O czym chcesz poczytać na blogach?

Egzema

Kobieta za zakrętem życia...

On uważa, że kobieta jest od sprzątania, gotowania itp. Ja preferuję partnerski sposób życia, wspólnie robimy wszystko. Stan mojego zdrowia nie pozwala na wykonywanie niektórych czynności i on o tym wiedział. Uprzedziłam go o wszystkim i zdecydował się na życie ze mną. Przedtem to akceptował ,a teraz zapomniał o wszystkim. Nie po to po kilkudziesięciu latach pracy przeszłam na emeryturę ,żeby teraz być czyjąś służącą. Wczoraj dopełniła się czara goryczy i zaczęłam myśleć o rozstaniu z nim. O co poszło? Muszę powrócić do przeszłości. W dzieciństwie okazało się ,że mam egzemę na rękach. Z tą chorobą męczyłam się kilkanaście lat. Lekarz kazał ograniczyć kontakt z wodą, środkami chemicznymi, ponieważ one wywoływały u mnie to schorzenie. Mimo ograniczeń bolesne objawy nie ustępowały., jedynie zmieniała się intensywność wysypki. Wstydziłam się tej choroby, ale musiałam nauczyć się z nią żyć do czasu, kiedy okazało się ,że babcia mojego byłego męża także miała egzemę i dzięki pewnej maści podleczyła sobie objawy/ z egzemy sie nie wyleczy, ma się ją we krwi, jedynie można zaleczyć objawy/. Wujek mojego ex załatwił mi poprzez znajomego lekarza receptę na zrobienie.

Blog Fretka1996

(Draize-Test)
Dla wykonania tego testu zakrapla się i wciera aparat do oka królika. Ponieważ króliki nie wydzielają płynu łzowego, substancja testowana pozostaje w oku zwierzęcia w skondensowanej formie min. przez 24 godziny. Skutkami tego testu mogą być silne zapalenie spojówek lub nawet całkowite zniszczenie oka.
Test na podrażnienie skóry
Również dla tego testu przeznacza się najczęściej króliki. Ostrzyżone, częściowo okaleczone partie skóry poddaje się działaniu testowanych substancji. Mogą przy tym wystąpić podrażnienia skóry, zapalenia i egzemy. Zarówno dla testu na tolerancję błony śluzowej, jak i dla testu na podrażnienia skóry zwierzęta są trzymane w zamknięciach w specjalnych klatkach, albo "zabezpieczane" specjalnymi opatrunkami lub obrożami uniemożliwiającymi lizanie i drapanie ran.
Test na toksyczność (Test LD50)
Dla testu na toksyczność "używa się" ssaków - dzisiaj przeważnie szczurów lub myszy. Każde ze zwierząt otrzymuje dokładnie określoną dawkę testowanej substancji. Substancje te dodaje się do pokarmu lub też zmusza się zwierzęta do połykania środka za pomocą sondy.

Wszystko o alergii

Lipiec 15, 2011

Alergii Egg się dzieje po zjedzeniu jaj lub innych pokarmów zawierających jaja jako składnik. W większości przypadków okazało się, że alergia jaj u dzieci występuje z powodu reakcji alergicznych na białka obecne w białko. Innymi słowy, białko alergii jest bardziej powszechne niż żółtko alergii. Pierwszym objawem alergii jaja można obserwuje się u dzieci, gdy są w wieku poniżej jednego. Większość z nich wyrastają z alergii w wieku sześciu lat. Jedynie w rzadkich przypadkach można zauważyć, że nadal ma alergię do dorosłości. Te dzieci, które egzemy lub astmy są na większe ryzyko wystąpienia tego alergii pokarmowej.

Objawy alergii u dzieci

U niektórych dzieci objawy alergii jaj może pokazać się bardzo szybko w ciągu kilku minut z konsumpcji jaj. W innych, może upłynąć kilka godzin, zanim stanie się widoczne. Intensywność objawów może się różnić od łagodnego do ciężkiego. Zapalenie skóry, pokrzywka, wysypka to tylko niektóre z najczęściej objawy alergii jaj. Czasami te wysypki ogranicza się tylko do tych obszarów, gdzie skóra styka się z jaj jak wewnątrz jamy ustnej i okolic jamy ustnej. Niektórzy mogą wystąpić problemy.

Kocham moje życie odkąd Ciebie mam córeczko.. - Onet.pl Blog

Dnia rano pojechałam do health visitor i powiedziałam jej co i jak.. że nie mogę dłużej czekać, a lekarze w przychodni niewiele moga mi pomóc. Powiedziała, że może mnie umówić na wizytę u pielęgniarki-dermatolog, ale to i tak bedzie dopiero za dwa-trzy tygodnie. Zgodziłam się, bo lepsze to niż czekać do stycznia. I co ciekawe.. Jeszcze tego samego dnia zadzwonili do nas ze specjalistycznej przychodni z informacją, że 2 grudnia mamy wizytę! :) Ale się ucieszyłam.  Najśmieszniejsze jest to, że raptem wszystko zaczęło się goić! Więc nie mam pojęcia od czego to wszystko. W przychodni mówią, że to egzema, ale nie wiem po czym oni to wnioskują, skoro nawet dobrze nie obejrzeli małej. Kurcze, tak mi smutno, że musimy się z tym borykać. Ale z drugiej strony myślę sobie, że przynajmniej mała jest zdrowa i nic jej poważnego nie dolega.
Łobuziak wymyśla takie słowa, że szok :) Można się uśmiać jak tak się posłucha co moje dziecko ma do powiedzenia :)
Ok, uciekam, bo spać już mi się chce. Buziaki, pa pa.

Ewel
jeden wpis :)

czeczenia


13.00 DEMONSTRACJA ANTYWOJENNA PRZY PAŁACU KULTURY !!

od 16.00

Zajebisty obiadzik serwowany przez Warszawskich Food not Bomb i sklotersów !!!
Projekcje filmów z szerokiej kolekcji Pawła Potockiergo18.00 Koncert !!!
wiec zabrzdąkaja :
WASTED- zywiołowy i pełen pasji ,melodyjny punk core (Tampere-Finlandia)
BORA - ognisty hc (Wilno-Litwa)
DEVIL SHOOTS DEVIL -melodyjny hc punk na męski i żeński vocal
AMOK - punk (Grudziadz-Berlin)
SŁOWA WE KRWI - emocjonalny i surowy ,gitarowy punk z mocnym kobiecym wokalem (Białystok)
EGZEMA - hc punk (Grudziadz)
POLAROID ANDROID - polityczny Hip-hop (Wrocław)
+cos jeszcze !!2005-03-18 09:32:22 skomentuj (1)

Tołstoj jurt2005-03-19 17:12:11 skomentuj (0)

Ogłoszenie - workcampy!

Od trzech siedze w tematyce uchodzcow, glownie jako aktywista programu
edukacyjnego "Różni-Równi" w Stowarzyszeniu Jeden Świat w Poznaniu.
Kilkakrotnie bylem w osrodkach dla cudzoziemcow: w Białymstoku, Dębaku i
Łukowie. Organizowalem tam tzw. workcampy (sprawdz na stronie
www.jedenswiat.org.pl).

Mam staly kontakt z.