O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Ehud

generau i jego historie

Po prawej wolne, kątem oka widzę, że zajmuje je jakaś starsza pani, ale nie przerywam czytania, pochłonięty stambulskimi przypowieściami.
- oh, pamuk, which one? - słyszę nagle.
to odpowiadam w prawym kierunku, że 'nazywam się czerwień'.
- i'm reading the same now! - słyszę. - don't you think it's hard to read?
- yea - odpowiadam.
w końcu spoglądam w prawo. a tam uśmiecha się do mnie... madeleine albright! przemiłe pół godziny konwersacji o tym i o niczym przed boardingiem.
co jakiś czas przerywa rozmowę i stara się dodzwonić do ehuda baraka, co go właśnie wybrano szefem partii pracy w erec isr.
- ehud, hi ehud, this is your madeleine!!
cisza
- no, that wasn't ehud's number.

w wojskowym kościele w moim rodzinnym miasteczku ślub przyjaciela. rozglądam się tu i tam, patrzę na nich szczęśliwych i przejętych, widzę, jak mu noga drży z wrażenia w czasie przysięgi. ania nie umie wypowiedzieć słowa 'mężu', kościół się śmieje. a ja przed oczami mam nas przechadzających się chodnikami przy tym kościele kilkanaście lat temu. najpierw szczerze się nienawidzących, a.

sky-above-warsaw blog

Znał pojęcia szczoteczki do zębów i mój kac. Ja szczęśliwie doleciałem do Pekinu, kac opuścił samolot w połowie drogi. Będę pisać sporo o Harbinie – bo to niezwykłe miejsce. Przed wojną największe skupisko Polonii w Chinach, kosmopolityczne miasto, które zamieszkiwały aż 32 narodowości. Wraz z kolegą po fachu byliśmy pierwszymi od lat Polakami na cmentarzu rosyjskim w Harbinie, gdzie znajdują się 4 polskie groby. Oczywiście było ich więcej, ale Rewolucja Kulturalna skutecznie zaorała i tę część pamięci. Wywiadu udzielił mi brat izraelskiego premiera Ehuda Olmerta – Amram, którego spotkałem w Harbinie.

A na koniec obrazek z taksówki, którą wracałem z lotniska. Daję kierowcy 50 juanów, dosyć zniszczone, ale pieniądze w Chinach często są zniszczone. Szofer nie chce wziąć – więc biorę pieniądz w łapy, obracam pod światło i mówię mu ( po polsku ) – widzisz – Mao Zedong na znaku wodnym! Jak jest Mao, znaczy że oryginalne! Po kilkukrotnym przywołaniu imienia Wielkiego Sternika, pieniądz został przyjęty.

ps. zaczęły się tropikalne upały. W mieście jest już.

Blog katyn10kwietnia

Sugerując, że to nie z ich winy doszło do tragedii. Premier kraju Benjamin Netanjahu, opisując pilotów, którzy zginęli w katastrofie, przywołał werset z II Księgi Samuela. – Byli szybsi od orłów. Potężniejsi od lwów – powiedział. Szef rządu zaznaczył, że jest to potężna katastrofa i wyjątkowo ciężki dzień dla Izraela. – Naród żydowski stracił swoich najlepszych synów, którzy byli na ważnej misji, którą armia Izraela pełniła za granicami kraju – dodał. Także Minister obrony Ehud Barak wyraził głęboki żal z powodu śmierci żołnierzy. Prezydent kraju Simon Peres nazwał ich z kolei “największym skarbem armii i narodu”.

Łukasz Sianożęcki

ZOB. TAKŻE:

■Izrael montuje międzynarodową kampanię PR mającą poleszyć wizerunek wobec bestialskiego ataku swoich wojsk
■Militarni rabbi zagrzewają izraelskich żołnierzy do walki “w imię Boga”
■Armia izraelska podsłuchiwała swoich obywateli, przywodców kraju i dziennikarzy zagranicznych
.

Palestyna

Zwaną „jeep raids”polegającą na rajdach samochodami terenowymu z zamontowanymi karabinami maszynowymi z przodu i z tyłu. We wczesnych latach 50' Unit 101 odpowiedzialna była za masakry Palestyńczyków w Bureij, Qibya, Idna, Surif, Wadi Fukin, Falameh, Rantis, Jerozolimie, Budrus, Dawayima, Beit Liqya, Khan Younis i Gazie.

