O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Dżem

Fan Club zespołu Dżem

, ale w tym przypadku naprawdę trudno o właściwą etykietkę – ,,bluesopodobną”. Niemniej przecież trudno utożsamiać śląską grupę z jakąkolwiek falą, z jakimkolwiek nurtem. Również, a może przede wszystkim dlatego, że popularność zdobyła metodą jak najbardziej naturalną, a nawet wbrew oporowi materii – bez reklamy, bez lansowania, bez wbijania przez radiowych prezenterów do głów słuchaczy kolejnych piosenek; ba! – początkowo prawie bez nagrań, bez wideoklipów. Śnięci zwiadowcy naszego show biznesu długo nie mogli zorientować się jak pyszny smak ma Dżem…


0 Odpowiedzi do “Dżem w akcji”

"W życiu piękne są tylko chwile" - Onet.pl Blog

Jerzy Styczyński, Leszek Faliński, Tadeusz Faliński. W ciągu kilku kolejnych lat zespół dużo koncertował i brał udział w wielu znaczących festiwalach, takich jak: Folk Blues Meeting w Poznaniu, Jarocin, Rock Na Wyspie we Wrocławiu (1982), Muzyczny Camping w Brodnicy, Fama w Świnoujściu, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Rawa Blues w Katowicach.Rok 1984 W czerwcu zespół po raz pierwszy zagrał za granicą. Koncert odbył się w Berlinie. W lipcu tego samego roku podczas koncertu na "FAMIE" w Świnoujściu zarejestrowano materiał, który został wykorzystany na pierwszym wydaniu fonograficznym grupy pt. Dżem. W późniejszym czasie nazwa została zmieniona na Dzień, w którym pękło niebo. W sierpniu zespół wystąpił na Olsztyńskich Nocach Bluesowych, a jesienią wyjechał na trzy koncerty do Berlina Zachodniego.Rok 1985 Na początku roku zespół wyjechał na kilka koncertów do Szwajcarii. Ukazał się również pierwszy, a zarazem jeden z najpopularniejszych, longplay grupy – Cegła. Album zawierał osiem utworów, a były to Whisky, Czerwony jak cegła, Oh, Słodka, Jesiony, Nieudany skok i Kim jestem – jestem sobie. Pod koniec roku zespół wyjechał do NRD. W Polsce grał na koncertach.

Blog muzyka199618

DŻEM ;)
DŻEM BYŁ W MOJEJ RODZINIE OD ZAWSZE ALE JA ZACZEŁAM GO SŁUCHAĆ DOPIERO DWA LATA TEMU ;) OD PIOSENKI WEHIKUŁ CZASU ;*** RYSIEK RIEDEL TO COŚ POLSKI JIM MORRISON LUB KURT COBAIN ;*Ryszard Henryk Riedel (ur. 7 września 1956 w Chorzowie[1], zm. 30 lipca 1994 tamże) – wokalista i autor tekstów piosenek, wieloletni lider zespołu Dżem. Grał także na harmonijce ustne.Ryszard Henryk Riedel urodził się 7 września 1956 roku w Chorzowie, jako drugie dziecko (siostra Małgorzata - starsza o rok) Krystyny i Jana.

Swoją edukację zakończył na 7 klasie szkoły podstawowej. Nigdy nie pobierał lekcji śpiewu, był samoukiem. Do zespołu Dżem (ówczesna nazwa: Jam) dołączył w grudniu 1973 (miał wtedy 17 lat). W pierwszych latach Riedel nie dopuścił do rozpadu zespołu. Na początku kariery w Dżemie zespół Kombi złożył mu propozycję przejścia do nich, ale Riedel ją odrzucił[potrzebne źródło].

