O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Egzorcyzmy

Wiara - ulubiony temat mojego życia - Onet.pl Blog

Egzorcyzm wielki:

Sakramentalium egzorcyzmu udziela się z dala odtłumu, w kaplicy lub w odpowiednim pomieszczeniu, gdzie zwykle znajduje sięwidoczny wizerunek Ukrzyżowanego Chrystusa, Najświętszej Maryi Panny, aniołów iświętych.

Poza kapłanem może wziąć w nim udział grupaświeckich, która ma za zadanie modlić się w intencji dręczonej osoby. Nie mogąoni wypowiadać jakiejkolwiek formuły egzorcyzmu.

Pełne egzorcyzmy obejmują obszerne modlitwy wstępne,po których następują trzy różne egzorcyzmy.

Przemienienie!

Święceń. Pierwsza wzmianka o formalnym ustanowieniu egzorcystów pochodzi z listu św. Korneliusza papieża (251-253) do Fabiusza, biskupa Antiochii. Pierwszą wzmiankę o statucie egzorcysty na Wschodzie znajdziemy w dokumentach synodu w Laodycei (ok. 360 r.). Sprawę pierwszych wyświęceń egzorcystów poruszał synod w Kartaginie (398 r.). Jednak nie tylko oni sprawowali posługę egzorcysty.

-Egzorcyzmy w Biblii

W Starym Testamencie mówi się o szatanie bardzo rzadko. Za to w Nowym Testamencie pojawia się wiele historii i miejsc, gdzie Jezus wyrzuca złe duchy z opętanych i uzdrawia chorych, a następnie zleca tę posługę Swoim uczniom.

Katechizm: Egzorcyzmy

1673 Gdy Kościół publicznie i na mocy swojej władzy prosi w imię Jezusa Chrystusa, by jakaś osoba lub przedmiot były strzeżone od napaści Złego i wolne od jego panowania, mówimy o egzorcyzmach. Praktykował je Jezus, a Kościół od Niego przyjmuje władzę i obowiązek wypowiadania egzorcyzmów. W prostej formie egzorcyzmy występują podczas celebracji chrztu. Egzorcyzmy uroczyste, nazywane "wielkimi", mogą być wypowiadane tylko przez prezbitera i za zezwoleniem biskupa. Egzorcyzmy należy traktować bardzo roztropnie, przestrzegając ściśle ustalonych przez Kościół norm.

Kodeks Prawa Kanonicznego
Kodeks Prawa.

Ecclesia Nostra

św. Josemaria Escriva (Bruzda, 874)

18:39, ecclesianostra , Życie Modlitwy
Link Dodaj komentarz »
Opętanie i egzorcyzm (Rozmowa z ks. Andrzejem Grefkowiczem, egzorcystą)

W jaki sposób zostaje się egzorcystą? Dawniej były tzw. niższe święcenia egzorcysty. W tej chwili nie są one stosowane w Kościele. W jaki sposób zostaje się egzorcystą dziś w Kościele katolickim?

Prawo Kanoniczne określa to w ten.

Papieski Uniwersytet Laterański w Rzymie - Lateranum
Papieski Uniwersytet Św. Tomasza z Akwinu w Rzymie - Angelicum
Papieski Uniwersytet Świętego Krzyża
Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu
Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego
Wydział Teologii Katolickiej Uniwersytetu w Bambergu - Niemcy
Warto odwiedzić
Bractwo Kapłańskie św. Piotra
Caritas w Polsce
Egzorcyzmy
Internetowa Liturgia Godzin

mateusz18.blog

Stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare.

skomentuj (0)

Egzorcyzmy-odwieczna walka z szatanem 2008-07-29 23:02:27

Egzorcyzm (gr. exorkízein - zaprzysięgać, zaklinać) - obrzęd poświęcenia mający na celu uwolnienie człowieka, zwierzęcia, miejsca lub przedmiotu od wpływu złego ducha.

W Kościele katolickim egzorcyzmem nazywany jest obrzęd liturgiczny mający na celu usunięcie bezpośredniego wpływu Szatana na osobę ew. (rzadziej) zwierzę, miejsce lub przedmiot w formie opętania, dręczenia lub zniewolenia. Egzorcyzmy w Kościele katolickim należą do sakramentaliów.Egzorcyzm uroczysty dokonywany jest wyłącznie w przypadku uznania za opętanie ściśle według Rytuału Rzymskiego. Dokonywać egzorcyzmów może wyłącznie biskup, lub kapłan przez niego wyznaczony (egzorcysta), po spełnieniu określonych w Rytuale warunków (między innymi wykluczenie choroby psychicznej). Kościół przestrzega przed korzystaniem z usług tzw. egzorcystów świeckich, których działanie opiera się na rytuale magicznym, choć będącym nierzadko naśladowaniem Rytuału Rzymskiego. W egzorcyzmie uroczystym kapłan zwraca się do domniemanego przez niego demona bezpośrednio, używając do tego autorytetu całego Kościoła..

kilka słów o satanizmie

Osoba opętana, czyli taka, w której ciele zamieszkał demon, podczas egzorcyzmu może tarzać się po podłodze, krzyczeć, warczeć, zgrzytać zębami, przeklinać, bluźnić, walić głową w ścianę, wyrywać się, atakować krzyże, święte obrazy. Diabeł może też przemawiać przez osobę opętaną w nieznanych jej językach i wykazywać nadnaturalną siłę. Zdarzyło się, że ktoś, kto nie był w stanie samodzielnie chodzić, podczas rytuału biegał po całej sali, a po zakończeniu egzorcyzmu znów nie mógł zrobić kroku. Obecna przy tym lekarka była w szoku.

