O czym chcesz poczytać na blogach?

Dyplomacja

Odkłamać prawdę - Polityka - Onet.pl Blog

bezpieczeństwo i rozwój co najmniej na najbliższe stulecie - jak zacznie na KONSTYTUCYJNYCH uczciwych , sprawiedliwych i jasnych zasadach się jednoczyć .

 

Prezydent Komorowski z racji strategicznego Polski położenia - jak się otoczy wybitnymi znawcami suwerennej polityki – może mieć nie tylko w sprawach Polski ale i UE dużo do powiedzenia – jak będzie zręcznie i umiejętnie politykę wschód –zachód dla zbliżenia prowadzić może niebawem stać się czołową osobistością , z którą i wielcy będą się coraz bardziej liczyć , bo wschód i zachód  w końcu zrozumie - że na stabilną mądrość polskiej dyplomacji można ciągle liczyć !  Temat jest zbyt obszerny ,więc konieczności ważniejsze fragmenty zasugerowałem w nadziei , że rozważnych rozumiejących nowe polityczne wyzwania – nie rozczarowałem . Wiem , że ślepych, nawiedzonych i kłamstwami oszołomionych nie przekonam – ale na szczęście stają się coraz mniejszym marginesem , bo ludzie zrozumieli - co Polsce  by dało dziarskie  pobrzękiwanie szabelkami i odgryzanie się tylko obłudnym pyskiem - bylibyśmy następne pół wieku wyizolowanym pośmiechowiskiem!

 

Przypomnę nawiedzonym i tumanionym co pamięci.

Laudate

Górnik), bo tchnęło z niego jakieś ludzkie ciepło. Patrząc na uśmiechnięte twarzyczki dzieci oraz jedno dorosłe zatroskane oblicze doznawałem błogiego poczucia spokoju i bezpieczeństwa. I dziś dzięki fotografii Kaczyńskiego z dziećmi wypożyczonymi z przedszkola ten nastrój do mnie wrócił. Dziękuję towarzyszu Jarosławie za tę podróż sentymentalną.

Tagi: aborygene, dyplomacja, filatelistyka

Odpowiedzi: 17 do “Pomyłki, anomalie i sentymenty”

  1. ruum mówi:

    Pan Prezes do tej pory. raczej porównywany był do Gomułki. Ale jego zdolność adaptacji jest w zasadzie.

syzyf | e-blogi.pl

Się do wstrzymania się od przeprowadzenia zmiany swych granic wschodnich przy użyciu siły.  Takie rozróżnienie przez Niemcy  granic zachodnich  jako nienaruszalnych i ostatecznych  oraz granic wschodnich jako podlegających dyskusji stanowiło poważne podważenie Traktatu Wersalskiego

Uzyskawszy w ten sposób prawne podważenie zasady o nienaruszalności  granicy z Polską , publicystyka  i dyplomacja niemiecka podjęły ostry atak na granicę polską – niemiecką, dowodząc , że jest ona niesprawiedliwa , że stanowi przyczynę niepokojów granicznych i napięcia w Europie  W Niemczech sądzono , że osłabiona wewnętrznie  i izolowana na forum międzynarodowym  Polska zmuszona zostanie przez Ligę Narodów do ustępstwa wobec Niemiec i przekaże im „dobrowolnie” Pomorze i Śląsk  oraz nie zgłosi sprzeciwu  w sprawie włączenia do Niemiec obszaru Wolnego Miasta 

Blog Angellus22

Jednak nie bądźmy tak naiwni, że USA doceniło naszą ślepą wierność. Wszyscy ci którzy chcieli wyjechać już wyjechali do państw UE, które otwarły dla naszych obywateli swoje rynki pracy. Polacy wolą wyjechać do Irlandii czy Hiszpanii ponieważ moga tam pracować legalnie i mają zdecydowanie bliżej do Polski.
Ostatnimi czasy staramy się ingerować w to co dzieje sie na Białorusi. Tylko pytam się jaki w tym interes mamy? Po drugie tamtejsze społeczeństwo nie jest jeszcze gotowe na przemiany tak jak było na Ukrainie. Prezydent Łukaszenka ma silne poparcie w społeczeństwie i dopóki to się nie zmienii nie ma nawet co przygotowywać tam kolejnej rewolucji.
Od 17 lat cały czas polska dyplomacja(przynajmniej co poniektórzy) nie może zrozumieć, że polityka jest "dziedziną" która powinna się zajmować przyszłościa a nie przeszłością. cały czas wypominamy Rosjanom Katyń. Ale czy jeśli Rosjanie przyznaja sie do zbrodnii to czy my jakoś na tym zyskamy? Nie zyskamy na tym kompletnie nic. Z Rosją nie musimy się kochać, ale powinniśy sie szanować, gdyż to leży we wspólnym interesie. Rosja ma ogromny rynek zbytu, z czego mogły by skorzystać nasze firmy, które dzięki temu mogły by rozszerzyć działalność i zatrudnić nowych pracowników, ale przecież historia jest ważniejsza niż dobro polskiej gospodarki...cdn.