DŻEM

Jerzy Styczyński stał się przecież z biegiem lat jedną z pierwszych gitar Rzeczypospolitej - niepohamowana chęć grania, niezwykłe godzenie rockowego chrzanu z rockowym miodem. Adama Otrębę z zerowym ryzykiem błędu można nazwać mistrzem gitarowych podkładó (co nie znaczy, że artysta unika klarownych i przejrzystych solówek). Paweł Berger gra na instrumentach klawiszowych nierzadko ,,perkusyjnie", wręcz siłowo, ale przy tym delikatnie i finezyjnie, udowadniając , że te przeciwstawne sposoby gry można nie tylko pogodzić, ale stopić w klarowną całość - co dodatkowo dodaje Dżemowi własnego smaku. Natomiast basista Beno Otręba to wzór rzetelności, rzemiosła najwyższej próby. Beno Otręba nadaje zespołowi napęd i puls. Paweł Berger i Adam Otręba przydają sma(cz)ku. A Jerzy Styczyński zapewnia rozmach. Charyzma Ryszarda Riedla wspierała się więc na wyjątkowym fundamencie. Powstał unikalny, świeży , jedyny w swoim rodzaju koktajl, w którym pełne straceńczej melancholii teksty wokalisty i pełna witalności gra instrumentalistów nie tylko nie kłóciły się , ale zadziwiająco dopełniały. Koktajl wielosmakowy, lecz o niemal stałej.

KornFanHead ...Siła Tkwi W Muzyce! - Onet.pl Blog

Jerzy Styczyński – gitara

Zbigniew Szczerbiński – perkusja

Producent: Piotr "Dziki" Chancewicz

Dość dużym wyzwaniem jest pisać o płycie tego zespołu. Zespołu legendy, zespołu klasyki, zespołu zjawiska, zespołu Dżem. Historia tej grupy jest tak długa i głęboka, że zapewne nie jeden fan mógłby opowiadać godzinami swoje własne życiowe doświadczenia przy których towarzyszyła mu muzyka Dżemu. Inni opowiadają o tym, że znali bądź znają osobiście lub z widzenia któregoś z muzyków. I nie da się ukryć, że ten fenomen muzyczny już na zawsze wpisał się w historię naszego kraju. A czynnikiem który najbardziej się do tego przyczynił jest postać Ryszarda Riedla. Człowiek który swoją osobowością sprawił, że nie trzeba skomplikowanych tworów lirycznych by być przekonywującym i nieść.

Czereśnie jedzone zimą

 • niedziela, 01 kwietnia 2012
  • Proste i smaczne placki z jabłkami

   Składniki

   • mąka pszenna - 2 szklanki (poj. szkl.. 250ml)
   • mleko 3
   • 2% - 2 szklanki
   • jaja - 2
   • cukier - 3 łyżki
   • jabłka - 4 duże
   • najlepiej winne
   • cynamon - łyżeczka
   • cukier waniliowy - łyżeczka
   • aromat waniliowy - kilka kropel
   • olej do smażenia
   • dżem - u mnie wiśniowy
   • proszek do pieczenia lub soda - 1/2 łyżeczki
   • ew. cukier puder.

   Sposób przyrządzenia

   Jaja roztrzepać widelcem i połączyć z mlekiem.

   Mąkę przesiać i dokładnie wymieszać z jajami, cukrem i mlekiem.

   Jabłka obrać, pokroić w cienkie plasterki i połączyć z ciastem.

   Dodać cynamon, cukier waniliowy i aromat.

   Odstawić ciasto na 10 minut aby odpoczęło.

   Na patelni rozgrzać niewielką ilość oleju i dużą chochlą wlewać ciasto.

   Smazyc placki krótko z obu stron.

   Podawać bezpośrednio po usmażeniu z dodatkiem dżemu lub sosu owocowego.

   Można również posypać je cukrem pudrem, zamiast dżemu

 • A flashback to yesterday.

  zawodem miłosnym.

  Zespół udowodnił płytą „Muza”, że wciąż ma coś do powiedzenia na polskiej scenie muzycznej, ku zaskoczeniu tych, którzy twierdzili, że zespół artystycznie skończył się po śmierci Ryśka Riedla, a także po wydaniu utworów pokroju „Whisky. Malkontentów nie zabraknie, jednak inni, którzy dopuszczą do siebie nowości, powinni być zadowoleni, ponieważ Dżem nie daje się przejeść słuchaczom! Śląska grupa po raz kolejny pokazała, że dobrze.

