O czym chcesz poczytać na blogach?

Eire

Krajina Piva

Z rozpoznawalnej na pierwszy rzut oka rodziny “maluchów” z Czarnkowa (nadmienić tu trzeba, że Browar Czarnków, działający pod różnymi nazwami od 1800 roku, może się “pochwalić” chyba najbardziej zagmatwaną historią własności w polskim piwowarstwie ). Butelczyna niektórym kojarzy się z produktami z niższych pólek, innym z nawiązaniem do czasów poprzedniego ustroju. Ci pierwsi jednak mogą być mile zaskoczeni po dokładniejszym zapoznaniu się z zawartością (zwłaszcza jeśli gustują w ciemności nieco słodszej niż Grand Imperial Porter). Kolor Eire to mieszanina brązów i rubinu miła dla oka, zwłaszcza kiedy pokryta jest beżową pianą (ta niestety dość szybko opada do poziomu skromnej warstewki). Niewątpliwie zaletą trunku są smak i zapach. Zaskakująco złożone, z akcentami winnymi i kwaskowymi, słodyczą będącą połączeniem karmelu i owoców oraz niezbyt agresywnym chmielowym finiszem.

Informacja z etykiety:

Na etykiecie Eire doszukać się jakiegokolwiek opisu (ciężko też o niego na Facebooku Browaru Czarnków). To piwo jednak broni się samo (o czym.

For what we want most, there is a cost that must be paid in the end.

Z delikatnym odcieniem żółci. Pod nią niewiele zostało tkanki tłuszczowej i mięśni.
Jeśli ktoś widział ludzi umierających na raka to wie o czym mówię. Głos mu się załamuje kiedy mówi. Mówi ciszej niż zwykle i jest stale zachrypnięty. Zmienił mu się nawet tembr głosu. To zupełnie jak nie on. Jak gdyby ktoś inny nagle wszedł w jego ciało i tak je zdewastował.
Załatwiam z nim związane sprawy. Ubezpieczenia, podatki...i nie mam odwagi z nim o tym porozmawiać. A muszę.

Junior. Mój syn.
Sprawa załatwienia szkoły dla niego w Eire to dość duży problem w Polsce.
Sekretarka zbywa mnie kretyńskimi tekstami. Kiedy ją pytam o wyciąg zakresu materiału jaki przerabiają dzieci w klasach 4-6 ona patrzy na mnie jak bym spadła z księżyca!
"Pierwsze słyszę" - odpowiada
Miałam ochotę jej krzyknąć w twarz: "ZAKRES MATERIAŁU, tępoto to tematy lekcyjne i wszystko czego się dzieci MUSZĄ w tej szkole, którą reprezentujesz z tą wytapirowaną pustą makówką, nauczyć!!!"
Mam wykształcenie średnie. Nie zdawałam matury, ale wiem co to "zakres materiału" a ta głupia cipa po maturze.

monikana

  Odpowiedz
 • Nivejka pisze:

  Muchy, Cichopki i inne Mołki wiedzą… jak być w ciąży. Nie to co ja. Poród wypadał mi zawsze w samym środeku upalnego lata;D

  Odpowiedz
 • monikana pisze:

  A mnie późną jesienią. Też źle. Ale co my tam wiemy ;))

  Odpowiedz
 • kasia.eire pisze:

 • It's something unpredictable but in the end it's right. I hope you had the time of your life

  Maryś
  skomentuj (3) | up | down  o bombie w szkole i wczorajszym odebraniu "kuzynki" z pociągu | 2002-03-13 | 22:52:22


  shalom :)
  mój kompiuter podziękował mi wczoraj za współpracę, więc nie mogłam niczego dodać- ehhhh...

  ale za to muszę teraz nadrobić, a wczoraj siem działo sporo!
  przede wszystkim w poniedziałek wieczorkiem zadzwonił Darek od koralików, że przyjeżdża do Rzeszowa we wtorek i żebym go odebrała z pociągu.
  Co więc wasza Eire zrobiła następnego dnia?
  Nastulałam wychowawczyni, że muszę odebrać kuzynkę z pociągu... zwolniła mnie naturalnie :)

  poszłam więc na stację, czekam, przyjechał pociąg z Krakowa, a Darka ni ma! ale patrzę, idzie sobie po schodach jakiś biedaczek, ludzie mu pomagają, jeden taszczy plecak, drugi jego wózek (ma taki trzykołowy, do podpierania się)
  jejq... jak go zobaczyłam... nie ten człowiek!
  włosy (względnie) krótkie, brak jego słynnych warkoczy, broda mizerna... potem się dowiedziałam, że go łysi napadli w Skawinie i leżał.

  Zaczytana… | Nieśmiałe wyznania czytelniczki.

  Filety Z Izydora on said:

  Po książkę może kiedyś sięgnę, może nie, ale recenzja świetna 9jak zwykle zresztą). tak tylko pisze, żebyś się nie czuła niedopieszczona brakiem komentarzy:).

  Reply
  • maiooffka on said:

   Iza,
   Dziękuję za tak miłe dopieszczenie ;D

   Reply
 • kasia.eire on