O czym chcesz poczytać na blogach?

Dynastia tudorów

przyjemnostki

Wyobraźni i pisarski majstersztyk.

Dla wszystkich wielbicieli twórczość Martina na pewno wielką przyjemnością będzie możliwość zobaczenia tego świata nie tylko w naszej wyobraźni, ale też na własne oczy.  HBO nakręciło serial na podstawie pierwszego tomu sagi.  Po rewelacyjnej Dynastii Tudorów wiem, że ta stacja potrafi stworzyć serialową perłę. Dlatego czekam z niecierpliwością na premierę 17 kwietnia.

Seriali (co prawda wyszedł “Camelot”, ale pilot był beznadziejny i lada dzień premiera “The Borgias”, z którymi wiążę ogromną nadzieję).

“Po rewelacyjnej Dynastii Tudorów wiem, że ta stacja potrafi stworzyć serialową perłę.” A za to zdanie, jako że Dynastia to mój ukochany serial, już Cię uwielbiam

Pozdrawiam serdecznie!

Odpowiedz

travis - blog filmowy

 
Kto dziś spał z Henrykiem VIII? (Kochanice króla)


Panowanie dynastii Tudorów w Anglii to czasy niezwykle barwne i burzliwe. Zdrady, spiski, romanse, bezwzględna walka o władzę. Od zakończenia Wojny Dwóch Róż aż po kres panowania Elżbiety I, czyli przez prawie sto dwadzieścia lat, na królewskim dworze działy się rzeczy niezwykle intrygujące zarówno historyków, jak i filmowców. Popularny serial „Dynastia Tudorów” czy dwa obrazy Shekhara Kapura z Cate Blanchett to tylko kilka z powstałych w ostatnich latach produkcji przypominających wydarzenia sprzed stuleci.

Justin Chadwick.

Co czyta Malita

2011

„Crown in Candlelight” Rosemary Hawley Jarman

Książki, które czytuję w oryginale, to w ogromnej większości powieści historyczne z epoki dynastii Tudorów (Philipsa Gregory, Norah Lofts i inne panie). Przyzwyczaiłam się, by o tych czasach czytać po angielsku – zwłaszcza po przyswojeniu sobie kilku przydatnych zwrotów typu „produce an heir” czy „to joust”. Ciężko mi co prawda oceniać styl autorów – aż tak w tymże języku.

„Innocent Traitor” Allison Weir « Co czyta Malita

[...] Raz jeszcze – po angielsku, raz jeszcze, czasy Tudorów. Tym razem poznajemy historię lady Jane Grey, dziewięciodniowej królowej Anglii, wyniesionej na tron w 1553 roku po śmierci swego kuzyna, Edwarda VI Tudora. Jako prawnuczka Henryka VII miała prawo do tronu, ale po prawdzie to rodzina zmusiła ją do włożenia korony. Jane nie chciała władzy..

Anglia w moich oczach

Leży niemal nad morzem. Tymczasem Montecute House nie leży na wybrzeżu a w środku lądu. 

 W zwiastunie widać okno z drewnianymi panelami poniżej, które zdecydowanie jest z Montacute House.

Tagi: dynastia Tudorów Elżbieta I Montacute house National Portrait Rozważna i romantyczna Somerset
23:37, viki_on_line , Miejsca
Link Komentarze (5) »
piątek, 29 kwietnia 2011