Podczas egzorcyzmu złe duchy mówią coś do księdza?

Zdarza się. Reagują zwłaszcza na kierowane do nich w imię Jezusa egzorcyzmy rozkazujące. Grożą, przeklinają, rzucają obelgi. Krzyczą: “jest moja”, “nic mi nie zrobisz”, “wy nic nie możecie”! Kilka razy zostałem opluty przez opętanego.

A demony ujawniają swoją tożsamość? Na nagraniach z egzorcyzmów Anneliese Michel, na podstawie których powstał znany film “Egorcyzmy Emily Rose”, wyraźnie słychać, jak młoda Niemka mówi sześcioma różnymi głosami męskimi, a każdy z nich określał siebie innym imieniem. Demony przedstawiały się jako: Lucyfer, Judasz, Kain, Neron, Hitler i Fleischmann.

Mam duży dystans, do tego co mówią złe duchy. Nie wiem, czy te imiona były zgodne z prawdą. Szatan jest ojcem.

CZY ŻYCIE JEST NAGRODĄ???.........A MOŻE KARĄ!!!

Kolejności przeprowadza się modlitwę o uwolnienie, która poza skutkiem duchowym pozwala upewnić się, czy dana osoba jest istotnie pod wpływem złego ducha. Jeśli w czasie jej odmawiania pojawią się dodatkowe objawy świadczące o wpływie złych mocy, wtedy przechodzi się do egzorcyzmu.

Sakramentalium egzorcyzmu udziela się z dala od tłumu, w kaplicy lub w odpowiednim pomieszczeniu, gdzie zwykle znajduje się widoczny wizerunek Ukrzyżowanego Chrystusa, Najświętszej Maryi Panny, aniołów i świętych. Poza kapłanem może wziąć w nim udział grupa świeckich, która ma za zadanie modlić się w intencji dręczonej osoby. Nie mogą oni wypowiadać jakiejkolwiek formuły egzorcyzmu. Pełne egzorcyzmy obejmują obszerne modlitwy wstępne, po których następują trzy różne egzorcyzmy właściwe (wedle z Rytuału 2000 r.).

Na początku egzorcysta kropi osobę wodą święconą na upamiętnienie oczyszczenia otrzymanego w chrzcie. Następuje modlitwa litanijna, czytanie psalmów i Ewangelii. Ksiądz egzorcysta kładzie ręce na osobę dręczoną błagając Ducha Świętego, aby zły duch odszedł od niej. Podczas modlitwy tchnie w twarz dręczonego. Następnie recytuje się wyznanie wiary albo odnawia przyrzeczenia chrzcielne. Następuje Modlitwa Pańska (Ojcze Nsza...), po której egzorcysta ukazuje dręczonemu Krzyż Święty i błogosławi osobę dręczoną. Wypowiada formułę.

Duchy , egzorcyzm

Medium

No siema . !

W świece blox jestem już 2 dni ; * .

Dobra dziś miało być o medium , na początek co to jest medium . ?

Medium - Gdy ktoś chce wiedzieć dlaczego , dany duch ją nawiedza . Wzywa medium , medium rozkłada specjalny stół na którym piszą literki . Literki są dla tego żeby duch dał znać . Medium się pyta ducha , czemu ją nawiedzasz , daj znać , ukaż się itp. itd . Czasami to jest bolesne ponieważ duchy wstępują w daną ofiarę . Medium . . . nie jest to ksiądz , nie jest to żaden duchowny . Więc kto to taki. ? A wiecie że tak naprawdę sam nie wiem . ? . ! Na pewno to jest jakaś kobieta lub mężczyzna z wiary szatańskiej . Ponieważ 10 przykazań , nie będziesz miał bogów cudzych przed demną . Ja w w pewnym sensie , też łamię to przekazanie , ponieważ egzorcyzm . O medium nie ma co za dużo co pisać . Po prostu nawiązują kontakt z duchami . !   A oto mędium bardzo dziwne często się zdarza w tym swiecie macie mały materiał . !

 

16:04, xxkubaxx335
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 24 stycznia 2011
" Egzorcyzmy Emily Rose " i " Ostatni egzorcyzm Emily Rose "

Egzorcyzmy emily rose

emilusia blog

Myślałam,że jest na odwrót.Wiem jedno....,chyba nic z tego nie będzie.Widocznie tak musiało być.Jak się odezwie...zobaczymy.Ja już nie będę nic zaczynać.Nie będę się odzywać.Nic na siłe....:/.Oglądałam właśnie "Egzorcyzmy Emily Rose"..i bardzo poruszył mnie ten film.Jestem zła....i to pewnie przez Niego...,ale jutro zapewne mi przejdzie.Wakacje mijają....i nie mam zamiaru się dołować:P.Tak jak mówiłam, chłopacy nie są całym światem..i bez nich także.

Moje zmysły dotykają świata, którego nigdy wcześniej nie widziałam. - Onet.pl Blog

Nie pamietam choc próbuje sobie przypomnieć..Wiem ze spałam przy zaświeconej lampce do jakiegos czasu,potem sie obudziłam i poszłam czegoś napić sie.a potem sobie myślalam jaki ten sen był dziwny.Ogladałam wczoraj wieczorem "Egzorcyzmy Emily Rose" i było takie sobie,w sumie moglo być.Dawno sie nie balam tak troszke jak oglądalam film ale dzisiaj mi juz przeszło.No niewiem czy kupie sobie tą bluzeczke czy może nie,zalezy od Anny a chyba ona śpi.Na polu jest jakaś mgła,zimno.