O czym chcesz poczytać na blogach?

Dywany

Dancing With Camels

Pracy, dlatego ich ceny są niezwykle wysokie. Berberyjskie kilimy tkane są dwustronnie. Jedna strona służy mieszkańcom domu w lecie, a druga zimą. Używa się ich także w trakcie ważnych ceremonii religijnych, takich jak ślub czy pogrzeby. Często panna młoda podczas drogi do domu jest okrywana dywanem, który po ceremonii będzie ozdabiał jej dom. Zdobnymi dywanami przykrywa się także trumnę podczas jej drogi ze świątyni na cmentarz. Rytuały te związane są z magicznym znaczeniem symboli tkanych na dywanach. Węże, krzyże, romby i oczy mają “odpędzać” złe uroki.

Jak powstają marokańskie dywany?

Wiosną odbywa się wielkie strzyżenie owiec. Potem kobiety piorą wełnę w rzece i dokładnie rozplątują pasma (dość częsty widok w Maroku). Następnie wełna jest gręplowana, czyli pasma wełny są ponownie rozplątywane, tyle że tym razem narzędziami podobnymi do grzebieni. I już można zrobić przędzę. Wełna – naturalna bądź zafarbowana – jest gotowa do tkania. Dywany tka się zwykle na dużych, prostych krosnach. Osnowa powstaje przez nawleczenie pionowych pasm na krosno. Nici poziome są przewlekane ręcznie. I tak rząd po rzędzie… dociskając każdy kolejny splot żelaznym.

Dywan

Cięcie i pętlę wykładają wykładziną dywanową. Zwykle wiele przędz kolorowego jest używane i ten proces potrafi opracowywać zawiłe wzory z pre-determined projekty (pomimo że jakieś ograniczenia stosują do pewnych metod tkackich w związku z dokładnością wzoru w dywanie). Te dywany są zazwyczaj najdroższe dzięki stosunkowo wolnej prędkości procesu produkcji.

Needlefelt

te dywany są bardziej technologicznie zaawansowany. Filce igły są wyprodukowane przez przyciąganie elektrostatyczne oddzielnych włókien syntetycznych zakładających niezwykle solidny dywan. Te dywany występują zwykle w rynku kontraktowym takim jak hotele etc. gdzie tam jest dużo ruchu ulicznego.

Zawiązany

Na zawiązanej stercie dywan (formalnie, dodatkowe pytanie wątek cut-loop układać w stos dywan), strukturalny wątek nawleka zastępcę z dodatkowym pytaniem wątek, który wzrasta prostopadle do powierzchni splotu. Ten dodatkowy wątek jest przywiązany do osnowy przez jednego z trzy zawiązywać typy (patrz poniżej), taki jak machorka, która cieszyła się popularnością w 1970 s, założyć stertę albo drzemkę dywanu. Zawiązywanie ręcznie jest szeroko rozpowszechniony w Azjacie.

Kamila Borkowska TreflStudio strony internetowe

czysto

Podstawową cechą określającą jakość dywanu jest ilość punktów ( lub pęczków) na metr kwadratowy. Można by ją porównać do „rozdzielczości” dywanu – im większa tym lepsza. pranie dywanów W najprostszym tłumaczeniu jest to ilość pojedynczych widocznych włosów dywanu na jeden metr kwadratowy jego powierzchni. Standardem dla dywanów gładkich jest ilość punktów w granicach 150 – 500 tysięcy, co pozwala się cieszyć jego miękkością i już daje wyraźny wzór. Gęste dywany jedwabne lub wiskozowe mogą mieć nawet dwa miliony punktów co pozwala uzyskać wzór dywanu zbliżony wręcz do malowanego obrazu. Im grubsze jednak włókno, tym trudniej zmieścić dużą liczbę punktów na określonej powierzchni. I tak np. dywany shaggy o bardzo grubej nitce runa będą miały około 50 tyś punktów na metr kwadratowy. I choć nie uzyska się już na nich tak dokładnego wzoru, to nadal będą miękkie i puszyste – co jest ich podstawową zaletą. Kolejną ważną cechą dywanów jest waga na metr kwadratowy. I tu jest bardzo podobnie – im ona wyższa tym dywan masywniejszy, bardziej miękki i.

Moja firma

Tematyczne. Dla Firm: organizujemy konferencje - również wyjazdowe oraz imprezy integracyjne dla Firm.Prezentowe SOS: zbliża się ślub Twoich przyjaciół? Rodziceobchodzą jubileusz i nie masz pomysłu na prezent? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać coś odpowiedniego na każdą okazję! Wrocław turystycznie: jeżeli zamierzają Państwo zwiedzić stolicę Dolnego Śląska to zarezerwujemy noclegi i zapewnimy przewodnika.

 

Lato to świetny czas na odświeżenie mieszkania. Aktualnie warto zmienić kolor ścian, wymienić glazurę, zmienić podłogę w salonie, a nawet kupić nowy dywan, czy po prostu porządnie go wyczyścić dzwoniąc do Strefy Czystości - pranie dywanów wrocław. Pranie dywanów to praca dla fachowców, samo wypożyczenie maszyny piorącej to nie wszystko. Tu jest potrzebna odpowiednia wiedza na temat czyszczenia dywanow i profesjonalna chemia nie jakis vanish, ktory czesto niszczy strukture runa profesjonalna chemia czyszczaca to wydatek przynajmiej 500zl na dywan dywanowi nie rowny i trzeba odpowiednio dobrac srodki czyszczace zeby go nie zniszczyc lub odbarwić przy doborze fachowca proszę nie kierować się najnizszą ceną bo odbije się to na jakości.