O czym chcesz poczytać na blogach?

Dziennik wschodni

panorama_kultur

Newsletter - grupa dyskusyjna w jęz. angielskim
Grupa [panoramakultur]
Napisali o nas - Dziennik Wschodni
Napisali o nas - Nasze Słowo
Napisali o nas - OZON
Nasza grupa na Facebooku
Nasza wizytówka na miejsca.net
O Panoramie.

___Zwierzęta ze schroniska___ - Onet.pl Blog

Z-ca powiatowegoinspektora weterynarii w Lublinie. I zapowiada dokładną kontrolę wschronisku.

Przytułek dla bezdomnych zwierząt utrzymywany jest głównie z pieniędzypodatników. W 2006 roku Urząd Miasta w Lublinie przeznaczył naschronisko 310 tys. zł.Źródło: Dziennik Wschodni

Opal (18:27)
zlituj się nade mną

Myślę globalnie - działam lokalnie

Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna

Opiekun ogrodów's Weblog

Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.
Tagged: architektura, drewniane kapliczki, Jaworówka, kapliczki słupowe, kościół Miłosierdzia Bożego w Pogorzałkach, krajobraz, Podlasie, Podróże, Pogorzałki, Polska, reportaże z podróży, wschodnia Polska, zabytki
Posted in: kościół, Litwa, Podlasie, Podróże, Polska
    Down With Sex Scenes? - Culture - The Atlantic: http://bit.ly/91AmX2 via @addthis 2 years ago

Tagi

architektura Bardejów Bałtowie Białorusini Białoruś Białystok człowiek dziennik podróży Eesti Estonia fotografia fotografie fotografie z podróży fotoreportaże z podróży grodziska historia Jaćwingowie kościół Litwa Litwini media moje Wilno muzyka Podlasie Podróże podróżowanie pogranicze Polacy Polacy i Litwini polityka Polska Polska prowincja puszcza knyszyńska.

jozef-turist.mblog.pl - mBlog.pl

Historja Tego kosciola, Jest znany z rysunku N. Ordy z 1876 r. Ten cudowny bialokamienny kosciol w stylu barokko, o dwuch wie?ch, a wewnątrz bylo a?5 oltarzy i du? wspanialych obrazow. Niestety, podczas II Wojny Swiatowej - zrojnowany - calkiem. Bywając w tych stronach obowiązkowo nale? zobaczyc jeden z najpiękniejszych i największych kosciolow WKL, z fundacji Wielkiego ks. Aleksandra, zbudowany w 1633-43 rr. Ten kosciol - jest wa?y pomnik architektury jo?poznego baroko, w kosciele jest cudowny obraz Mtki Boskiej Budslawskiej. Ta swiątynia w Budslawiu - jest jedną z naj ciekawszych swiątyn katolickich we Wschodniej Europie

Dobrze znal historię tego kraju. Cale žycie marzyl o Przeplywie po rzece WILJI. Jest szeroko opisany i foto w gaz. "CZ. SZT. " za 17 XI 1989 r. Jerzy Surwillo. I ja - Jozef Rusakiewicz z pod Iwja i Niemna, z Ziemi Grodzienskiej, krajeznawca i nauczyciel geograf z pod VILNA. Jerzy SOBLIS - - dobry dziennikarz "Czerwonego Sztandaru" i niesamowity milosnik ukochanej Wilji. Byli rowniež trzy mlode chlopcy, moje uczni, zamilowane w krajeznawstwie, mogli dobrze opisywac, fotografowac, rysowac nawet grac na gitarze i spiewac - tam gdzie bylo trzeba, To Franek Kwakszys, nauczyciel fizyki z Dukszt,.

raskolnikov blog

Do końca. Aż do wczoraj, bo wczoraj, pierwszy raz w życiu, trafiłem na pierwszy obraz, którego, pomimo najszczerszych chęci, po prostu nie byłem zdolny znieść i który wyłączyłem przed końcem. Próbowałem wyłączyć w nim tylko dźwięk, ale niewiele to dało. Tu macie linka:
http://www.dziennik.pl/swiat/article136103/Caly_kraj_morduje_bezpanskie_psy.html <- tylko dla osób o BARDZO mocnych nerwach. Oglądacie na własną odpowiedzialność. I polecam wyłączyć przynajmniej dźwięk, bo jest ostro.
Dla tych co nie zdecydują się wejść, krótkie wyjaśnienie - filmik przedstawia.Życia i zwiększyło się poszanowanie dla wartości życia ludzkiego. Jak widać, dla zwierzęcego nie.
A więc, oto mamy dwójkę dorosłych ludzi, mordujących zwierzęta na ulicy. Przechodnie się temu beztrosko przyglądają, kompletnie nic nie robią. Jak to możliwe? Przede wszystkim, kultury wschodnie - takie jak chińska, japońska, indyjska czy w ogóle azjatycka - istotnie różnią się od zachodnich. Są to tzw. kultury kolektywistyczne, a więc kładące większy nacisk na grupę, stabilność i harmonię w grupie, dobro i szczęście wspólnoty, a nie pojedynczego człowieka. Panują tam.

Być to znaczy kochać, marzyć, śnić, dotykać. Być... - Onet.pl Blog

Dobiegało katastrofy

Powyżej wypisałem przypadkowe słowa z książki "Sto lat samotności" Marqueza. Byłem ciekaw jaką przeplatankę słowną zafunduje mi los. Ot i jest. Co? Nie mam pojęcia... ale spróbuje zinterpretować to moje "działo" ;)


Wschodniej - Europy oczywiście
instynktem - brak mi go kompletnie
do - właśnie....
do - drugi raz właśnie... właśnie dokąd?
Fernanda - Fernanda? ;p żadnego nie znam ;p ale to tak południowo brzmi :)
pokojowo - moja natura jest raczej pokojowa :)
zarówno - hmmm zarówno.... dziwne.