O czym chcesz poczytać na blogach?

Dziewiąty legion

Ze smutnych historii powstają dobre książki. - Onet.pl Blog


12 września 2008
Sukienka w rozmiarze XS - część szósta

Hanka leżała na oddziale dziewiąty dzień i zdążyła się tam całkiem zadomowić. Polubiła pielęgniarki, Anetę i swojego lekarza. Jedynym niemiłym punktem były odwiedziny Mateusza, który swoją obecnością wpędzał ją w stan przygnębienia. Poza tym w jej obecności stawał się dziwnie spięty, jakby coś przed nią.

SWOJE dziecko. I będą je wychowywać. A przed nią chowają JEJ Marysię! Zwierzęta! Pojedyncza łza zrosiła jej policzek. Schowała się pod kołdrą i objęła nogi rękoma.

Dziecko, dziecko, dziecko… Głośny płacz zewsząd dobiegał jej uszu. Całe legiony niemowląt krzyczały głośno wdeptując ją w ziemię. Sama nie wiedziała, kiedy dołączyła do tej histerycznej orkiestry. Nagle wszystko umilkło. Niema defilada martwych noworodków przeszła jej przed oczyma. Jedno z nich przeszyło ją spojrzeniem szarych, zimnych tęczówek.

Pan Nikt siedzi w szarej celi swej...

Byli, widzieli...
 
5294
Wpisali...
 
422
...i napaskudzili...
 
9

W plebejskiej łaźni zdycha marek szczurza śmierć
Był centurionem w rzymskim legionie
W czasach gdy światem rządził miecz

Z podciętym gardłem bo mu.

Konie
I po okrutną siegnął broń
Na pożegnanie z centurionem
Rozkazał straży zabrać sznur
Rzekłszy-co wisieć ma nie tonie
Skoro o honor powstał spór

Ostatniej nocy nie zapytał-być czy mieć
I hegemona uwiódł był żonę
marek centurion szczurza śmierć

Skończył ponuro gdy go pański siegnął gniew
We krwi i sznurach rzucony szczurom
ten kogo skusił dziewiąty grzech...

TRUPOSZARNIA

Wspomnienie dalej mam żądzę mordu w oczach? W pierwszej chwili pomyślałam, że nie, ale potem przypomniałam sobie to:

 

Dziesiąty opening One Piece (dziewiąty wedle innej numeracji). Pytacie, co w nim takiego złego? Otóż jest to koszmarny remix pierwszej onepiecowej piosenki, We are, wykonany przez zespół TVXQ. Nie zrozumcie mnie źle, pierwowzór lubię (a jego wersję wykonaną przez seiyu głównych bohaterów.

Woli czy przenoszącej w czasie 10-letnej Bazooce), a w późniejszych odcinkach pojawiają się także zagadkowe pierścienie oraz bronie z pudełek (które przypominają bardziej Pokemony niż narzędzia do walki).

Jeśli chodzi o bohaterów, to, że tak powiem, imię ich Legion. Tsuna bardzo szybko gromadzi wokół siebie całą zgraję najprzeróżniejszych dziwaków, którzy odgrywają w historii niemałą rolę. Bardzo często pokonani wrogowie przechodzą na jego stronę lub stają się niechętnymi sojusznikami. Ponieważ siła shounenów leży w bohaterach, znajdują.

Jestem uzależniony od onanizmu

Skonstruowani. Bo jesteśmy sami i mamy podświadome przekonanie, że nikt nam nie pomoże. Dlatego zawsze spadamy na cztery łapy. Ale koszt tego jest ogromny - depresje, nałogi, samotność, pustka i rozpacz.
Na kalendarzach dziesięć osób już jest dziś out... Jeden gość miał osiem i szedł mu dziewiąty. W sumie identyczna sytuacja do mojej... Cóż, ja jeszcze wytrzymuję, ale nie mam złudzeń. Życie jest brutalne, zwalę dziś. Na razie miejsce... 143. Pomału, pomału. Ciekawe, jak dziś dalej potoczy się życie. Prowadź, Boże. Prowadź. W sumie na dziś mam wolne. Czyli będzie wspaniała.Spędziłem tyle godzin z trzema kobietami. Fakt, że miały one swoje lata, ale były to kobiety - fakt pozostaje faktem. Przeżyłem spotkanie z tą kompletnie dla mnie obcą psychiką i sposobem postrzegania świata. I nie zwaliłem... Potem wróciłem do domu i siedziałem przy kompie. Obejrzałem film "Legion" - beznadzieja, ale jednocześnie jakaś dwumiesięczna zaległość, którą juz mam z głowy. Ciekawe.
Walić nie chcę. To znaczy naciąga mnie tak fizycznie, ciało się domaga, bo dawno nie waliłem, ale jednocześnie nie mam jakiejś specjalnej potrzeby psychicznej. O tyle, że chciałbym.