  Dżem do kołyski

  {Jeanny} blog

  Kres wieczności retoryczne;
  jak znalezć tu miejsce dla siebie?jak przystosować się do życia?skąd uzyskać błogość do hodowania zdrowych uczuć?
  od zagłady dzieli mnie tylo pozostały łyk łąkowego powietrza i bataliony świetlików w tych pustych miejscach..skażony świat egzystencji..zatrute od kołyski,zlęknione od poranka
  ..dlaczego ich chore szepty nie ustają?!?!
  ~†~
  potrzebuję przewodnika aby doprowadził mnie do jasnych wskazówek na przetrwanie..jak przeżyć?i oszczędzić tlącą się jeszcze swego rodzaju"czystość"...
  * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

  "...jest znane i jest nieznane..a to, co je dzieli to drzwi i nimi właśnie chcę być..."

  2003-07-08 01:19:06 >> skazana na bluesa;) ...

  ~†~
  ...sobotniego wieczoru i nocy po części;)... miało miejsce
  tak wielkie i piękne wydarzenie.. ,że do tej pory nie jestem pewna, czy przeżyłam je naprawdę..
  kolejny miejski festyn na stadionie.. a jednak!! Jego ranga budzi respekt!!
  ..uświadomiono mnie o niej wprawdzie dopiero gdy już grzałyśmy stałe miejsce na górce...i popijałyśmy złocisty napój;) jednak ta świadomość urosła we mnie,.

  Dumania dorosłej dziewczynki - Onet.pl Blog

  W czerwcu i tak prawdopodobnie się przeprowadzimy, więc będę mogła wrócić do mojego ulubionego klubu, będę miała bliżej i już nie mogę się doczekać.
  Najgorsze to to jedzenie... bo lubię sobie zjeść coś dobrego i nie bardzo chce mi się przygotowywać te wszystkie surówki itd itp. Ale.Motywacji   i chyba nie jestem jedyna. Ale oprócz tego intensywnie zabierałam głos na portalu "Grono". Rozmawiałyśmy dużo z dziewczynami o odchudzaniu, odżywianiu, pomagałyśmy sobie, wspierałyśmy, doradzałyśmy. Ale wszystko pro-ana, czyli anoreksja było zakazane. To był temat dla odchudzających się a.

  Jak na deszczu łza
  Dżem - "Do kołyski"

  Żyj z całych sił, i uśmiechaj się do ludzi
  bo nie jesteś sam.
  Śpij nocą śnij, niech zły sen Cię nigdy więcej, nie obudzi,.

  Carpe Diem

  Mnie nieraz nie chce się komentować xD

  Nie chce durnych (przepraszam jeśli kogoś uraziłem)
  komentarzy typu..

  "Śliczny blodżek.. byle tak dalej ::*:*" << to jest durne.
  "Śliczna noteczka :)" <<a wcale jej nie przeczytałeś / aś --;

  Pare słów od Siebie, PROSZE BARDZO :)
  byle nie takie.. jak zacytowałem wyżej :P

  Ah.. zapomniał bym :) Bardzo mile widziane są pytania do mnie :)
  i Tutaj.
  Wy zadając mi je ułatwicie mi zadanie :)

  O co chodzi z zadaniem pytasz ?

  chodzi o pisanie notek.
  Tytule...
  Tutaj słów cytować nie będe xD Gdyż cały ten utwór napełnia mnie Optymizmem :)

  Dżem - Do Kołyski
  "Zyj z całych sił,
  i uśmiechaj się do ludzi,
  bo nie jesteś sam..."

  I jak tu po tym nie.

  Dżem wehikuł czasu

  ...jestem dzieckiem muzyki... :]

  Nadejśc,ok godziny 21 dowiedziałem sie ze nasza wokalistka nie moze z nami spiewac a reszta zespołu mysili o rozwiązaniu kapeki.Bardzo mnie to zasmuciło gdyż kapela to moje najwieksze marzenie a teraz idzie na marne.W głośnikach ...Wehikuł czsu...hmm bardzo by sie przydało ale trudno siedze sobie teraz sam tak potwornie sam ze swoimi myślami nie do końca czystymi ale co zrobic taki już jest mój żywot...

  skomentuj (2)  "...To już.Sie niewolnikiem w pracy w szkole...Mam tylko nadzieje ze w tym drugim świecie bedzie inaczej...

