O czym chcesz poczytać na blogach?

Edith piaf

pierwsza żona - a woman's right to shoes

2007-05-19 01:15:20

no, no regret

Bardzo bym chciala zeby muzyka byla mocno obecna w zyciu moich dzieci. zeby sluchaly jej zawsze, jakiej to juz mniej wazne.

z mojego dziecinstwa przed tym jak sama dokonalam wyboru czego bede sluchac (wybralam zespol hereys i modern talking) wpojono mi boney M i Edith Piaf. Tzn Edith pojawila sie pozniej ale byla to pierwsza ambitniesza muzyka w moim zyciu.
Moi rodzice mieli takich pseudo znjomych co ona byla pseudo artystkom a on pseudo wariatem.
Prowadzili pseudo scene artystyczna, na starym, z jedna z pierwszych w poznaniu restauracji.
Mialam moze 10 lat i pamietam stoliki z lustrami, zaciemnione okna, poledwice z malem.

e-niebieskooka.mylog.pl - mój dziennik internetowy

Że Kasia miała prezentację dotyczącą Paryża. Potrzebna jej była muzyka oddająca charakter tego miasta i jego klimat. Nic nie miałam takiego i nic mi nie przychodziło do głowy. Ale uczę się przecież w szkole muzycznej, więc zaczęłam się pytać nauczycielek. Pani martyna, która miała ze mną kształcenie słuchu i audycje muzyczne, powiedziała, że ma płytę Edith Piaf. Pożyczyłam w końcu jakąś płytę Piaf od Pani Magdy. zawsze lubię przesłuchiwać płyty, więc i tą włączyłam. I... olśnienie, zachwyt!!! Słyszałam o niej coś w radiu, może nawet obiła mi się o uszy jakaś piosenka. Ale widocznie, było jeszcze zawcześnie na odkrycie tego głosu i piosenek. Dlaczego? Nie mam pojęcia. Słuchałam tej płyty (jest to jakaś.

Konfesjonał - Onet.pl Blog

Ja odcinam się, mówiąc "Mam swój mały raj, i nie zamieniłabym tego za nic".

***

Poniekąd żałuję, że nie mamy podobnych zainteresowań, że ja zasłuchuję się we francuskiej, starej nucie (ach ten Serge, ta Edith, ten Aznavour...), analizuję teksty Kultu i płaczę słuchając muzyki Ennio Morricone, on zaś woli współczesny badziew a o pani Piaf ode mnie się dowiedział. Wielbi horrory, nawet, o zgrozo! te kompletnie niszowe, a kiedy mi uda się przekonać go do czegoś ambitniejszego to on zaczyna nawijac mi o samochodach 'występujących' w filmie, jakby to one zasługiwały na największą uwagę. I taka głupiego robota z tego wychodzi.

mulatto - Onet.pl Blog

MUZYKA FILMOWA - Niczego nie żałuję
Album wypełniają słynne piosenki Edith Piaf w oryginalnym wykonaniu. Znajdziemy w nim jedenaście przebojów od Milord po Padam Padam. W utworach podkreślony jest dramatyzm, oszczędne muzyczne tło doskonale komponuje się z piosenkami Piaf i wpada w ucho. Pojawia się tu smutny wręcz przygnębiający utwór

Była jak mgła, niewidzialna, tajemnicza..

Na to, że to ze mną jest coś nie tak. A ja mam ochotę wykrzyczeć : PIERDOLę TO WSZYTSKO!!!!
Póki co to jeszcze niemy krzyk, ale ciśnie mnie w gardle. Teraz jedynie została mi muzyka, mój świat wewnętrzny i Ty Czytelniku. Myślę, że to mnie ubogaca, bo mogę dostrzeć własne potrzeby i kreować swój świat, by był coraz lepszy.
Piję zimne piwko, słucham Edith Piaf i jestem człowiekiem, który doznał oświecenia. Od tego momentu zaufam tylko sobie, swoim myślom, swojemu rozumowi i czasem posłucham serca. A wszystkim koło mnie wydaję się, że jest super, przecież Oni są w porządku. Już nie dla mnie...
Dziękuję Ci Czytelniku, że wytrwałeś do tego momentu. Zyczę Ci, byś nigdy nie czuł się jak ja w tym momencie czasu.

pinkcoffeemonster.blog

Czekam, czekam. Zobaczymy.   

Tworczo - nic do przodu. Zagladam do swojej galerii i widze, ze bylem dobry. Naprawde dobry. A teraz taka cisza. Slownie doslownie nic. Postanowienie - zrobie z tym cos dzisiaj. Jesli nie dzis - to niepredko.

Obejrzane filmy: La Vie en Rose (La Môme), 4 Gwiazdki. Oba dobre na swoj sposob. Chociaz nie sadzilem, ze zycie Edith Piaf bylo takie trudne. Warto chciec od zycia wiecej. Powiedzial Daleniusz po czym wzial sie za swoje postanowienie. A przy okazji obiad dla Ksiecia...

Tagi: edith piaf, percy jackson wiedźmin, witcher, reese witherspoon

skomentuj (0)

New York New York!