O czym chcesz poczytać na blogach?

Dzisiaj w betlejem

tyburski Platforma Obywatelska - bloog.pl


Sobota 13 lutego wieczorem zbieramy się na placyku przed kościołem    przy ul Kasztanowej  w Lęborku . Jest zimno, wokół zwały śniegu. Mrok przysłania twarze, jednak można się domyślać , że większość z nas myśli jak to się uda. Podjeżdża autokar. Sprawnie wsiadamy, ksiądz sprawdza obecność,.

Bez problemów. Przed lotniskiem czekał na nas wygodny autokar firmy Jeruzalem T&T pomalowany na biało- czerwono z dużym polskim orłem na burcie. Szybko zapakowaliśmy nasze rzeczy i ruszyliśmy w drogę do Betlejem.  Raptownie zrobiło się ciemno.  Czułem jednak ,że poruszamy się przyzwoitą drogą, często dwupasmową z bezkolizyjnymi skrzyżowaniami. Po jej obu stronach towarzyszyły na ciągle światła więc.

W nasze oczy rzucali się ortodoksyjni Żydzi, a to ze względu na strój jaki noszą i długie pejsy.  Niedziela to dla nich dzień pracy i stąd pewnie ten ruch.

Cel naszej podróży -  Betlejem jest dzisiaj połączone z Jerozolimą, jednak wjazd tam to skomplikowana procedura. Spowodowane to jest tym, że Betlejem leży w autonomii Palestyńskiej i trzeba przekraczać  granicę.  Wjazd jest jednak niczym w.

Blog dziandzia3


- No to wpierd*lmy stolarzowi, ich jest DWÓCH.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ęNa lekcji nauczycielka do Jasia:
- Wstań i zobacz jak siedzisz
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ęPani na lekcji kichnęła. Jasiu krzyczy:
- Na szczęście.
-.Promienistej brodzi
Aniołowie się radują pod niebiosa wyśpiewują
Gloria, Gloria, Gloria in excelsis deo


Mówią to pasterzy, którzy trzód swych strzegli
Aby do Betlejem czym prędzej pobiegli
Bo się narodził Zbawiciel wszego świata odkupiciel
Gloria, Gloria, Gloria in excelsis deo

O niebieskie duchy i posłowie nieba
Powiedzcież wyraźniej co nam.Żłobie położone
Oddajcie mu pokłon Boski on osłodzi wasze troski
Gloria, Gloria, Gloria in excelsis deo
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dzisiaj w Betlejem

Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem wesoła nowina
Że panna czysta, że panna czysta porodziła syna

Ref.: Chrystus się rodzi, nas oswobodzi
Anieli grają, króle witają

człowiek, człowiekowi równy? - Onet.pl Blog

Jako przestroga dla świata wciąż pełnego nienawiści i agresji "

Były więzień August Kowalczyk powiedział: Ich dzieciństwo było piekłem. Dzieci na wojnie tracą wszystko i zawsze są ofiarami.
Polska Żydówka Halina Birenbaum jako dziecko przeżyła noc w komorze gazowej Majdanka, gdyż nie dowieziono cyklonu B. W swych wspomnieniach.Z psem, zauważyli cię. Nogi zdrętwiały, w oczach przerażenie. I rzecz dziwna - niemal obojętność czy może tylko otępienie. Koniec. Nie mam już szans. Jedenasty blok, bunkier, Strafkompanie... Tak jak tamci dzisiaj? Och, jak głupio. Śmierć przychodzi wtedy, gdy się jej człowiek najmniej spodziewa. Czy tamci wczoraj się spodziewali?... Pies skacze. Odciągają. Uderzenie, coś ciemnego spada na oczy. Kopnięcie jedno,.

Stolarze choinkę. Srebnobiała wata izolacyjna imituje ozdoby choinkowe. Nawet świeczek parę skądś się znalazło. [...] Popłynęły melodie polskich pieśni i pastorałek o tym "który się narodził w dalekim Betlejem". Patrzyłem na więźniów. Niejeden płakał, ocierając oczy czerwone od łez w brudne rękawy bluzy.[...] Zabrzmiała znajoma melodia:

"Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem wesoła nowina..."

OGNISKO MISYJNE - Onet.pl Blog


02 stycznia 2009
TO ŚWIĘTA, OPŁATKIEM NA PÓŁ PODZIELI SIĘ DZISIAJ PRZYJACIEL I WRÓG...DZISIAJ W BETLEJEM,
DZISIAJ W BETLEJEM,
WESOŁA NOWINA...

Takie słowa zabrzmiały z ust SMYKÓW podczas pierwszego dnia świąt w kościele w Rybocicach podczas mszy świętej oraz w drugi dzień świat na jasełkach w.

zapiski wariatki, anemiczki i czekochliczki....tudziez-nic slodkiego;)

Ktorym dzisiaj bede skladac zyczenia....no nie wiem ale jakos tak glupio bedzie. zjemy wigilie gdzies kolo 17-stej. prezenty. pospiewamy koledy z karaoke. moze wpadnie policja bo za glosno bedziemy spiewac 'przybiezeli do betlejem' albo 'dzisiaj w betlejem'. chociaz mam szczera nadzieje, ze ich nie bedzie-wystarczy ze rok temu byli. byli. ale radosc byla wielka z panami policjantami;D wiec...mmm nie bylo tak zle ;D
__________________
rok,...19**(nie bede mowic jaka stara ze mnie dupa) na swiat 26 maja-o ironio dzien matki, mam urodziny, imienininy, jako dziecko mysle ze rodzice przegieli z tym przyplywem ekcsesow jak na jeden dzie-...jestem maskotka w kamienicy. pierwszym dzieckiem. każdy chce mnie dotknąć ponosić, chociązbym uśmiechnąć się. nikomu tegi nie zabraniam bo wiem ile to dla nich znaczy-zawsze wiedziałam.
niespełna dwa lata później na.Ręce...porywał mi je wiatr. całkiem śmieszny to musiał być widok dla społeczniaków. 'dmuchawce latawce wiatr....'. to śpiewałam.......zawsze mnie irytowało, to że nie wiem co jest dalej. nie wiedziałam do dzisiaj. już wiem. jako dziecko poznałam coś cudownego. i dziękuję za to. nawet nie wiem komu. to mnie natchneło. myśl o widoku mnie...w sukieneczce. słodki widok. moja wyobraźnia napoiła mnie całkowicie;)