O czym chcesz poczytać na blogach?

Dylan bob

Schody Donikąd - Onet.pl Blog

Krzaki i poszedłem w kierunku mojego nowego mieszkania. Wybrałem je głównie z powodu widoku, jaki rozpościera się z salonu.
Na zakończenie tego paskudnego dnia postanowiłem posłuchać trochę dobrej muzyki. Dobrze, że nie oszczędziłem na sprzęcie muzycznym i mam teraz dawał dobrego dolby surround.
 
Dzisiaj Dylan. Bob fuckin' Dylan.Jan Straus
2 komentarze

restinpixels | Fotografia, news, aparaty cyfrowe

Cóż może Bob Dylan poszedł w ślady Nicolasa Cage’a?
Wystawa “The Asian Series” została pokazana w nowojorskiej Gagosian Gallery. Niemal z miejsca stało się o niej głośno za sprawą dyskusji o granicach plagiatu w sztuce. Być może nie byłoby sprawy gdyby nie zapowiedzi, które opisywały ekspozycję obrazów Dylana jako  ”podróży po Azji oczami muzyka”. Kolekcja dzieł artysty miała być zbiorem zapamiętanych przez niego wizji i doświadczeń kontynentu zebranych podczas własnych wojaży a jest…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wystawa i oznaczony tagami bob dylan, kopie fotografii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Cóż może Bob Dylan poszedł w ślady Nicolasa Cage’a?
Wystawa “The Asian Series” została pokazana w nowojorskiej Gagosian Gallery. Niemal z miejsca stało się o niej głośno za sprawą dyskusji o granicach plagiatu w sztuce. Być może nie byłoby sprawy gdyby nie zapowiedzi, które opisywały ekspozycję obrazów Dylana jako  ”podróży po Azji oczami muzyka”. Kolekcja dzieł artysty miała być zbiorem zapamiętanych przez niego wizji i doświadczeń kontynentu zebranych podczas własnych wojaży a jest…

Iersensy

Gonna Change My Way of Thinking
Make myself a different set of rules
Gonna put my good foot forward

Brzmi jak puszczanie oka do widowni – muszę się tu mieć na baczności. Nie mogę chlapnąć czegoś nieprawidłowego.

Był to jednak jedyny ironiczny akcent. Tak przynajmniej mi się wydaje, bo trudno było zrozumieć słowa, które Dylan ‘śpiewał’. Facet ma 70 lat, przez co najmniej kilkanaście z nich był na mocnych używkach, więc nic dziwnego, że nie ma już krystalicznego głosu.

Zagrał wielkie hity (Highway 61, Tangled Up In Blue, Simple Twist of Fate, no i na bis Like a Rolling Stone), jak i mniej znane utwory. Zespół brzmiał bardzo dobrze – w ogóle nie jak.

  1. wmichael permalink

    Wow!

    Fajnie, muszę przyznać. Zawszeć to legenda. I jedna z ostatnich okazji by zobaczyć na żywo. Ostatnie płyty Boba są ciekawe, szczególnie “Modern Times” i “Together Through Life”.

    Bilety drogie – przeliczyłem i wyszło mi prawie 420 złotych. Ale w Polsce grałby pewnie w Kongresowej i bilety byłyby w podobnej cenie. Jak przy okazji koncertów King Crimson i Gregga Allmana. W sierpniu na Torwarze jest Robert Plant – najtańsze.

DubDelay

Fantastyczny materiał do żonglowania interpretacjami i aranżacjami. Sama wikipedia wylicza 56 różnych wykonań tego niemalże hymnu muzyki popularnej, ale jeżeli tylko zapuścić się w ostępy youtube’a, szybko odkryjemy, że jest to liczba wielce zaniżona…

Z początku chciałem przekopać się przez jak największą liczbę wariacji utworu Dylana i wybrać te najciekawsze, ale szczerze przyznam, że słysząc 34 raz prośbę, aby mama tejknęła tę badż aut of mi odczułem zdecydowany przesyt. Dlatego zamieszczę wybór kilku spośród wspomnianych 34, a nie 334 wersji piosenki; ilość w granicach postdylanowskiego błędu statystycznego…

1. Do niebios bram minimalistycznie.

Piosenkarza folkowego, ciągle możemy zrobić coś dobrego z tym światem.

Skrzynek

P.S. Jeżeli komuś brakowałoby powodu, aby zezwolić morzu na zalanie Holandii – Starkoo.

Tricity

Hurricane – playlista (1)

Kwiecień 1, 2010 Cichy Dodaj komentarz Przeskoczenie do uwag

Nie byłem wielkim fanem Boba Dylana, “bardowskiego” tonu i otoczki tworzonej wokół jego twórczości. Zmieniło się to jednak po usłyszeniu, w niestety już nieistniejącym programie Mikołaja Lizuta – PIWO (Tok.fm). Mimo, że znałem tą piosenkę wcześniej, dopiero wysłuchanie go w pracy w piątkowe popołudnie sprawiło, że utwór trafił do mojego muzycznego ‘top’ i często do niego wracam. Protest-song opowiada historię amerykańskiego boksera wagi średniej – Rubina “Hurricane” Cartera, który został skazany na dożywocie, za potrójne morderstwo w strzelaninie w barze w Paterson, New Jersey w 1966 roku. Carter w więzieniu napisał swoją autobiografie, którą przesłał Dylanowi. Przeczytanie jej sprawiło, że Dylan odwiedził boksera w więzieniu i spędzili dużo czasu na rozmowach dotyczących wydarzeń z nocy 17 czerwca 1966. To przekonało artystę o niewinności “Hurricane’a”, niesłuszności zarzutów i do napisania utworu dotyczącego tego zdarzenia w obronie niedoszłego mistrza świata. Utwór może wydawać.

pelargonie-na-skalniaku blog

Pani profesor zrozumie, co jej tam wyjęzyczyłam, hehe :)

A poniżej zamieszczam zdjęcie wczorajszego końca świata, który to rzekomo miał nastąpić o godzinie 18.00... Nie wiem jak u Was, ale u mnie wyglądało to tak:skomentuj (3)
2011-05-24 08:36:14 >> 70 urodziny Boba Dylana


Klasyk!
Powinnam pod spodem zamieścić również pewien filmik garażowy, na którym to ja jestem gwiazdą i mam swój własny chórek,.

Dziennik Nakręcaczy

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Informacje o Kuba Ka

Kim jestem - jestem sobie.