O czym chcesz poczytać na blogach?

Dynamika

Blog Jakuba Borowskiego

Zmniejszyły zatrudnienie w 2009 r. do poziomu poniżej 10 osób nie zostały uwzględnione przy obliczaniu poziomu zatrudnienia, podczas gdy małe firmy, których zatrudnienie w 2009 r. przekroczyło 9 osób, zostały uwzględnione w badaniu GUS. Najprawdopodobniej drugi z tych efektów okazał się silniejszy, co zaowocowało wzrostem zatrudnienia w firmach zatrudniających więcej niż 9 osób. W sumie dane te sygnalizują, że negatywny wpływ silnego spowolnienia wzrostu gospodarczego w 2009 r. na zatrudnienie w małych firmach był znacznie mniejszy niż w przypadku firm średnich i dużych.

Dane neutralne dla stóp

Realna dynamika funduszu płac w styczniu wyniosła -4,3% i była najniższa od kwietnia 2002 r. Tak niska dynamika funduszu płac była jednak w znacznym stopniu efektem wspomnianego wyżej przejściowego zmniejszenia dynamiki wynagrodzeń związanego z „efektem PIT” oraz przejściowego wzrostu wskaźnika inflacji do 3,6% r/r w styczniu, który w kolejnych miesiącach będzie się szybko obniżał. Nadal zatem można oczekiwać wyraźnego obniżenia tempa wzrostu konsumpcji prywatnej w I kw. br. (do 1,0% r/r z 2,0% w IV kw. ub.r.)

W sumie dzisiejsze lepsze od oczekiwań dane o zatrudnieniu i gorsze od oczekiwań dane o płacach w sektorze przedsiębiorstw nie sygnalizują.

Will you... still love me tomorrow ?

Neg. Osoba o wysokim poczuciu wlansej wartosci dluzej umie utrzymac mysli pozytywne niż negatywne.Rozwiazanie sprzecznosci miedzy zmiennym stanem a ciagloscia czyli atraktorem.

Postawa pozytywna wobec rodzenstwa ( atraktor). Czasami się poklucimy ale mysli zle sa niietrwale.

Traktujemy konfilkt jako atraktor. Czasmi mamy tak ze z jkakas osoba już po 5 minutach ise klucimy i tak jest zawsze. A inne osoby sa ze soba i jest im cieplo milo i dobrze. ( to sa atraktory dla danego zwiazku)

 

Oprocz atraktorów punktowych sa tez periodyczne.

Atraktorem naszej dziennej aktywnosci jest periodyczny. W nocy spimy a w dzien dzialamy. Dwa stany się zmieniaja: albo spimy albo dzialamy. Drugi taki atraktor to cykl roczny.

Cykl jest dynamiczny. Dynamika to zmiany w czasie. Mamy nowe narzedize do opisu zmian w czasie. Dzieki temu ze wiemy ze.

Nowości ze świata nauki i techniki

Symulacji przepływu płynów było ograniczone do specyficznych gałęzi przemysłu, takich jak przemysł samochodowy, lotniczy, czy energetyczny, w których istniało zapotrzebowanie na produkty najwyższej jakości, be względu na cenę. Doprowadziło to do powszechnego przekonania, że CFD ma sens tylko w zastosowaniach najwyższej jakości. W rzeczywistości przepływ płynów ma istotny wpływ na działanie wielu produktów, których wydajność może być zwiększona dzięki zastosowaniu szczegółowej analizy. Każdy produkt, czy proces produkcyjny, który wiąże się z oddziaływaniem cieczy lub gazu może być potencjalnym przedmiotem analizy. Tłumaczy to dlaczego obliczeniowa dynamika płynów służy dziś do usprawnienia działania takich produktów jak baseny, toalety, zraszacze, liczniki zużycia gazu, dyski twarde, czy filtry oleju.

 

Czytaj więcej na temat obliczeń o wysokiej wydajności na hpcsolutions.pl

Tagi: computational fluid dynamics
21:51, opiolki
Link Dodaj komentarz »
MATLAB wspiera GPGPU

Użytkownicy.

