O czym chcesz poczytać na blogach?

Działki rekreacyjne

Bielsko-Biała Grunty

    Inwestycje, nieruchomosci

Altany Ogrodowe

Budujemy mostek w ogrodzie
Pewne elementy architektury ogrodowej należą do kanonu tej specyficznej formy zagospodarowania otaczającej człowieka przestrzeni. Pergole, altany, oczka wodne, mostki ogrodowe stanowią bardzo typowe elementy krajobrazu czy to większego ogrodu, czy też działki rekreacyjnej czy terenów spacerowych. Na przydomowej działce, na której zbudowano już oczko wodne, niemal na pewno wcześniej , czy później pojawią się również mostki ogrodowe. Warto mieć to na uwadze projektując obrys samego oczka, gdyż mostki drewniane można dobierać do rozmiaru przeprawy tylko w ograniczonym zakresie, lepiej z.

Ławki z Polski

Kupujemy altany ogrodowe. Altany takie bardzo dobrze chronią nas przed dostępem słońca. Kupujemy je, gdy mamy mało zacieniony ogród a meble ogrodowe są postawione w samym słońcu. Gdy postawimy taką altankę ogrodową możemy się cieszyć cieniem i chwilami w ogrodzie. Niektórzy z nas mają mieszkanie bez kawałka ziemi. Dlatego kupują działki rekreacyjne i montują w nich altany działkowe. Altany takie chronią nas przed deszczem, słońcem. Spędzamy w nich bardzo dużo czasu kiedy na zewnątrz panuje straszny upał. Altany działkowe i ogrodowe coraz częściej są zakupywane przez właścicieli domów oraz działek. W takich altankach spędzamy miłe chwile wraz z rodziną oraz.

Ciasteczkowy blog

Dzieje, bo zbliża się nasz "długi" urlop, więc w pracy trzeba podopinać wiele spraw. Poza tym czeka nas znowu wielkie pakowanie i wyjazd, tym razem nad morze. Potem jedziemy do mojej mamy, gdzie ja i Natusia zostaniemy na kilka dni. Niestety mąż musi wracać do pracy.

No i jeszcze jedna ważna rzecz. Dzisiaj sfinalizowaliśmy zakup działki, rekreacyjnej. Jeszcze jakiś czas temu pisałam o swoim kawałku ogródka, trawki. I proszę. Niestety działka jest dość zapuszczona, więc czeka nas tam wiele pracy, ale cieszę się, że Natalka będzie mogła spędzać czas na świeżym powietrzu. Co prawda w tym roku za wiele już tam nie zrobimy, ale w kolejnych latach na pewno.

blog wielotematyczny – nieruchomość – motoryzacja – techinika grzewcza

Konieczność ubiegania się o wydanie przez organ administracji publicznej, najczęściej wójta lub prezydenta, decyzji o warunkach zabudowy terenu.

Projekt i koszty
Trzeba pamiętać, że podatek od nieruchomości o charakterze rekreacyjnym może być wyższy niż w przypadku gruntów budowlanych. Przed zakupem działki należy koniecznie sprawdzić czy na terenie, gdzie potencjalnie stanie domek, jest możliwość doprowadzenia wody oraz prądu. Niekiedy okazuje się, że koszt doprowadzenia tych mediów jest bardzo duży. Ceny działek kształtują się na różnych poziomach, w zależności od położenia i wielkości. Na przykład w Brachlewie w.

Gruntu, nad morzem czy też w górach konieczne jest ubieganie się o wydanie decyzji, którą jest pozwolenie na budowę przez organ właściwy – tzn. odpowiedniego starostę bądź prezydenta miasta na prawach powiatu. To wszystko zależy od tego, gdzie znajduje się dana działka.

Nie mniej istotny jest wybór projektu domu rekreacyjnego. Taki obiekt z założenia ma służyć innym celom niż budynek całoroczny, mieszkalny, przeznaczony do ciągłego zamieszkiwania. Z tych właśnie względów koszty budowy będą relatywnie niższe niż w przypadku budowy dużego domu o powierzchni co najmniej 150 m2. Obecnie można napotkać mnóstwo ciekawych ofert dotyczących.

Niech się mury pną do góry!

Jest coś znaleźć - ponieważ działka jest dość wąska, więc 90% projektów nie pasowało. W związku z tym wybrałam architekta, który stworzył projekt domy, który mi sie najbardziej podobał i zamowiłam u niego projekt indywidualny. Niestety to rowziązanie jest mniej więcej 5 razy droższe niż kupno gotowego projektu :(

21:03, roslonea
Link Komentarze (1) »
środa, 01 lipca 2009
Szukanie działki cz. 2

Szukanie działki zajęło mi parę tygodni.

Mnie okolicy było tylko kilka.

Raz oglądałam piękną działkę we w miarę fajnym miejscu i na dodatek nie za drogo. Agent wierdził, że wszystko z nią w porządku. Niestety obdzwoniłam urząd i okazało się, że nie można się na niej budować i chociaż nie ma planów zagospodarowania to w projekcie planów jest wykorzystanie rekreacyjne czy jakoś tak. W każdym razie działka na której nie można się budować. Agent strugał głupa jak mu o tym powiedziałam ale mam podejrzenia, że wiedział i specjalnie chciał mnie wpuścić na minę, żeby zarobic swoją prowizję.

Inny agent próbował mi sprzedac nie tę działke co trzeba - nie miał pojęcia która.