O czym chcesz poczytać na blogach?

Działania na ułamkach

Dobry dzień / wieczór wszystkim! - Onet.pl Blog

Dobry!
Wciąż liczę: sumuję, mnożę, odejmuję, dzielę. Omijam pierwiastki i potęgi - ich moc mnie przeraża, czasem czuję się przy nich bezsilna. Działam na ułamkach, zdarzeń, uczuć, myśli. Ale żeby dodać czy odjąć ułamki potrzeba wspólnego mianownika. Mam go?

Poszukiwanie. Celu, wartości. Odkrywanie - siebie i innych. Poznawanie ciała i umysłu. Pieszczenie. Marzeniami i snami.

***
Przytulam twarz do poduszki. Rozrzucam na niej włosy, zatapiam się w miękkości satyny i bawełny. Układam dłonie pod policzkiem, jedna na drugiej, jak do modlitwy. Nagle moje ciało przechodzi przyjemny dreszcz. Na brzuchu,.

hugalowej.blog

Mnie w takie fizyczno-emocjonalne odrętwienie nie jest zbyt skomplikowany. Wystarczy jedna Myśl - dość niepozorna, która przemknie między innymi. Cichutko da o sobie znać, początkowo skrada się bezszelestnie zapominając że biegnie na obcasach. Tym samym w ułamkach sekund ta niewymagająca zbyt wielkiej uwagi metaistota staje w epicentrum zainteresowania. I nagle zawstydzona całym ambarasem przypomina sobie o swej misji, więc rozpuszcza powolnie po moim ciele dziwaczne odmiany pavulonu. Pierwsze sekundy to miłe.Wysokiego stanowiska, ludzie, którzy mogą decydować – to ludzie bez polotu i odwagi. Bywa, że osiągając swój cel, stają się bierni wobec spraw, którymi właśnie powinni się zająć. Tak jakby wraz z nowym stanowiskiem kamienieli z chwili na chwilę, by wyzbyć się wrogów i nie nabawić nowych, by uciec od odpowiedzialności, by nie robić przede wszystkim sobie problemów. Przekształca się to w pewnego rodzaju sztukę kamuflażu. Działania o małej szkodliwości, ewentualnie dotyczącej niewielkiej ilości osób, które mogłyby się sprzeciwić, inercja, konserwatyzm. Jak zauważyłam, wielu poszło tą leniwą i prostą drogą. Śmiało właśnie takich pasywnych liderów można.

doszło do tego

11:31, doszlodotego
Link Dodaj komentarz »
,że słyszy się

proste komunikaty. 'Sis - wpadaj do nas.' 'Zadzwoń.' 'Daj znać. 'Czekamy.' 'Byłaś jedyną która nie odpuściła, nauczyła odruchu Pawłowa'. Było się. Nie jest się.

Bracia. Przyjaciele. Zaczyna się widzieć, zaczyna się rozumieć. Nadal, zapewne, chciało by się usłyszeć WPROST..

Zostać w pościeli, z jakimkolwiek serialem, jakimkolwiek czytaniem. Miało się zostać samemu. Miało się poddać dekompozycji. Nie pozwolono. Telefonem przywołano do porządku. Nakazało wstać. Nakazano poszukać komunikacji. Nakazano ubrać się. Zmusić do działania. Finalnie zabrano z przystanku. Finalnie przebrnęło się przez zmrożone wykopy nie samemu. Z przyjacielem. Do przyjaciół. Finalnie spędziło się dobry wieczór. Zwyczajny. Z ludźmi którym powinno się ufać bardziej. Ufać jak przedtem..

Że można je zdać po raz n+1.

Piwa posmakowane, arytmetyczna średnia ocen policzona. Śmiech, zdrowe, dobre rozmowy o niczym, o wszystkim. Trywialne. Ciekawe. Ogólne. Osobiste. Dziękuję Wam Przyjaciele. Jesteście. Akceptujecie. Towarzyszycie. W ułamkach spojrzeń widzę Waszą obawę. Widzę zatroskanie. Nie potrafię zagwarantować, że będzie ze mną dobrze, że podołam.

Przedtem mogliście na mnie polegać. Przedtem byłam w każdej, najbardziej trywialnej czy skomplikowanej sytuacji.

Publikacje Zofia Galka

Opanować nowy materiał i wyćwiczyć nowe umiejętności. Dlatego istnieje realna potrzeba dodatkowej pracy z uczniami słabszymi, aby utrwalić z nimi nowe umiejętności i z uczniami zdolnymi, aby poszerzyć zdobyta wiedzę. Zadania te realizuje się na zajęciach wyrównawczo – rozszerzających, które odbywają się jeden raz w tygodniu.

Na początku każdego zajęcia.

Utrwalenie i rozszerzenie wiadomości z zakresu:

- kolejność wykonywania działań

- podzielność liczb

- wykonywanie działań na ułamkach zwykłych i na ułamkach dziesiętnych

9.     Działania łączne na liczbach całkowitych.

10. Działania łączne na liczbach wymiernych