O czym chcesz poczytać na blogach?

Dywidenda

Blog strefastrat

Pochopnie kupując ten papier, ponieważ pobieżna analiza historyczna wskazuje jak wół wahania w zakresie 7,6-9 zł (pisałem o tym niedawno, przy okazji rankingu spółek śmieciowych). Za niekonsekwencję trzeba płacić niestety stratą.
Dziś nastąpił przydział akcji PKM Duda. W tym przypadku jasne jak słońce jest, że wprowadzenie takiej ilości nowych akcji musi skutkować spadkiem ceny. Liczę jednak na zysk w trochę dłuższej perspektywie. Zastanawiam się czy M.Duda nie zechce polepszyć sytuacji info np. o dywidendzie (chociaż jaką dywidendę może ustalić firma, która tak intensywnie inwestuje, przejmuje). Z wyciągu z prospektu emisyjnego utkwiła mi informacja, że dywidenda będzie również przysługiwała posiadaczom akcji nowej emisji. Sądzę, że cena 14 zł za akcję PKM Duda jest jak najbardziej realna zważywszy na potencjał firmy i talent managerski prezesa M.Dudy (dla zainteresowanych art. w aktualnej Polityce).
Monnari w najbliższym czasie może podawać pozytywne info o wzroście obrotów firmy. Jednak na dzień dzisiejszy spółka nie świeci przykładem tak jak np. NG2 (CCC).
Bardzo pozytywnie tydzień zakończył Elektrotim. Wzrost o prawie 5% przy wzroście całego rynku poniżej procenta powoduje radość u wszystkich, którzy zainwestowali w tę spółkę. Oby tak dalej.
TVN odrabia kolosalne straty z.

GOSPODARKA EKONOMIA DLA KAŻDEGO

  • Przejdź do wpisu „Połączenie BZ WBK i Kredyt Banku”
  • Dodaj komentarz do wpisu „Połączenie BZ WBK i Kredyt Banku”
 • czwartek, 29 grudnia 2011
  • Dywidendy Banków - rekomendacja KNF

   Nie wypłacajcie dywidendy !

  Zakaz wypłaty dywidendy obejmować ma banki, które są objęte programem naprawczym  lub mają ujemny wynik finansowy. Natomiast pozostałe banki powinny ograniczyć wypłatę dywidendy w zależności od sytuacji finansowej max. do 50%.

  Szczegóły wpisu

  Komentarze:
  (0)
  Tagi:
  • dywidenda
  • KNF
  Autor

 • Inwestycja24 Blog – najlepsza inwestycja

  Traktują jako rzecz drugorzędną. Przyrost wartości kapitału mają im zapewnić szybko rozwijające się firmy. W rankingach efektywności fundusze te są porównywalne z agresywnymi funduszami wzrostu.

  Fundusze wzrostu i dochodu z kapitału

  Inwestują w spółki o ugruntowanej pozycji na rynku tzw. blue chips, regularnie wypłacające dywidendę. Charakteryzuje je duży stosunek dywidendy do wartości kapitału i są zainteresowane łączną stopą zwrotu. Fundusze tego typu są mniej ryzykowne od funduszy wzrostu, ponieważ inwestują w spółki o większej kapitalizacji i o większej płynności finansowej umożliwiającej wypłacanie znaczniejszych dywidend. Dywidendy pełnią funkcję.

  Zgłoś to dodając komentarz pod którymkolwiek z naszych artykułów.

 • Tagi

  akcja akcje akcje aportowe akcje gotówkowe akcje imienne akcje na okaziciela akcje nieme akcje uprzywilejowane akcje założycielskie dokument akcji dywidenda emerytura emisja akcji emisja publiczna akcji emitent fundusz fundusze fundusze inwestycyjne fundusz inwestycyjny kupno akcji nabycie akcji obligacje obligacje hipoteczne obligacje municypalne obligacje przedsiębiorstw obligacje skarbowe obligacje zamienne obligacje śmieciowe Obligatariusz oblogacje obrót akcjami okres do wykupu oprocentowanie.

 • KREDYTY LOKATY KONTA - BLOG ONET - Onet.pl Blog

  Innymi informacje o inflacji w Polsce.

  Zahamowanie inflacji - o ile będzie trwałe - powinno uchronić nas przed kolejnymi podwyżkami stóp procentowych NBP. Idąc dalej, zahamowany powinien zostać wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych, gotówkowych i kart kredytowych w bankach komercyjnych.

  mrobert15
  skomentuj

  05 lipca 2011
  Dywidendy w 2011 roku - PZU, KGHM, PKO BP
  W tym roku zatwierdzone zostały rekordowe wypłaty dywidend z zysków spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Jedne z największych.

  MiroPress |

   Digg

  Dodaj do ulubionych:

  Lubię
  Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

  10 komentarzy to “Apple planuje wypłatę dywidendy”

  1. Ale skup akcji będzie równoważyć emisja akcji pracowniczych, na dywidendzie traci się z powodu podatku (ryzyko, że go nawet podwyższą) i to podwójnie jeśli trzeba będzie kase ściągać z overseas. Poza tym dywidenda chyba ma byc po 2.5$ na akcje a nie 600$…

   Odpowiedz
   .