O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Edukacja

Co z tą szkołą?

Od tego, jaką to przybierze ostateczną postać). Wiadomo, że to kwestia czasu. Być może nasze generacje nie będą w pełni uczestnikami tych „zdarzeń”, jednak to od nas zależy, w jaki sposób, przechodząc od nowoczesności do ponowoczesności, będziemy przechodzić od edukacji do edukacji 2.0. Od nas zależy to, przed czym uda się ochronić „edukację”, skoro żywimy też obawy o jej losy w kontekście Internetu, ale od nas zależy i to, co uda się przekazać w spadku „edukacji 2.0”, skoro nie ma zgody na rezygnację z realnej międzyludzkiej interakcji. I słusznie!

Odpowiedzi: 4 to "Edukacja – edukacja 2.0. Problemy z (post)modernizacją. Cz. II"

Radośc odkrywania świata Edukacja domowa - Onet.pl Blog

Warto dążyć do swoich celów. Naszym zdaniem tourzędnicy wyrządzili naszym dzieciom krzywdę, jednakże my czujemy sięza to odpowiedzialni – w tym temacie państwo Budajczakowie zawsze mówią jednym głosem. – Nie chcieliśmy niczyjej pomocy. Wystarczyłoby, żeby nam nie przeszkadzano...

Są tacy dzięki edukacji domowej

    Nikt z rodziny nie żałuje decyzji z 1995 r. Emilia i Paweł nie rozmawiają z mediami, ale można wierzyć ich rodzicom.

    – Oboje świetnie skorzystali z naszej oferty, mająszeroką wiedzę i umiejętności. Niedawno powiedzieli, że gdyby nie tadomowa edukacja, to nie byliby takimi ludźmi, na jakich wyrośli – podkreśla pan Marek.

    Emilia mieszka z rodzicami, uczy małe dzieci języka angielskiego,chce doskonalić język migowy. Paweł jest wolnym słuchaczem jednej zpoznańskich uczelni.

    – Czasem denerwowałam się, że mąż ma doktorat, a ja nawetnie zdawałam drugi raz na studia i krótko pracowałam zawodowo. Zdrugiej strony dobrze mi było w domu. W przerwach między lekcjamiprałam i gotowałam, ale kotletów nigdy nie przypaliłam –  zapewnia pani Iza.

Tu jest Polska, musi być papier

   

Myśli małe i duże

Uczelnie i wygrywają konkursy.

Edukacja jest tu ściśle sprzężona z wychowaniem, czyli kształtowaniem cech takich jak: obowiązkowość, uczciwość, wykorzystanie czasu, skupienie, umiejętność myślenia, dialogu, ciekawość świata etc. Dochodzi tu brak negatywnego oddziaływania szkolnych rówieśników. Częstokroć rodzice z sąsiedztwa, wspólnot religijnych tworzą grupy kształceniowe, by był kontakt rówieśniczy, ale kontrolowany.

Dostępność pomocy i form samokształcenia choćby poprzez Internet jest teraz tak duża i różnorodna, że uczenie korzystania z niej jest dalece skuteczniejsze w domu niż w szkole. Dochodzi tu prawie nieobecna w szkołach edukacja medialna, czyli wdrażanie w umiejętność i zasady korzystania z mediów.

Edukacja i wychowanie religijne mogą być na pewno lepsze w domu niż w obecnej szkole przy coraz większej bezradności katechetów i niechęci uczniów do religii.

Domowe nauczanie czegokolwiek jest szansą dla rodziców i krewnych, bo uczenie innych jest pogłębianiem wiedzy w sobie samych, sięganiem po nową, jak i inteligentnego dialogu wokół spraw ważnych.

A słabe strony tej edukacji?

To, że u nas jest wciąż nieznana i nieobecna. To, że większość rodziców pracuje lub uważa, że do roli nauczyciela się nie nadaje. Jakby dali już.

Niepełnosprawni inaczej

– nie w getcie i nie w izolacji od innych. Nie umiem ocenić kto ma rację i nawet nie posilę się na takie rozstrzygnięcie. Warto jednak pamiętać o tej cichej wojnie na wieży Babel.

Edukacja rity

przygody z Harrym Potterem

Nieprawdą). Wtedy też Rosmerta skarżyła się Knotowi, że z powodu dementorów patrolujących ulice Hogsmeade obroty w jej pubie się zmniejszyły. 
Z kolei w 'Zakonie Feniksa' Harry, w towarzystwie Hermiony i Luny Lovegood, przeprowadził wywiad z Ritą Skeeter o powrocie Lorda Voldemorta dla czarodziejskiego magazynu 'Żongler', którego właścicielem był ojciec Luny. Przy tej okazji Hermiona i Rita wyrzuciły z siebie nawzajem wszystkie żale i smutki. 
W VI tomie na właścicielkę pubu.Lata w wypadku samochodowym, tylko z rąk Voldemorta. Harry otrzymuje zaproszenie do Hogwartu, szkoły dla czarodziejów. Po chwili wahania zgadza się wyruszyć z Hagridem do Londynu na ulicę Pokątną, by zakupić przedmioty niezbędne do czarodziejskiej edukacji. Wyrusza w nowy świat z nadzieją, ze będzie on lepszy niż ten, który pozostawia. Świat czarodziejski okazuje się lepszy, ale często równie nieprzyjemny jak ten mugolski. Okazuje się także światem o wiele bardziej niebezpiecznym,.

Poezja Proza Literatura Recenzje

Swych radykalnych poglądów na kondycję Polaków, po prostu zakłada to jako aksjomat. Znacznie lepiej jego powieść prezentuje się, jeżeli spojrzeć na nią jako na powieść o dojrzewaniu. Dla bohatera utworu Irlandia staje się niezwykle ważnym etapem w edukacji artystycznej. Młody imigrant z Polski tylko pozornie „jak wszyscy” jedzie na Zieloną Wyspę, żeby znaleźć dobrze płatną pracę, zresztą szuka jej dość niefrasobliwie. W rzeczywistości, posiada niezwykle rozległą wiedzę o kulturze i.

Najnowsze komentarze

  • grzegorzfilip o John Banville, Morze
  • schronienie o Rosja i Ukraina na łamach polskich czasopism: Rita Baum i Tygiel Kultury
  • Paweł Marczuk o Dariusz Tołczyk, Gułag w oczach Zachodu
  • Poezja polska w jez. francuskim o Czasopismo literackie Topos ma 15 lat