O czym chcesz poczytać na blogach?

Eidos

Singularity

Nas samych. I zamiast tym się zająć, tzw. "naukowcy" rzucają się - ni mniej, ni więcej - z motyką na Słońce.

To co powyżej nie ma atakować czy bronić wiary i religii. Obiecałem sobie, że tych dwóch rzeczy nie będę nigdy poruszał, gdyż jest to rzecz osobista, a dyskutować o nich tak i owszem, ale nie tu. Chcę zwrócić uwagę na nasze naiwne podejście do świata i fałszywe wyobrażenie na temat potęgi naszych prostych, jak na skalę Wszechświata i tego co ewentualnie poza, umysłów. Od siebie natomiast na temat poruszony powiem tylko jedno zdanie, trzy słowa:
Oida ouden eidos.

Archiwum

2012
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń

studencki podszeptywaczooglądacz ... pomieszkując na Smoleńsku - bloog.plPodziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,6145205,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

I

środa, 07 lipca 2010 4:11

Oida ouden eidos... scio me nihil scire... Wiem, że nic nie wiem... Powtarzając te parę słów, które w swojej prostocie zawierają jednak wielką mądrość, zaczynam swoje rozważania filozoficzne.

Podobno filozofia narodziła się z ludzkiego zdziwienia. Czasem teoria ta wydaje mi się bardzo prawdopodobna. Kiedy w nocy siedzę na moim balkonie i obserwuję niebo- czarną przestrzeń z miliardem mrugających punkcików, nie sposób nie zadać sobie pytania: czym jest to wszystko? Po co zostało stworzone, czy był w tym jakiś cel? Zaczyna się wtedy uciekanie myślami  w odległe.

Lara Croft Tomb Raider - O Tomb Raider - bloog.pl

Terry'ego. Jako modelka Karima nie ma na koncie imponujących osiągnięć zawodowych - poza pozowaniem dla Coca-Coli pojawiła się jedynie na parę sekund w filmie Alien Vs Predator. Kiedy jej agencja zgłosiła ją do castingu na Larę Croft, ona pracowała jako sprzedawczyni w sklepie Top Shop. Sama mówi o tej szansie: "Zamierzałam właśnie zrezygnować z modelowania. Chodzenie na castingi stawało się męczące, a ja chciałam się zająć fotografią". Karima jednak nie tylko poszła na ten casting, ale i pobiła całą konkurencję. Jak mówi, ostatni etap polegał na zaprezentowaniu się szefom Eidosu już w pełnym stroju Lary Croft i odpowiedzi na dość specyficzne pytania - co np. sądzi o jeździe na motorze, czy kto jej zdaniem byłby największą konkurencją dla Lary. Pytano się jej także, czy pozowała kiedykolwiek nago - odpowiedź była przecząca, i jak mówi Karima, "po raz pierwszy ten fakt przyniósł mi korzyść".

Jak stała się Larą:

Tym, co w sporym stopniu zadecydowało o sukcesie Karimy na castingu była jej znajomość Tomb Raider i Lary Croft. Jak twierdzi, Larę poznała już 10 lat temu zagrywając się ze swoją siostrą w TR1. Jej drugą grą.

[slawko]

Z kolei w kontakcie intymnym z materialną niedoskonałością interfejsu wejściowego spiętego prymitywnym łączem szeregowym z układami chipsetu dostarczają pokarmu informacyjnego jądru ciemności... tak, to istotnie zło. Zło w najczystszym, krzemowym wymiarze, krzemowe okowy umysłu... krzem to piasek... umysł zagrzebany w piachu... myślące piaski... myślące, więc pewnie poruszające się... ruchome piaski... ruchome schody... schody do nieba... prawie do nieba... wzięłaś mnie... mnie? mnie, czyli musi być jakieś ja... więc ja = zło... :o)

no dobra. dość.

oida ouden eidos!


... to napisałem ja, [slawko] dnia 2003-04-01 o godzinie 01:29:09
-->skomentuj (19)
.: la primavera noch mal :o) :.

la alma - dusza
el alma - duch
ciekawe prawda?

a co będzie jak la alma spotka el alma?
un alma, czy una alma.. los almos... los alamos ;o) los ninos almitos...

no to jak? duszek czy duszka... czy może duszyczka... hmmm.. rodzajem męskim od duszy jest więc duch... to.