O czym chcesz poczytać na blogach?

Ekologia

ekologie miejskie

Są kluczowe dla przetrwania planety, a bez nich nie może dokonać się proces kształtowania nowych podmiotowości i reorientacji kapitalistycznej władzy.

Według Guattariego, ponieważ społeczeństwo jest infantylizowane, żyjąc pod presją rynku i mediów, tak wielka odpowiedzialność ciąży na wszystkich tych, którzy interweniują w ludzką psychikę. Filozofowi nie chodzi jednak o psychoanalityków, ale także artystów, architektów, planistów, projektantów mody, muzyków, sportowców etc.

Myślenie ekologiczne może towarzyszyć ludziom, którzy budują domy z przyjaznych środowisku materiałów, zbierają wodę deszczową, segregują śmieci. Ekologia nie powinna być jednak mylona z folklorem i “miłowaniem przyrody”, ale praktyką uwidaczniającą się w relacjach wobec ciała innego człowieka, interakcjach w grupie czy w krytyce podziału naturalnych, materialnych i kulturalnych dóbr, który oparty jest jedynie na zysku.

Jak mówi Guattari: powinniśmy jednocześnie myśleć i działać, teoretyzować i praktykować!

Tekst Felixa Guattariego “Trzy ekologie”: http://www.amielandmelburn.org.uk/collections/newformations/08_131.pdf

bloog.pl - Wyraź siebie

Porodem egzaminów. Najgorsze jest to, że jak ja zaczynam się uczyć, to już nic się nie liczy. I tak zamknęłam się w czterech ścianach, nie gotowałam obiadów - jadłam kanapki, sałatki, albo jajecznicę. Nie sprzątałam. Nie wychodziłam prawie na dwór. Ogólnie zachowywałam się bardzo źle. Ale już jestem po, od wczoraj sprzątam mieszkanie, a dzisiaj postanowiłam nadrobić też zaległości tutaj.

 

Wpis jest poświęcony reklamie, którą możecie ujrzeć w lewym górnym (no nie na samej górze, ale wysoko) rogu mojego bloga. Zachęcam Was do klikania w nią (nazywa się EKO konkurs), ponieważ jest jak najbardziej EKOLOGICZNA. Myślę, że idealnie tutaj pasuje, a i każdy z Was mógłby na tym zyskać - biorąc udział w Eko konkursie.

Nagrody są naprawdę fajne, ogólnie cała akcja jest ok. Nie rozpiszę się więcej na ten temat bo chcę, żebyście sami sprawdzili co tam jest. Strona nazywa się szczytny cel, myślę, że to już daje jakieś światło na to, co na niej znajdziecie! A ja tymczasem wracam do sprzątania.Podziel się:
Tagi: ekologia, konkurs
Trackback: http://bloog.pl/id,329825076,trackback

ekologika.blogEKO-logika w radiu Pryzmat 2011-02-26 22:58:45

Audycję „EKO-logika”  w radiu Pryzmat tworzycie razem z nami – wspólnie szukamydobrych rozwiązań dla naszej Zielonej Planety.Do tego garstka naukowychnowinek i ciekawostek, a ponadto informacje o eko-akcjachi imprezach. Dajemy wskazówki i sugestie, jak myśleć EKO,ale nie zapominać w tym wszystkim o logice działaniai zdrowym rozsądku. Program to przede wszystkim miejsce dla Was,Waszych pomysłów i propozycji, jak pomóc przyrodzie. A wszystkodlatego, że ekologia uzależnia." Mam nadzieję, że też się uzależnicie od ekologii. Słuchajcie programu w każda środę od 18.00 do 19.00, powtórki w niedzielę od 12.00 do 13.00 na www.radiopryzmat.pl

Tagi: ekologia, eko-logika, audycja radiowa

skomentuj (0)

Blog o ekologii

Administracyjne mające na celu wydanie decyzji środowiskowej. Wniosek powinien zawierać informacje na temat wpływu inwestycji na środowisko (jak duży wpływ wywrze i na jakim obszarze będą odczuwalne owe skutki).

