O czym chcesz poczytać na blogach?

Effect

Maria Mena - (Nie)Oficjalny blog o artystce - Onet.pl Blog

19 lutego 1986 w Oslo) - norweska piosenkarka pop.

Dyskografia:

* Another Phase (2002)
* Mellow (2004)
* White Turns Blue (2004)
* Apparently Unaffected (2005)
* Cause and Effect (2008)
Strony oficjalne
 • Oficjalna strona Marii Meny
 • MARIA W POLSCE!
Moje recenzje płyt
 • Another Phase
 • White Turns Blue
 • Mellow
 • Apparently Unaffected
 • Cause And Effect

Co mysz napłakała.

Do punktu, z którego wyruszył, skoro przeszłość nie została zmieniona pomimo jego zjawienia się w niej. W końcu popełnia błąd, łamiąc zasady. Traci kontrolę nad tym, gdzie i kim jest, a co gorsza - kto zginie... Próbując rozwikłać, komplikuje sprawy. Ostateczne przywrócenie biegu spraw na właściwe tory oczywiście nie jest możliwe, a cena będzie niewyobrażalnie wysoka.

Nie pojawia się tym razem wątek romantyczny dosłownie, nie jest centrum historii (choć w pewien sposób nakręca ją), najmocniejszą relacją międzyludzką wokół, której kręci się fabuła jest relacja główny bohater - jego siostra.
Kolejny gratis na potrzeby współczesnych widzów: brutalne sceny morderstw, cieszą mnie osobiście równie mocno jak efektowne zbliżenia seksualne.

Zakończenie zaskakujące, ale sick. Mam nadzieję, że darują sobie kolejne części, bo nastąpiłą już kumulacja pomysłów, przesyt.

Ps. Analiza postępowała równolegle z oglądaniem filmu. Efekt zupełnie inny, niż otrzymałabym znając cały obraz.

Tagi: butterfly effect recenzja filmowa
20:01,

woda z imbirem

Z możliwością zachorowania na raka, rozpoczęły się w 1980 roku i trwały przez 20 lat. Okazało się, że codziennie jedzenie owoców i warzyw o 13% zmniejszyło ryzyko zachorowania w stosunku do tych osób, które jadły owoce raz w tygodniu lub rzadziej. Narażenie na promieniowanie 1 Sv (Sieverta) powodowało aż 48-49% wzrost ryzyka choroby nowotworowej. Jednak nawet po otrzymaniu dużej dawki promieniowania, dieta bogata w owoce i jarzyny miała ogromny wpływ, powodując zmniejszenie tego ryzyka nawet o 34-52%.

prof. Iwona Wawer


BIBLIOGRAFIA:

 1. S.K. Jaiswal, A. Bordia, Radio-protective effect of garlic Allium sativum Linn. in albino rats. Indian J. Med. Sci. 50 (1996) 231-233
 2. G. Andryskowski, J. Niedworok, Z. Maziarz, B. Małkowski, Protective effect of natural anthocyanin dye on experimental radiation sickness, Acta Pol. Toxycol. 6 (1998) 155-162
 3. G. Andryskowski, J. Niedworok, Z. Maziarz, B. Małkowski, The effect of anthocyanin dye on superoxide radical generation and chemiluminescence in animal after absorbed 4Gy dose of gamma-radiation, Pol.J. Environm. 7 (1998) 537-541
 4. S. Uchida, M.Ozaki, K. Suzuki i inni, Radioprotective effects of (-)epigallocatechin 3-O-gallate (green.

Blog traceuse - parkour, czyli sztuka doskonalenia siebieTagi: video

Neta
skomentuj (2)


2010-08-27 23:13:57 >> Polish Traceuses Project 2010

ENGLISH

So we did it… Jointly (strictly speaking with the help of Arleta, Olka, Monika, Ubcia, Majorka, Sandra, Patrycja and their cameramen and also Matti, who had been responsible for editing of the video) we have created Polish Traceuses Project 2010 and, as for me, the effect is satisfying. : )


So a few words about this Project (I am now rethinking the idea of continuing this Project and making another video after two years):

Every girl that participated in this event has been working hard all the summer. They have been practicing, improving their technique and skills. They did it for the movie. Why? Why should they care? Care for this Project, for my ideas? But these seven girls didn’t give up. They wanted to show that traceuse is not only a title but it means something, also in Poland. I believe that we demonstrated it well.

We are here,

.

KornFanHead ...Siła Tkwi W Muzyce! - Onet.pl Blog

Twórczość przypadnie do gustu fanom Tool-a i A Perfect Circle (czyli na jedno wychodzi jeśli wziąć pod uwagę hasło Maynard James Keenan). Tak więc sięgnąłem po krążek który swoją premierę miał 7 czerwca tego roku. Przesłuchałem kilkakrotnie i .... stwierdziłem zdecydowanie, że wiodące portale muzyczne się mylą. Może nie w 100% ale jednak się mylą i zastanawiam się, czy redaktorzy takich portali czasem wyglądają za ramy najbardziej znanych zespołów. Bo może to i prawda, że czuć tu Tool-a i APC. Jednak zdecydowanie bardziej i mocniej czuje się tutaj inspiracje z pierwszej płyty 10 Years – The Autumn Effect. I bynajmniej nie piszę tego by Jurojin pogrążyć. Ba uczynię teraz rzecz zupełnie odwrotną i powiem, że na tą płytę nieświadomie czekałem od 2005 roku, kiedy to ukazała się wcześniej wspomniana The Autumn Effect i człowiek chciał więcej a rok 2008 z płytą Division zgasił wielki entuzjazm jakim darzyłem 10 Years.

I tak słuchając The Living Measure Of Time, wiem, że to jest właśnie to, czego oczekiwałem po drugiej, pełnej płycie 10 Years. Chyba stało się coś, że Jurojin przejął od nich.