O czym chcesz poczytać na blogach?

Działalność gospodarcza

Przedsiębiorczość

Dofinansowania zwrotne w woj. pomorskim poprzez Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. www.pfp.gda.pl oraz Pomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych www.prfpk.pl.

Z dofinansowań zwrotnych mogą korzystać osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą oraz osoby, które taką działalność już prowadzą.

Komentarzy: 0 Dofinansowania - działalność gospodarcza 2011-03-16 Osoby rozpoczynające działalność gospodarczą mogą starać się o.

Twoja Firma Twoje Podatki - bloog.pl

piątek, 13 maja 2011 11:53

 

Czy wydatki na eksploatację mieszkania są kosztem uzyskania?

Jeżeli swoją działalność prowadzisz we własnym mieszkaniu to koszty (takie jak np. czynsz, energia, gaz, woda, monitoring) przypadające na część firmową możesz zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

Jak to zrobić?

CZYTAJ dalej...Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,329577317,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA W DOMU, ALE CO Z KOSZTAMI

piątek,
piątek, 13 maja 2011 11:53

 

Czy wydatki na eksploatację mieszkania są kosztem uzyskania?

Jeżeli swoją działalność prowadzisz we własnym mieszkaniu to koszty (takie jak np. czynsz, energia, gaz, woda, monitoring) przypadające na część firmową możesz zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

Jak to zrobić?

startup.mblog.pl - mBlog

Kiedyś już kiedyś zaznaczałem, posiadać ideę biznesową to jedno, proces inwestycyjny okazuje się być rzecz zupełnie inna. To jaką formę prawniczą wybierzemy ma możliwość przeważyć o naszym zwycięstwie lub niepowodzeniu.

Działalność gospodarcza

Indywidualna aktywność rynkowa to jendocześnie tania i najprostsza forma działalności na rynku. Startup małej firmy i jej zwycięstwo na ręku opiera się w dużym stopniu na profesjonalizmie, który musimy zaoferować.

Niezależna Gazeta Obywatelska w Opolu

W starożytności. Przedmiotem zainteresowania myślicieli były nie tylko kwestie związane z etosem prawa, ale także z gospodarowaniem. Określano pewne normy i zasady zachowania, dokonywano pewnych kodyfikacji prawnych. Natomiast działalność gospodarcza, w starożytnych kulturach szczególnie postrzegana poprzez handel, nie była pozytywnie oceniana przez ówczesnych filozofów i przedstawicieli elit społecznych. Uważano, że zajmowanie się działalnością gospodarczą jest wynikiem chciwości.Dobra i kieruje go ku czerpaniu przyjemności zmysłowych. W Etyce nikomachejskiej Arystoteles podkreślał również, że bogactwo nie jest dobrem, którego szukamy, lecz jest jedynie środkiem do celu. Spekulacją nazywał działalność towarową polegającą na nabywaniu produktów taniej i sprzedawaniu drożej. Dopuszczał jedynie drobny handel polegający na wymianie towaru na towar lub wytwarzanie produktów na sprzedaż, gdyż było to osiągnięte ciężką pracą..

Ciepłe mieszkanie

Badawcze, aktualny certyfikat zgodności wydawany przez akredytowaną jednostkę certyfikującą lub europejski certyfikat na znak „SOLAR KEYMARK” nadany przez jednostkę certyfikującą.
Kredyty z dotacją nie są przyznawane gdy beneficjent prowadzi działalność gospodarczą.  Jeśli część powierzchni budynku wykorzystywana jest do prowadzenia działalności gospodarczej, to koszty kwalifikowane pomniejsza się proporcjonalnie do udziału powierzchni przeznaczonej na prowadzenie działalności gospodarczej w całkowitej powierzchni budynku, np. jeśli działalność gospodarcza prowadzona jest na 20% powierzchni całkowitej, to koszty kwalifikowane zmniejsza sie o 20%. Analogicznie postępuje sie w przypadku wynajmu pomieszczeń. Gdy działalność gospodarcza zajmuje 50 % powierzchni budynku wówczas takie podanie o.