O czym chcesz poczytać na blogach?

Dystrybucja

O dystrybucji słów kilka - bloog.pl

Z miejsc ich wytworzenia do miejsc sprzedaży nabywcom finalnym.[1]

 

 Natomiast z punktu widzenia logistyki:

 

Dystrybucja to działania związane z ruchem materiałów, zwykle produktów i elementów na potrzeby serwisu, od producenta do konsumenta. Działanie te obejmują transport, magazynowanie, zarządzanie zapasami, manipulację materiałami, opracowywanie zamówień, analizę lokalizacji, zarządzanie opakowaniami, przetwarzanie informacji i komunikowanie się niezbędne do efektywnej koordynacji wszystkich działań.[2]

 

 Z powyższych definicji wynika, że dystrybucja jest pośrednim ogniwem pomiędzy produkcją a konsumpcją. Możemy również stwierdzić, że jest obszarem złożonym a jej dokładne określenia zależy od ujęcia w jakim będziemy ją aktualnie rozpatrywać.

 Z analizy literatury wynika również, że głównym zadaniem dystrybucji jest dostarczenie klientom pożądanych przez nich produktów do miejsc, w których chcą je nabyć, w odpowiadającym im czasie, na uzgodnionych warunkach i po akceptowanej przez nich cenie.

 

Częściami składowymi dystrybucji, jej funkcjami i zadaniami zajmiemy się w kolejnych wpisach.[1] Źródło: Ph. Kotler, „Marketing. Analiza, planowanie,.

YAITB

Tego ustawiamy wiele zmiennych środowiskowych i praktycznie kompilujemy większość potrzebnych programów od "podstaw", menager pakietów przypomina nieco system portów rodem z FreeBSD, zasada jest dosyć prosta, każdy pakiet z programem jest ściągany jako źródło z strony producenta, następnie patchowany odpowiednimi patchami przystosowującemu go do pracy z gentoo a następnie kompilowany na maszynie lokalnej z podanymi zmiennymi. Ze względu na mechanizm instalowania oprogramowania i fakt iż jest ono kompilowane na lokalnej maszynie (z ustawieniami dopasowanymi do typu tej maszyny) ubocznym efektem jest wysoka wydajność systemu. Dość dobra dokumentacja jest istotnym plusem, lecz niestety od dawna nie jest aktualizowana, projekt troszkę się "rozleciał" po tym jak odszedł jego główny developer  Daniela Robbinsa (teraz developuje funtoo).

Wybór padł na Debian!
 
Kategorie:Linux Tagi: centos, debian, gentoo, krótki opis, która dystrybucja na server, linux, linux na server, server, sme linux

o polityce - Piękny dzień, mimo wszystko

Idę im sprostywać.

09:17, ewa.milewicz , o polityce
Link Komentarze (19) »
wtorek, 06 czerwca 2006
Dystrybucja nawaliła

”Nas to wszystko co tuż po wyborach wyprawiała Platforma i niektóre media doprowodzało do szału, bo sprowadzało się do powiedzenia:«Kaczynskich i ich partię wolno obrażać do woli i w dowolny sposób, a my mamy milczeć». Na to zgody nie ma. I nie ukrywam, jednym z naszych celów jest to, żeby - mówiąc językiem uczonym - dystrybucja prestiżu i godności była w Polsce równa. Chcemy tu przywrócić elementarny porządek”.

Tak mówi Jarosław Kaczyński w książce - wywiadzie, który przeprowadzili Piotr Zaremba i Michał Karnowski, dziennikarze „Newsweeka”. Dzieciństwo, rodzice, polityka itd. Obaj bracia. Dużo zdjęć, prywatnych i publicznych.

Ten cytat powyżej to mój ulubiony. Czy rzeczywiście jest u nas prawo,że Kaczyńskich i PiS wolno obrażać do woli? Nie słyszałam, nie czytałam, nie widziałam.

Co to jest ”dystrybucja prestiżu i godności”? I czy może być ta dystrybucja prestiżu równa? I kto tę równość ma zagwarantować?

Słowa, że „chcemy tu przywrócić elementarny porządek”.

OPINIE EKONOMICZNE

Skutkami dynamicznego rozwoju i deficycie fachowców w niektórych zawodach, nie jest łatwa.

Nie zamierzam odgrywać roli „zimnego” liberała, który z okien swojego bankowego klimatyzowanego biurowca nie dostrzega wiele więcej prócz czubka swojego nosa. Zdarzyło mi się już bodaj kilka razy zwrócić pośrednio czy bezpośrednio uwagę na problem wynagrodzeń w Polsce. Tak więc dla jasności obrazu podam, że mam sporo wątpliwości co do kształtu krzywej wynagrodzeń w niektórych  sektorach gospodarki i wysokości wynagrodzeń. I część tych wątpliwości skierowana jest na wyższą część krzywej. Dystrybucja efektów wzrostu gospodarczego pozostawia co nieco do dyskusji. Wbrew pozorom, gospodarka z wysokim poziomem zatrudnienia i limitowaną rozpiętością wynagrodzeń ma swoje zalety w rozumieniu wskaźnika Giniego i innych jemu podobnych (co do zasady to są bardzo uproszczone mierniki).  Być może będzie okazja o tym wspomnieć przy innej okazji.

Zanim ktokolwiek weźmie się za manipulację transferem/dystrybucją „owoców”, należy sobie powiedzieć, że zróżnicowanie pod względem wynagrodzeń jest immanentną cechą gospodarki wolnorynkowej. Nie jest jej wadą ani konsekwencją..