  skomentuj (1)  Myśli... 2003-09-12 23:09:28


  Właśnie sobie siedze przed kompem w głośnikach Dżem-Ballada o dziwnym malarzu.No tak w głośnikach Dżem a w podświadomości smutek...za czym????.Chyba za tym co było,bo co bedzie nie wiem...może bedzieli lepiej może gorzej i ile możje jeszcze tak być.Byłem dzisiaj na próbie.Co...

  skomentuj (0)  Obłuda. 2003-09-14 02:44:36


  Jest noc kolejna z koszmarnych nie pierwsza i na pewno nie ostatnia.Kiedyś napisałem pewnej osobie ze sie nie zmienie,jednak nadszedł i na mnie czas.Chociaz w sumie to zmieniłem sie juz dawno temu,kto mnie znał wie o tym.Teraz na twarzy mej i w myślach gosci smutek,żal,rozpacz,wspomnienia te dobre i te złe...Myśle że dobiłem do dna i raczej na nim osiąde jak wrak.Mam.

  dusze nocy są w nas.

  Żywe'

  I co z tego. I tak wszystko w końcu umrze.
  ***
  Emilka rano poszła do Zuźki, gdzie już siedziały Ciamka i Paulina. Porobiła im zdjęcia a la Blog27. Potem poszła do fryzjera, gdzie nie było dla niej czasu. Potem znowu do Zuzi. Potem do Reala. W Realu Emilka pogadała z Mańkiem i zapoznała się z Łosiem, którego kojarzyła z SP2. Potem zrobiły zakupy. Potem wrzuciły Mańkowi i Łosiowi kasę do puszki. Potem pochodziły po.

  Już

  Lecz we mnie zostało coś z tamtych lat
  Mój mały intymny muzyczny świat
  Gdy tak wspominam ten miniony czas
  Wiem jedno, że to nie poszło w las
  Dużo bym dał, by przeżyć to znów
  Wehikuł czasu to byłby cud
  Mam jeszcze wiarę, odmieni się los
  Znów kwiatek do lufy wetknie im ktoś

  Tylko nocą do klubu pójść...
  ***
  A tak mnie na Dżem wzięło. Przez Marietkę ;).

  skomentuj (0)

  Klasku klask 2006-04-15 15:51:02

  Brawa dla mnie. Za zabicie Ciamki.
  ***
  So much for my.

  Dżem whisky

  Podróż pragnień

  Głowy a zakończyłem pięknymi włoskimi widokami- oczywiście już bez bólu głowy. 

  Muszę zapamiętać sobie żeby zawsze wyjeżdżać z znajomymi (nawet jak nie mam na to ochoty, a może w szczególności właśnie wtedy)- ja moim znajomym dziękuje że mnie dzisiaj wyciągnęli z.Dobre małżeństwo” i oczywiści e reggae. SDM to piosenka „Zrozum to co powiem”, i to co zawsze mnie inspirowało zespół „Dżem” i piosenka „Whisky”.

  Wydarzenia???
  …….Raczej nic oprócz tego co już wcześniej opisałem.

  Miejsca???

  w życiu piękne są tylko chwile...

  Żyć tym, co zostali...

  ...to już jedenaście lat minęło...
  ...pamiętamy...


  wiatr-w-skrzydlach-ptaka 2005-08-15 13:39:53
  skomentuj (1)


  12 VIII Warszawa - Wola Park
  Dżem dał cudowny koncert... To były magiczne chwile...
  Dzięki Chłopcy... Dzięki za wspaniałą muzykę i za uśmiech, którego ostatnio brakowało na scenie...

  Rysiek i Paweł... Pamiętamy... <'>  "Do kołyski", "Naiwne pytania", "Harley mój". Na biss dali się wyciągnąć dwa razy
  (myślę, że wyszli by i trzeci raz, bo publika była naprawdę mocna, tylko prowadzący tę całą imprezę godny pożałowania:() no i zagrali "Whisky", "Kaczora", "Autsajdera", "Nieudany skok" i chyba coś jeszcze:)
  Przed koncertem byliśmy trochę przerażeni, że mało ludzi, że nie ma klimatu, a później wszyscy jakby z ziemii wyrośli. Udało się nam wejść do Chłopaków,.