O czym chcesz poczytać na blogach?

Echinacea

tashiwater | CZAS położyć KRES rządom SS

profilaktyczną.

Naukowcy z National Center For Radiation Research and Technology w Kairze (Egipt) napromieniowywali myszki przez dwa tygodnie, co spowodowało obniżenie hemoglobiny, czerwonych i białych krwinek oraz negatywny wpływ na komórki szpiku kostnego. U myszek, które potem otrzymały Echinacee odnotowano odwrócenie tych skutków i znaczne zmiany również w innych dziedzinach. Grupa kontrolna miała mniej szczęścia.

Dr. Pochernyayeva badała długoterminowe skutki napromieniowania po wybuchu w Czernobylu. Jej badania, przedstawione 11 maja 1999 na sympozjum “Echinacea Symposium”, dowodzą, że Echinacea chroni organy i tkanki oraz męski system rozrodczy przed szkodliwym wpływem promieniowania.

W czerwcu 2009 w Arhiv Za Higijenu Rada I Toksicologiju opublikowano wyniki badań prowadzonych przez G. Joksic i jego grupę naukowców. Eksperymentowi poddano tym razem ludzi, grupę mężczyzn, u których odnotowano zmiany w budowie chromosomów, będące wynikiem nadmiernego napromieniowania w pracy. Przepisano im tabletki Echinacei (550mg ekstraktu, 2 razy dziennie przez dwa tygodnie). Po zakończeniu kuracji, wszystkie parametry wróciły do normy. !!!!!!!!!!!!!

Przeziębienie – jak leczyć

Dziąseł, pleśniawki. Grzybica jamy ustnej i gardła po leczeniu antybiotykami

Teraz coś więcej. Z badania, w którym uczestniczyło 11 tysięcy osób wynika, że regularne przyjmowanie 200 lub więcej miligramów witaminy C dziennie nie zmniejsza zagrożenia przeziębieniem, a powrót do zdrowia przyspiesza tylko w minimalnym stopniu – to kwestia godzin, nie dni. Korzyści z zażywania witaminy C odczuli tylko chorzy narażeni na ogromny stres, np. żołnierze przebywający w warunkach arktycznych, wynika z danych NCCAM, amerykańskiej rządowej agencji ds. zdrowia.
Od lat jednym z najpopularniejszych ziołowych środków przeciw przeziębieniu pozostaje wyciąg z jeżówki (Echinacea Moench). Naukowcy z zainteresowaniem badali tę roślinę, bo liczne testy laboratoryjne wskazywały, że któryś ze składników jej soku działa antyzapalnie, podczas gdy inne pobudzają układ immunologiczny. Utrzymująca się podwyższona temperatura, czyli gorączka (powyżej 37,50C) wymaga oceny lekarza. Grypa jest ostrą chorobą zakaźną, powodującą przede wszystkim stan zapalny dróg oddechowych. Wywołują ją wirusy z rodziny Orthomyxoviridae: typ A, B, C i liczne podtypy. Na grypę zachorować może każdy, i to wielokrotnie – nawet w tym samym roku. Wirus grypy podlega licznym mutacjom i przeciwciała wytworzone w efekcie poprzedniej infekcji nie są w stanie zniszczyć nowego wirusa. Z.

O grze margonem.pl - Onet.pl Blog

Ťkakkiť xD
ŤSakura Himeť ^^
Ťtaranieeť łowcaaa a masz chociaż 20lvl?
Ťkakkiť Lubię Kubusia. ---------.
Ťkakkiť ^mój pies
ŤSakura Himeť A ja pop cole!
ŤSakura Himeť xD
Ťkakkiť A ja coca cole
Ťkakkiť ^^
ŤMistrz Howomiť do re mi fa so la si do
Ťkakkiť Lubię bÓwać
Ťkakkiť
Ťkakkiť Na Was
Ťgrzyb Rygliceť elo siedlos
ŤMistrz Howomiť i kretyn
Ťkakkiť ;D
ŤSakura Himeť c d e f g a h c!
ŤGabumonXť ma ktoś echinacee?
Ťkakkiť do si la sol fa mi re do

do-gory-nogami blog

Idolka jak widac :-))
 

skomentuj (3)


2009-06-30 16:19:28
update....

Pakujemy sie. Mieszkanie powoli wypelniaja pudla. Nauczona doswiadczeniem jeszcze z Sydney, zaczynam pakowanie wczesniej. Przeprowadzka bowiem za dwa tygodnie. Do mieszkania z bunkrem.

Wydarzenia ostatniego miesiaca wypraly mnie z energii. Musze poszukac dobrego chinskiego herbalisty.
Przydaloby sie tez wzmocnic nieco nasza odpornosc. Chlopcy wlasnie przeszli spotkanie nazbyt bliskiego stopnia z kolejnym lokalnym wirusem. Goraczka ponad 40 stopni, kaszel i zapchane zatoki. Ja sama naszpikowalam sie witamina C i echinacea, przetrwalam.

Jamie zakonczyl juz przedszkolna edukacje. Nieco wczesniej, niz planowalismy. Pewnego dnia powiedzial mi, ze w szkole plakal, bo nauczycielka na niego wrzeszczala, gdyz cos tam za wolno pisal. I to wrzeszczala w jezyku, ktorego nie rozumie (malajski zdaje sie). Jako ze juz wczesniej mielismy z ta sama pania problemy (nie tylko my zreszta), nawet sie nie zastanawialismy. Nastepego dnia Jamie juz do przedszkola nie poszedl. Singapurskie metody nauczania zdecydowanie nam sie nie podobaja.

We wrzesniu zaczyna sie nowa szkola. Miejmy nadzieje, ze wybor dobry. Jakze jednak nie miec pozytywnego nastawienia do szkoly, gdzie przystepny dyrektor ma swoja wlasna.

Blog-poradnik, lek. Bogdan Szymczyszyn - Onet.pl Blog

Podobna sytuacja ma miejsce w Polsce. Pomimo braku dowodów naukowych na skuteczność, jak i bezpieczeństwo działania preparatów ziołowych są one szeroko reklamowane. Podkreślany jest ich naturalny charakter, zawartość niezbędnych do życia i prawidłowego rozwoju składników oraz wpływ na oczyszczenie organizmu.

 

Wiele preparatów ziołowych może wywoływać niebezpieczne w skutkach interakcje z lekami przeciwkrzepliwymi (między innymi Bilberry, Danshen, Dong quai, Ginkgo biloba – miłorząb, Ginseng). Niektóre suplementy diety i zioła działają proarytmiczne poprzez wydłużenie odstępu QT EKG (Aloe vera, Bitter orange, Echinacea, Ginkgo biloba, Oleander).

 

Niestety producenci preparatów ziołowych rzadko monitorują zdarzenia niepożądane związane z ich stosowaniem...

 

 


07 kwietnia 2010
Wiosenny, zimny, kwietniowy poranek