odwróciła się w ich stronę. Jeden około czterdziestki patrzył na nią ze zdziwieniem mieszającym się z rozbawieniem. Drugi z wielką plamą od kawy na spodniach popatrzył na Basię, wybałuszył oczy i spalił buraka. Tego drugiego Storosz rozpoznała. Wysoki niebieskooki brunet, którego spotkała na korytarzu.

- Adasiu.

- No i co?? Macie coś??

-Tak- Odparł Adam. Agnieszka Jeżyńska lat 19. Wyszukaj jakieś informacje na jej temat.- Marek odszedł do ekspresu na kawę i zajrzał do siatki przyniesionej przez dziewczynę. Storosz wystukała dane i po chwili miała cały wyciąg.

- Agnieszka Jeżyńska tal 19..