Luźne przemyślenia

- dopomóż aby silne uczucia, które przeżywamy wyzwalały w nas dobre, bo zgodne z Twoją wolą nasze decyzje. Daj też moc aby te decyzje były trwałe w naszym życiu na Twoją chwałę i dla naszego szczęścia.

Wiem, że będąc tu na ziemi sam przeżywałeś emocje. Wiem, że płakałeś, wiem, że się złościłeś. Wiem też, że kochałeś więc wiesz o czym rozmawiamy i o co Cię proszę.

Amen.

Słowa z fiki:

  • Miłość - relacja między osobami, zakładająca czynienie drugiej osobie dobra, często wymagająca ofiary.
  • Nienawiść - relacja do innej osoby mająca na celu niszczenie i zniszczenie jej, czyli doprowadzenie do jej nieistnienia.

Linki:

  • List o miłości (wrzesień 2003 r.)
  • Zabawa w słowa- miłość (czerwiec 2003 r.)
Grupy tematyczne: miłość, modlitwy
Słowa kluczowe: miłość, dynamika miłości, zakochanie, uczucia, obojętność, nienawiść, przyzwyczajenie, decyzja

Jestem z Marek

Więc 23 proc. Wysoki wzrost wystąpi przede wszystkim w miastach naszego powiatu. W 2011 r. będzie w nich mieszkać 147 044 osób, w 2035 r. już 190 495 osób. Zatem ludność Marek, Ząbek, Zielonki, Kobyłki, Radzymina, Wołomina i Tłuszcza zwiększy się o ponad 43 tys. osób. Przyrost w gminach wiejskich będzie niższy (odpowiednio 70 936 oraz 77 353).

Postanowiłem sprawdzić też prognozy dotyczące dwóch grup wiekowych: dzieci i młodzieży oraz osób powyżej 65 roku życia. W tej pierwszej (od 0 do 17 lat) według GUS na koniec tego roku będą 46 503 osoby. Po ćwierćwieczu liczba wzrośnie do 49 958 najmłodszych obywateli. Widać, że w tej kategorii wiekowej dynamika nie jest oszałamiająca, ale wciąż dodatnia. A to oznacza, że w skali powiatu potrzeby edukacyjne nie będą się zmniejszać. Przynajmniej w miastach. W ich przypadku liczba dzieci i młodzieży wzrośnie z 31 433 do 36 932. Ujemną dynamikę zanotują natomiast gminy wiejskie. Liczba najmłodszych zmniejszy się z 15070 do 13 026.

Wzrośnie natomiast (i to w sposób znaczący) liczba osób powyżej 65 roku życia. W grudniu tego roku będzie ich 25 165, za ćwierć wieku – aż 49 907. Dynamika wyniesie więc aż 98 proc.! Wzrost wystąpi i w przypadku gmin miejskich (z 17 013 do 34 273) jak i wiejskich (z 8152 do 15634). Ktoś, kto planuje świadczyć usługi dla.

konoha high school love story - Onet.pl Blog

Pomyślała Tayu. „ Ale przystojny pedał”. Tym sposobem znalazła kolejny cel. Tylko Shino parował mrokiem, siedząc w kącie, ze zbolałą miną. A no i Neji. Był totalnym przeciwieństwem tulącej się do niego, radosnej Tenten. „ Ten rok będzie ciekawy, bardzo ciekawy” pomyślała Tayu po czym odpłynęła do swych zbereźnych, lub też mniej, myśli.


No dobra....Niby Mid miała wrzucić notkę. ale napisałam ja. Bywa. Nie umrzecie chyba od tego.

Sakebi (23:01)
7 Przerwa!!
Kronika szkołyxD
Pomieszanie z poplątaniem, czyli moja pierwsza not... (Mid; 03.08.2009)
Epika duża dynamika, rekreacja po szkole (Lola; 23.06.2009)
Ciąg dlaszy.