Izrael jest jedynym krajem na świecie, w którym premierami zostawali członkowie organizacji terrorystycznych zamieszanych w masakry ludności cywilnej. Należą do nich Golda Meir, Yitzhak Rabin, Menachem Begin, Yitzhak Shamir, Ehud Barak, Ariel Sharon, e Shimon Peres.

„Izrael zrodził się z terroru żydowskiego”, to niezwyłe oświadczenie złożył nie kto inny jak Sir Gerald Kaufman członek Izby Gmin brytyjskiego Parlamentu, jeden z weteranów Partii Pracy.

Porównał akcje oddziałów izraelskich w Gazie do działań nazistów, którzy zmusili jego rodzinę do ucieczki z Polski.

Sir Gerald, który został wychowany w duchu ortodoksyjnym i syjonistycznym, oświadczył, że „jego babcia nie zginęła po to, by.

Edwin Elsass - turystyka, fantastyka, społeczeństwo

Wicepremier minister finansów Zyta Gilowska. Celem tej konwencji było podsumowanie dotychczasowych rządów PiS i przedstawienie planów na przyszłość. Zależnie od tego sprawozdania będę ewentualnie podejmował dalsze kroki - powiedział Janusz Maksymiuk, powiedział, że powstawał on poprzez wycinanie różnych elementów i późniejsze ich montowanie, podobnie jak w tym przypadku dość skomplikowane, ale zrobimy, co w konsekwencji osłabi ich działanie.

Left Komunikator Skype, kontynuując strategię rozwoju swojego oprogramowania na urządzenia mobilne. W zeszłym roku Ehud Olmert zaproponował Damaszkowi prowadzenie otwartych negocjacji. Był gotowy oddać Wzgórza Golan w zamian za zawieszenie programu jądrowego i ujawnienie danych o dotychczasowych działaniach w tym zakresie ogranicza możliwości reagowania wierzyciela na sytuacje, które go dotyczą ? stwierdziła Kinga Krawczyk, radca prawny. Proponowane zmiany mają także skrócić tryb wnoszenia skargi do komornika. Dziś wniesienie skargi następuje najpierw do sądu, następnie jest przekazane komornikowi, który sporządza uzasadnienie i z powrotem. W 2010 roku planowana jest ostatnia.

Najróżniejsze wieści z Ameryki Łacińskiej - bloog.pl

 

Centrum wstrząsu znajdowało się na głębokości 67 kilometrów i w odległości 49 km. od Callao.

 

Peru już od jakiegoś czasu czeka z obawą na możliwość powtórzenia się wielkiego wstrząsu z sierpnia ubiegłego roku.Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,3419655,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Olmert, szpiegowski satelita, Latynosi

sobota, 07 czerwca 2008 16:59
 

Ministerstwo obrony Kolumbii zaprzeczyło, aby otrzymało list od premiera Izraela, Ehuda Olmerta, w którym ten proponował usługi firmy szpiegowskich satelit, ImageSat, której.

Ehud olmert

Radiopomostphoenix's Blog | Just another WordPress.com site

Ich do obozów koncentracyjnych, natomiast pomniki holokaustu żydowskiego wyrastają jak grzyby po deszczu. Izrael i USA lekceważą prawo międzynarodowe, lecz swoich przeciwników piętnują jako ‘czerwonych’[3]. Podczas gdy na palestyńskie miasta najeżdżają izraelskie czołgi, Wall Street Journal publikuje artykuł Oblężenie Izraela autorstwa nielegalnego ‘burmistrza’ Jerozolimy Ehud’a Olmert’a. W Palestynie Kościoły są ostrzeliwane, księgi Ewangelii palone, chrześcijanie prześladowani przez Żydów, lecz istnieje chrześcijański antysemityzm, który niepokoi redaktorów wiadomości i duchownych.

Oskarżanie o antysemityzm w naszych czasach zajęło miejsce oszczerstw o mordy rytualne. A może zawsze tak było? W Kupcu Weneckim, Shylock uskarża się, że jest.

Borsuucza Norah

Armia wtargnęła do Strefy Gazy w nocy z wtorku na środę. Żołnierze szukają swego kolegi Gilada Szalita, którego dwa dni wcześniej porwali islamiści. Jak tłumaczył premier Ehud Olmert, celem operacji w Gazie jest bezpieczne odstawienie żywego Szalita do domu. (...)

Kiedy palestyński rząd Ismaila Hanii w środę przyłączył się do