O czym chcesz poczytać na blogach?

Edukacja rity

przygody z Harrym Potterem

Nieprawdą). Wtedy też Rosmerta skarżyła się Knotowi, że z powodu dementorów patrolujących ulice Hogsmeade obroty w jej pubie się zmniejszyły. 
Z kolei w 'Zakonie Feniksa' Harry, w towarzystwie Hermiony i Luny Lovegood, przeprowadził wywiad z Ritą Skeeter o powrocie Lorda Voldemorta dla czarodziejskiego magazynu 'Żongler', którego właścicielem był ojciec Luny. Przy tej okazji Hermiona i Rita wyrzuciły z siebie nawzajem wszystkie żale i smutki. 
W VI tomie na właścicielkę pubu.Lata w wypadku samochodowym, tylko z rąk Voldemorta. Harry otrzymuje zaproszenie do Hogwartu, szkoły dla czarodziejów. Po chwili wahania zgadza się wyruszyć z Hagridem do Londynu na ulicę Pokątną, by zakupić przedmioty niezbędne do czarodziejskiej edukacji. Wyrusza w nowy świat z nadzieją, ze będzie on lepszy niż ten, który pozostawia. Świat czarodziejski okazuje się lepszy, ale często równie nieprzyjemny jak ten mugolski. Okazuje się także światem o wiele bardziej niebezpiecznym,.

Dojrzałym w Niedojrzałości Swojej, Idę (w Chodzie) Chodem Łakomym na Chodzenie Swoje

W kręgach czytelniczych - po wydaniu Trans-Atlantyku, w czasie pisania odcinków kolejnych Dziennika dla Paryskiej Kultury, po Pornografii, Operetce, po Kosmosie, a nawet po śmierci pisarza – chociażby poprzez publikację zalążków Historii za sprawą Rity Gombrowicz i Konstantego Jeleńskiego, czy licznych zbiorów epistolograficznych. Inna rzecz – że wiele z tzw. gombrowiczologii nam umyka, jest nieokreślone i bardzo prawdopodobne takim pozostanie . Mówiąc o Witoldzie Gombrowiczu, skupię się.Się w Polsce w 1772, co miało niebagatelny wpływ na rozwój języka polskiego (język nowopolski do 1939) – ja jako że historyk od czasów klasy IV elitarny, miast powiedzieć, że rozbiór polski, rozsądniejszym zdało mi się powstanie Komisji Edukacji Narodowej albo też pierwszy słownik Lindego (który w istocie został wydany dużo później, początek wieku XIX – sprawdziłem, intrygujące, że mówiliśmy o nim w liceum męcząc Oświecenie). Powiedziałem, ze powstanie Komisji Edukacji.

Blog Hermiona5

Życiowe ludzi. Stały w przekonaniach, pogodny w życiu, umiejący trektować niektóre sytacje w życiu z humorem. Lubi doradzać i służyć innym pomocą. Jest świadom tego, że na nim ciąży odpowiedzialność za wychowanie dzieci, dlatego do ich edukacji przywiązuje wielką wagę. Kocha przyrodę, często z rodziną przebywa na jej łonie. Czyta książki, bywa w teatrze. Jest miłośniekiem rzeźby tradycyjnej. Czasami bywa osobnikiem tajemniczym, nie lubiącym by ktoś wchodził w jego prywatne.(II): Kingsley Shacklebolt
Evanna Lynch: Luna Lovegood
David Thewlis: Profesor Remus J. Lupin
Robbie Coltrane: Rubeus Hagrid
Helena Bonham Carter: Bellatrix Lestrange
Natalia Tena: Nimfadora Tonks
Miranda Richardson (I): Rita Skeeter
Chris Rankin: Percy Weasley
Richard Leaf: Dawlish
Afshan Azad: Padma Patil
Charles Hughes (II): Młody Peter Pettigrew
Richard Macklin: Malcolm
Richard Griffiths (I): Vernon Dursley
Jason Boyd: Piers.

Ocenimy Doradzimy CROCOLITAN

Zdaniach i to właśnie je uznałam za esencję humoru całego opowiadania. Mogę przytoczyć? Mogę, prawda?

"Z chwilą skończenia osiemnastego roku życia doszedł do wniosku, że szkoły powinno się zlikwidować, ponieważ przeszkadzają w edukacji."

" Piła uśmiechnął się tak szeroko, że jeszcze troszkę, i odpadłby mu czubek głowy."

"Typową reakcją rodzaju ludzkiego na wiadomości typu: „Przykro mi, Caroline, ale twój chomik wszedł na drzewo i nie.Włosów. A te włosy nawet nie są rude.
I kwestia druga, za którą zabiłabym gołymi rękami: zmienianie imienia Lily. Jaka Lilian? Jaka Lilyanne? Jaka Liliana, Lilianne, Bóg-wie-co-jeszcze-byle-by-było-na-L? To tak jakby ktoś mnie nazwał Ritosławą. Ritanną. Lily Evans nazywała się, jak sama nazwa wskazuje Lily Evans i ładne imię to było, to po co je zmieniać? Żeby miały co urzędy statystyczne robić?
A zielone oczy? Słynne zielone oczy? Almond green eyes….
Dobra.