O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Egipt

Tysiące serc, jedno bicie. Siatkówka - miłość na całe życie - Onet.pl Blog

Miarę młoda drużyna od kilku lat budowana z myślą o IO. Kiedy jeszcze parę lat temu graliśmy z nimi, byli to młodzi i niedoświadczeni zawodnicy, brakowało im przede wszystkim siły i sprytu w ataku. Teraz widać, że ten czas nie poszedł na marne, na boisku rozumieją się bardzo dobrze. Cały czas zdobywają doświadczenia i umiejętności, i są coraz lepsi. Mimo to z taką grą nie widziałbym ich w roli faworytów turnieju olimpijskiego.

 
Czy jednak można ich nazwać faworytami jutrzejszego spotkania z Polską?

- Wierzę, że powtórzy się sytuacja z Egiptu. Wyciągniemy wnioski z dzisiejszej porażki i jutro zwyciężymy.***

  

 Pech nie przestaje prześladować polskiej reprezentacji. Dziś podczas spotkania z Chinami boisko z powodu kontuzji musiał opuścić kapitan naszej drużyny Piotr Gruszka. W rozmowie z serwisem Reprezentacja.net mówi o swoich dolegliwościach.


Wszyscy z.

Opowiastki rockmana będącego fanem historii, wosu, gegry, sportu i lingwistyki

  do Memfis. „Horemheb wydał też ważny dekret prawny skierowany przeciw korupcji i nadużyciom ze strony armii”7. Adoptował (on) Wezyra, który dał początek XIX dynastii (panującej w latach 1292 p.n.e.- 1195 p.n.e.). Jest on znany jako Ramzes I. Dynastia ta była blisko spokrewniona z Hyksosami, gdyż pochodziła z Tanis-Auaris – dawnej stolicy Hyksosów. Władcy tej dynastii szczególną uwagę przywiązywali do kontroli Azji ( być może mieli na celu opanowanie handlu terenu Morza Śródziemnego z Azją Mniejszą), dlatego też przenieśli stolicę do Egiptu Dolnego. Przeniesienie stolicy miało zwiększyć kontrolę Egiptu nad Syrią. W efekcie osłabiło ono pozycję kapłanów Amona, którzy będą później chcieli odzyskać wpływ na monarchów. Za panowania Ramessydów nie będą mieli kapłani większego wpływu na losy państwa.

W okresie tym władza na skutek konfliktów kapłanów z faraonami nastąpiło dalsze zeświecczenie władzy. „Pierwszą próbę odzyskania Syrii, Palestyny i Fenicji podjął Seti I (1317 p.n.e.-1304 p.n.e.), lecz jego sukcesy.

tak było ... i tak jest - bloog.pl


komentarze (11) | dodaj komentarz

... pory roku a ubranie i obyczaje

poniedziałek, 03 listopada 2008 10:53

      

       Podróż do Górnego Egiptu i Kairu najlepiej odbyć w czasie od października do kwietnia, przy czym warto pamiętać, że największe nasilenie ruchu turystycznego przypada na Boże Narodzenie i Wielkanoc. Między listopadem a kwietniem należy spodziewać się opadów deszczu, szczególnie częstych w delcie Nilu i Aleksandrii. Deszcz pada także w rejonie Synaju i nad Morzem Czerwonym. Na Synaju wprawdzie rzadko, ale opady są intensywne i powodują szybki przybór wód w wyschniętych korytach rzek - wadi. Prawie każdej zimy w górach jest śnieg. Wiosną natomiast dokucza chamsin - gorący, suchy i uciążliwy wiatr z pustyni,.

egiptomaniaczka

Bosforskiej i przekraczanie Cieśniny Dardanelskiej.

Istambuł jest cudowny. Znajduje się tam wiele wspaniałych zabytków. W moim sercy najgłębiej wpisała się Hagia Sophia i Cysterny. Może to nie są nadzwyczajne budowle z uwagi na architekturę, ale na atmosferę - z całą pewnością.  Ciągle wspominam cudowne chwile, które tam spędziłam. Cudowne miejsce. Tylko wspomnę pałac TopKapi, który jest ogromny i można tam obejrzeć skarbiec. Jestem pewna, że raczej nie uda mi się zobaczyć większej ilości złotych, srebrnych i diamentowych rzeczy. To było aż nierealne.

Do wyjazdu do Egiptu zostało 49 dni ...

15:58, wzrogal
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 sierpnia 2006
Obudzenie Cheopsa

Czytam dzielnie książkę o bardzo kotrowersyjnej treści. Jest ona z dziedziny tych czwartowymiarowych. Nie umiem tak naprawdę się dać ponieść wierze w nadprzyrodzone sprawy (Bóg jest inną kategorią - w niego.

Blog rippers

Do świątyni Seta, aby w noc Walpurgii dokonać jakiegoś rytuału z Davisem i uzyskać moc. Niestety, miał przy sobie minimalnie 12 osób. I to był problem. 2 Rippersów kontra kultyści? Potrzebowali pomocy. Tylko z nikąd nie było na nią szans. Frazer był w Aleksandrii i nie było szans, aby dostać się w dzień do Memphis. Ale pomógł im w telegramie. Rippersi przypomnieli sobie, kto walczył ze sługusami Sosry. El-Mahduk, inspektor. James udał się więc do niego. Na szczęście, udało mu się przekonać dzielnego policjanta, nawet nie musiał się bardzo starać. El-Mahduk wie, że Egipt nie jest takim miłym miejscem, jak się ludziom wydaje. Zapewnił Jamesa, że zbierze odpowiednich ludzi i umówili się rano, tuż po pierwszych modłach. Tak też się spotkali (wieczór upłynął Jamesowi na zalotach a Awrach jak zwykle zniknął jak duch – najpierw tylko wystraszył Ibn Gazę, który jednak przepowiedział mu prawdę... i dzięki tej przepowiedni Awrach poczuł się silniejszy) i wyruszyli. Było ich 13, pechowo! W Memphis byli po zmierzchu. Z daleka było widać, że w jednej ze świątyń coś się dzieje. Im bliżej byli, tym lepiej słyszeli jakieś dziwne.

Egipt hurghada

Od czasu do czasu - bloog.pl

     Po tym, jak Hurghada ujawniła swoją fascynację Egiptem, napisałam jej, że ma niezłego zajoba. Pewnie wiele osób - także tutaj w blogosferze - go ma, a są to osoby najbardziej pozytywnie zakręcone. No więc nie ma co ukrywać: ja też mam zajoba. Może nawet niektórzy już go zauważyli, ale jakoby.

Niecodziennik

RSS
czwartek, 01 stycznia 2009
19 października 06
 Szał pakowania trwa, ponieważ jutro rano lecę do Egiptu. Pierwszy tydzień spędzę pływając po Nilu a drugi w Hurghadzie. Mam zamiar aktywnie wypocząć i zobaczyć tyle ile się da. Oczywiście opowiem conieco po powrocie!
 
16:49, kasia_goworek
.

podróżując pod rękę z Miłością

To nie uderzamy na zachód i nie jesteśmy Magami ani Kraólami, ale fakt podróży się liczy. Tak więc, do dzieła!

A to nasz plan: Berlin – Kair – Aleksandria – Siwa – Asuan – Abu Simbel – Luksor – Edfu – Hurghada – Sharm el-Szajk – Dahab – Kair – Berlin. Mamy nadzieję to zrealizować bez przeszkód. A Wy nie wstydzcie się nas dopingować poprzez ten blog ;-)

    Bliski Wschód)

    Reply

Leave a Reply Cancel reply