Decyzja środowiskowa jest ważna przez dwa lata. Jej ważność będzie można przedłużyć o kolejne dwa, ale tylko jeśli inwestycja będzie prowadzona etapami i nie zmienią się uwarunkowania środowiskowe i techniczne. To na tyle, mam nadzieje że przybliżyliśmy wam trochę pojęcie decyzji środowiskowych, jeśli są jakieś pytania prosimy o komentarze pod poniższym postem. Już nie długo, postaramy się przygotować następne artykuły opisujące zawiłości prawne związane z ekologią.

O blogu

W dzisiejszych czasach ekologia jest jednym z najważniejszych czynników, którym się kierujemy w podejmowaniu decyzji..

Zanapar - Onet.pl Blog

Księga gości
Przeglądnij


28 kwietnia 2010
Ekologia i energetyka ekologiczna – głos krytyczny

To ostatecznie zmniejszeniem poziomu życia, a to wykruszeniem sporej liczby samych sympatyków tych ugrupowań. Takie paradoksy widać także w marketingu i handlu. Jeśli coś się źle sprzedaje lub jest zbyt drogie, dodaje się do jego nazwy przyrostek „ekologiczny”. W ten oto sposób droższy cukier trzcinowy stał się cukrem ekologicznym, a drogi samochód samochodem ekologicznym. W ten prosty sposób, coś czego do teraz nie potrzebowaliśmy, albo mogliśmy zakupić w tańszej wersji, stało się czymś elitarnym i nieszkodzącym środowisku, a więc potrzebnym. Co to ma wspólnego z podaną na początku definicją ekologii? Absolutnie nic.

Scarlet kiss...


Szkoła....
Znam już wsio swoje stopnie, prócz historii, którą jutro zdaję na 4, musze poprawić bardzo trudny prawdzian by ją dostać, ale mam nadzieję, że się uda.
Nie wiem po co mielismy przez rok ekologie, skoro podobno nie wlicza jej się do średniej ocen i jest tylko na świadectwo maturalne :/ Dziwne trochę i szkoda, bo mam z niej 5 i podnosiło mi to średnia :(
moje brzydkie ocenki:
polski: 4
angielski: 3
niemiecki: 5
matematyka: 4
fizyka: 5
chemia: 3
biologia: 3
ekologia: 5
geografia: 3
historia: 3/4
wiedza o kulturze: 5
Informatyka: 5
PO: 6
WF: 4

wliczając ekologie i że uda mi się zdać na 4 historii mam średnią 4,21(bez ekologii 4,15), a jeśli będe miała 3 to średnia 4,14(bez ekologii 4,07)
Nie pamiętam kiedy ostatnio miałam średnią 4,00 więc jest gute :))))
Na przyszły rok musze się i tak podciągnąć, głównie z gegry i angielskiego, ale polski i matme postaram się na 5 podciągnąć(fiza 5, matma 4, infa 5 i co ja na humano robie!?)
Strasznie nie lubię faceta od niemca == i Tan'owej tyż ni! Chce Monkose == u neij to chociaż coś wyniosłam z lekcji i nei.

Zielona Małopolska

Demonstracją organizowaną od 2000 r. przez środowiska feministyczne w dużych miastach kraju. Ma na celu manifestację postulatów równości ze względu na płeć. Pomimo szeregu rozwiązań prawnych, kobiety w Polsce nadal otrzymują mniejsze wynagrodzenie za podobną pracę wykonywaną przez mężczyzn.
Więcej »

Tagi: demokracja płci ekorowzwój feminizm prawa kobiet równe szanse
23:00, zielona_malopolska
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 01 marca 2010
Zapraszamy na wtorkowe spotkanie koła - 30.02 godz. 19.00
Drogie Sympatyczki, Drodzy Sympatycy, W imieniu Zielonych 2004-Małopolska Alternatywa zapraszam na nasze otwarte "zielone" spotkania, które od poczatku tego roku mają miejsce regularnie w każdy co drugi wtorek miesiąca. Oto główne obszary/działania, którymi będziemy zajmować się podczas najbliższego spotkania:
Więcej »

Tagi: ekologia GMO Zieloni Kraków zrównoważony rozwój żywność ekologiczna