O czym chcesz poczytać na blogach?

Dysonans

ogarniam się powoli, ale systematycznie

20:57, bailays , tak sobie
Link Komentarze (1) »
czwartek, 02 lutego 2012
zima zła
w ramach oszczędności bailays wyłączyła ogrzewanie i zmarzła.
bez sensu.

ale ma za to firankę w pokoju.
tyż piknie.


20:23, bailays , faceci
Link Komentarze (2) »
dysonans
Dysonans pojęciowy - współbrzmienie mające znaczenie dysonansowe w danym kontekście harmonicznym i wymagające rozwiązania. Przykładem takiego.

Balonowy Blog - balonjunkie blog

Aby to wszystko osiągnąć trzeba wprowadzić Rewolucję Umysłową oraz (podpunkty te na razie nie stanowią integralnej części Bajlonizmu):

- walczyć intensywnie z popędami, których zaspokojenie przez najbliższe miesiące/lata/do końca życia nie będzie możliwe
- walczyć z impulsami oraz wyciszyć się wewnętrznie
- pamiętać, że szczęście w przyszłości jest ważniejsze od szczęścia obecnego i trzeba na nie cały czas pracować
- zakazane jest utrudnianie sobie życia różnymi dziwnymi rzeczami

Jak zwykle problem może być z popędami. Brak możliwości spełnienia potrzeb organizmu będzie z pewnością doprowadzał do dysonansów między id oraz superego, z czego wyniknie agresja skierowana albo na innych, albo na siebie. Aby zmniejszyć ten negatywny czynnik, należy od czasu do czasu przeprowadzać pranie mózgu, polegające na muzycznych orgazmach i na czymś jeszcze tam. Dodatkowo planuje się wprowadzenie specjalnej diety, która dostarczy organizmowi sił jedynie na odżywianie się, picie, oddychanie, wydalanie zbędnych produktów przemiany materii oraz uczenie się (dobra, to nie wypali, ale próbować można :P ).

Generalnie nowa świadomość, która powstanie po wprowadzeniu Rewolucji Umysłowej powinna trwać do dnia 17 maja włącznie, kiedy to skończy się licealny czas..

Działaj Skutecznie

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Blog Tarocisty Gabriela Aleksandra - bloog.pl

Temu ostateczny kształt i wyraz, wprowadza nowe i bardzo ważne uzupełnienia oraz dopowiedzenia w tej kwestii. Oczywiście, jeżeli pomiędzy wibracją numerologiczną a kluczem życia będzie zachodziła harmonia, wtedy dana jednostka będzie lepiej realizowała swoje predyspozycje. W takim przypadku Liczba Drogi Życia to umiejętność, sposób i kierunek w którym zmierzamy, a Klucz Życia to forma, siła, energia która kieruje tą umiejętnością. To Klucz Życia nadaje Drodze Życia unikalny i indywidualny charakter, który najpewniej zaprowadzi osobę ku realizowaniu swojego przeznaczenia i talentów. Oczywiście w przypadku gdy pomiędzy tymi dwiema wibracjami zachodzić będzie dysonans, posiadająca takie zestawienie osoba może czuć się zagubiona, być ofiarą życiowych dylematów i rozterek wewnętrznych. Podobna sytuacja ma miejsce wtedy, gdy zachodzi dysonans między Drogą Życia a Kartą Harmonii Psychicznej (wyliczanej na podstawie wcześniej opisanej już przeze mnie, cieszącej się wśród moich czytelników dużym powodzeniem metodą zwaną „Doniczką”), lecz o tym pozwolę sobie napisać kiedy indziej. W kwestii wyjaśnienia zaznaczę również, że tak jak Droga Życia to suma wszystkich cyfr znajdujących się w naszej bądź czyjejś dacie urodzenia, tak Klucz Życia jest sumą wyłącznie wibracji dnia i miesiąca urodzenia.

Wampirze fantazje - Onet.pl Blog


monotonia?

vampires (09:24)
2 ślady...

09 czerwca 2005
Dysonans
Milion wrażeń
przecina nanosekundę myśli
z tępym piskiem ultradźwięku

pięknie

tylko ten dysonans
zetknięcia z ciszą

na-pohybel blog

INNOŚĆ jest z kolei dużo mniej tolerowana niż u nas. Tam każdego, kto się wyróżnia piętnuje się. Podobnie jak było w Polsce w czasach PRL - komunizm nie znosi odstępstw.
Jeszcze jeden aspekt, na który trzeba zwrócić w tym miejscu uwagę jest poczucie zagrożenia przed innymi cywilizacjami. Nie znamy ich. Nie wiemy jakimi wartościami kierują się w życiu. Chcielibyśmy, aby nasz system był dobry. Najlepszy. Gdy spotykamy przedstawiciela innej cywilizacji może pojawiać się w nas obawa: A co jeśli ich wartości są lepsze? A może demokracja faktycznie nie jest najidealniejszym systemem? A może to Hindusi wierzą we właściwego Boga? To może powodować w nas dysonans (o tym również niżej), który likwiduje się bardzo prosto - deprecjonując inne kultury, uznając je za niższe. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że chociaż demokracja to "najlepszy z systemów" tyle państw nie chce jej przyjąć? Może właśnie tym, że dla nich ich systemy są tymi najlepszymi.

Ekonomicznie

Pod pojęciem "nasze społeczeństwo" rozumieć można szeroko pojęty zachodni krąg cywilizacyjny. Krąg z korzeniami w greckiej filozofii, starożytnym Rzymie, judaizmie. W kręgu tym za jedną z ważniejszych wartości uznawana jest obecnie demokracja wraz z jej nieodłączną częścią - kapitalizmem. Nie chcę rozpisywać się na temat.

TYGIEL

Który wydaje mi się bardzo POP. Jeden znajomy opowiadał mi ostatnio, że oglądał go wiele razy, zanim filmy romantyczne nie zaczęły go ranić (sic! I nie wiem czemu się śmieję, skoro mam to samo - sic!). Jest taka piosenka z tego filmu, która wydaje się bardzo POP. Sięgnąłem ostatnio po płytę, która pomimo upływu lat, nadal jest bardzo POP. Film to: Miasto Aniołów; piosenka: If God Will Send His Angels; płyta "Pop" U2. Jest to jeden z najbardziej przewrotnych konceptualnie albumów lat 90-tych. Irlandzki zespół rockowy ngale zabiera się za sample i nagrywa płytę pop, która nie tylko nosi taki tytuł, ale i drwi sobie z popkultury. I jest w tym pewien dysonans, bo jest to "dobry" pop. Idealny przykład na wytłumaczenie uklutego przez Susan Sontag terminu kamp. Kicz drwiący z kiczu.
Mój przyjaciel zwrócił uwagę, że słucha się tego albumu jakby za mgłą i ma rację. Czy to specjalny zabieg? A może kolejny dysonans - muzyka za mgłą i słowa jak ostrze noża. Pozwoliłem sobie przetłumaczyć wspomniany utwór. Jest on chyba jednym z piękniejszych wyznań wiary - przynajmniej w rytmie pop.

If God Will Send His Angels

Nikogo tu kochanie nie ma
Nikogo, kogo można by winić
Nikogo, kogo można by wskazać palcem
Tylko Ty i.