Pomocnik warszawskiej Legii Edson da Silva z końcem roku odejdzie ze stołecznego klubu. Brazylijczyk nie osiągnął porozumienia z dyrektorem sportowym wicemistrzów Polski Mirosławem Trzeciakiem i po rundzie jesiennej wróci do rodzinnej Brazylii - czytamy w "Przeglądzie Sportowym". Wygląda na to, że przygoda Edsona z Legią po blisko trzech latach dobiega końca. Brazylijczyk, który trafił na Łazienkowską w grudniu 2005 roku, chciał wprawdzie przedłużyć wygasający z końcem roku kontrakt, ale warunki, jakie zaproponowali mu działacze Legii uznał za.

Futbol

Na prawdziwego lidera - prowadzi Lecha do ważnych zwycięstw.

Idealnie byłoby, gdyby w każdej ligowej drużynie był taki autorytet jak Reiss. I tego wszystkim klubom życzymy.

Edson (Legia Warszawa)

Trener Legii Warszawa Dariusz Wdowczyk wykazał się "trenerskim nosem" i pół godziny przed końcem meczu z Pogonią Szczecin wpuścił na boisko dwóch zawodników - Aleksandra Vukovicia i Sebastiana Szałachowskiego, którzy zapewnili trzy punkty stołecznej jedenastce.

Jednak największą zasługę przy golach Vukovica i Szałachowskiego miał Edson. I to właśnie Brazylijczyka postanowiliśmy uhonorować "Asem".

W przeciwieństwie do swoich rodaków występujących w Pogoni, Edson szybko zaaklimatyzował się w Polsce i z każdym meczem udowadnia, że jego transfer na Łazienkowską był jak najbardziej słuszną decyzją działaczy Legii.

Dawid Plizga (Zagłębie Lubin)

Ten zawodnik przeważnie pełnił rolę zmiennika w zespole z Lubina, ale w meczu z Kolporterem Koroną trener Franciszek Smuda dał mu szansę od pierwszych minut. Opłaciło się!

W 54. minucie Plizga zdecydował się na.

go2foczki

Pt mala posiadowka u mnie, pozostałości po niej to Sarat i Karol śpiący na podłodze jak dwa wierne pieski pilnujace Kasi leżacej na łóżku no i sterta karteczek (mieli wene no coz =])
W sob jakimś cudem poszlismy do PARAGRAFU... wszystko byłoby pięknie, gdyby Oliwce sie nie pomylilo, że wstep dla panien za friko jest do 23 a nie 22 i trzeba było kołować hajs. Kiedy jechalismy autobusem wsiadł egzotyczny uczestnik "idola". Usiadl niedaleko naszej grupki a Marta postanowila ze sobie przypomni jego imie. mysli dziewczyna i mysli i nagle na caly autoban krzyk podnieconej i olsnionej Marty: "EDSON!! EDSON!! EDSON!!"
Towarzyszka Edsona popisała się chamstwem ale pominmy to
W P51 byloby naprawde super. Ale ja nie moge sie bawic jak Szymek sie nie bawi. Kazdy chlopak ktory do mnie podbijal odrazu byl ode mnie odzrucany bo mam chlopaka. W koncu pytanie to dlaczego Twoj chlopak z Tpba nie tanczy. Bo nie lubi. I dlatego ja mam tanczyc sama. W koncu sie poplakalam bo Szymek zrobil wielki problem kiedy nic sie nie stalo i myslal tylko o sobie, wiec prawie godzine spedzilam w toalecie placzac, dziekuje trzem dziewczynom ktore mnie pocieszaly =*

KTO UMIE ZAKLADAC HASLO NA BLOGA BO WLASNIE.

polski-futbol.blog.pl

W klasyfikacji. Teraz jego forma jest wielką niewiadomą więc czekamy na to co pokaże.
5. Marcin Mięciel - gdy  powróci po kontuzji Chinyama grająca w systemie 4-5-1 Legia Mięciel stanie się trzecim napastnikiem w druzynie i ciężko będzie mu wejść nawet z ławki. Marketingowo natomiast jest jednak plusem stąd pozycja na liście.
6. Maciej Małkowski (Odra --> Bełchatów) - ten pomocnik dobrą grą w zeszłym roku zapracował na transfer do solidnego klubu. Najbliższy sezon pokaże na co napradę stać tego zawodnika.
7. Edson (wolny zawodnik --> Korona) - gdyby nie to, że nie widzieliśmy tego piłkarza przez pół roku byłby zapewne wyżej na liście aczkolwiek i tak jeśli 32 latek wypali z formą to Korona będzie miała z niego duży pożytek.
8. Ivans  Lukjanovs (Skonto Ryga - Lechia) - Łotysz jest awizowany jako największy talent tamtejszego futbolu.  W zeszłej rundzie w 15 meczach zdobył 14 goli dla swego klubu. Może się okazać dużym wzmocnieniem naszej ligi i jeśli plotki o nim okażą się prawdziwe ma szansę na transfer do naszego czołowego klubu lub nawet.

Scholandzki blog piłkarski

Jeszcze raz miał okazję w 32. minucie, tym razem jednak nie uderzył dobrze w piłkę.

W 37. minucie przebudzili się miejscowi. Oliver Klose, pilnowany szczelnie przez naszych defensorów, zdołał sobie wypracować dobrą pozycję do strzału. Ten był już słabszej jakości i nie trafił w światło bramki. Goście nie czekali długo na kontrę. Znowu Heinz oderwał się od defensywy AuS, lecz na straży stał znowu Kupka. Przed przerwą próbował jeszcze strzału bezpośrednio z rzutu wolnego Bogdan Ryczakowski z AuS FT – ale i ten młody napastnik nie odnalazł drogi do bramki, w której stał Edson Pessoa.

Pierwsza połowa zakończyła się minimalną przewagą posiadania AuS (55-45%) i większą liczbą strzeleckich sytuacji Blondi Teamu (4-2 dla BT). W tej najważniejsze statystyce – strzelonych goli – nadal utrzymywał się wynik 0-0.

Drugą połowę lepiej zaczęli gracze z Gmurowa. Ryczakowski przeprowadził akcję bez trudu powtrzymaną przez Pessoe. Próbuje także kilkanaście minut później, lecz i sztuczka okrążenia goalkeepera nie udaje się napastnikowi AuS. W 74. minucie rzut wolny dla Blondasów. Taki Hyata strzela bezpośrednio, ale nie trafia w bramkę.