O czym chcesz poczytać na blogach?

Egipt hurghada

WaveAmigos

Canary: Tenerife
DE: Sylt
DK: Hvide Sande
DK: Klitmoeler
DK: Vorupor
Egipt: Dahab
Egipt: Hurghada
Egipt: Sharm El Sheikh
Grecja: Rhodos Ixia
Grecja: Rhodos Ixia 2
Grecja: Rhodos Prassonisi

Egipt

Stało się ono jednym z najlepszych egipskich celów turystycznych. Małe centrum miasta z jego bazarami, meczetami i żywą atmosferą odzwierciedla typowe egipskie życie. Dalej w głąb lądu leżą Góry Pustynne, idealne dla wycieczek pustynnych. Przede wszystkim Hurghada oferuje słońce i relaks – wszystko, czego mogłeś potrzebować na swoje wakacje.

Z więcej niż 20 km hoteli wzdłuż plaży, Hurghada może zaspokoić potrzeby każdego odwiedzającego, od nurkowania z aparatem tlenowym przez windsurfing do safari.

Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

uparty.blog

To już wszystko obojętne polewając na tę okoliczność kolejną porcję procentów.

Lot dobiegał końca. Ludzie z po włączanymi telefonami zaczęli wiercić się nerwowo na siedzeniach. O liniach Egipskich nie mogę powiedzieć nic złego, choć nie dali nic do jedzenia poczęstowali napojami i byli bardzo mili i żartowali z pasażerami. Samolot nowy, czysty i zadbany.

Czas wysiadać.

Tagi: podróże, wspomnienia, egipt

skomentuj (0)

zdjęcia.

Że też. Zajęliśmy miejsca w jednym z ośmiu autokarów wraz z innymi wczasowiczami. Wszystkie gwiazdki hotelowe jechały razem. Zauważyłem tylko że im ich więcej w katalogu tym bardziej marudny pasażer. Później okaże się że się nie myliłem. Wszystkie Hotele Hurghady mogłem zobaczyć na własne oczy. Te skromne i te bajecznie oświetlone. Każdy miał swojego klienta. Jednak moim zdaniem pecha mieli ci którzy trafili do nowej nudnej części Hurghady w której wszystko było po europejsku. Marmury, chodniki i ulice i jeden.

A bo życie jest zbyt wielkie żeby było jednorodne :P - Onet.pl Blog

Stamtąd, w końcu po drodze może się stać tyle złych rzeczy.... XD
Afryka pachnie inaczej niż Europa. Chodzi o samą ziemię, lądujesz, wychodzisz o drugiej w nocy i czujesz. Powietrze nie jest jakieś specjalnie chłodne. Naszą bazą hotelową było miasteczko Hurghada. Jeszcze niedawno było rybacką miejscowością, ale przemieniło się w ogromny pas hoteli i kurortów przy morzu. Hotel był naprawdę dobry. Dwa pokoje, łazienka, długi przedpokój i kilka "naw" bocznych w całości starczyło na trzy osoby. Codziennie.Wstać około 3 w nocy <2 w nocy czasu polskiego>. To było przerażające, wsiąść do pustego autobusu w trzy osoby z samymi Arabami nie mówiącymi po angielsku, pytających się tylko o "Rainbow". Ale nic nas nie porwali. Po drodze widzieliśmy, jak wygląda zwykły Egipt. Pół drogi to pustynia a na przystankach ludzie sprzedający wszystko - od zdjęć z miniaturowymi kózkami na osłach do gigantycznych arafatek i dywanów. Druga część to kanał, za nimi domy bez dachów, wyglądające gorzej niż nasze "PeGieeRy", każdy.

Praca na T.I.

Nazwa oficjalna Arabska Republika Egiptu Dżumhurijjat Misr Al-Arabijja – państwo położone w północno-wschodniej Afryce z półwyspem Synaj w zachodniej Azji. Egipt graniczy z Izraelem i Strefą Gazy na północnym wschodzie, Sudanem na południu i Libią na zachodzie. Od północy rozpościera się Morze Śródziemne a.001 450 km
kwadratowych
Ludność: 74,7 mln
Język: Arabski
(również angielski i francuski)
Waluta: Funt egipski (EGP)
Popularne miasta: Hurghada, Sharm El Sheikh, El Gouna
Szczepienia: Brak obowiązkowych szczepień.
Wiza: Obowiązkowa. Wiza turystyczna płatna na granicy.
Zasilanie: 220 V
Czas lotu: ok. 4 h 30 min.

 
Wycieczki fakultatywne w Egipcie z Hurghady

* Kair
001 450 km
kwadratowych
Ludność: 74,7 mln
Język: Arabski
(również angielski i francuski)
Waluta: Funt egipski (EGP)
Popularne miasta: Hurghada, Sharm El Sheikh, El Gouna
Szczepienia: Brak obowiązkowych szczepień.
Wiza: Obowiązkowa. Wiza turystyczna płatna na granicy.
Zasilanie: 220 V
.