O czym chcesz poczytać na blogach?

Dyer

do-zobaczenia-na-szczycie.blog

Aby mi otworozno, kiedy drzwi sie wkoncu uchylily zdalem sobie sprawe ze pukalem do drzwi bedac w srodku. To wszystko jest w nas, tylko zwracamy odruchowo uwage nie na te rzeczy na ktore powinnismy. Skad wiem? Bo czuje to uczucie blogosci w tym momencie i jest ono caly czas we mnie tak jak w Tobie, tylko nie zawsze jest w nas przestrzeni na tyle aby to zauwazyc. Czy to znaczy ze ciagle tak mam? NIE. Gdybym pozwolil Ego oceniac moje zachowanie i to co czasami robie bedac nieswiadomy musialbym pograzyc sie w wyrzutach sumienia. Bylem i wciaz bywam rozny pod wzgledem zachowania do innych ludzi. Widze to. Nie zawsze moje postepowanie mi sie podobalo i podoba. Wayne Dyer ujal to w ten sposob: ten palant ktory nie daje ci spokoju jest doskonala praktyka duchowa dla Ciebie, on jest po cos. Bywalem palantem i bywam nim wciaz i w tym momencie mowie do Ciebie swiadome przepraszam, zycze Ci z calego serca jak najlepiej.

Wszystkiego co najlepsze :)

Pawel

skomentuj (0)
Strona główna
wrzesień 2009

podobno móc to chcieć. szkoda, że mi się nie chce... - bloog.pl

Dobry. Pobódka o 7.00. Do 8.00 sniadanko i w drogę.
Przez mój zakręcony tydzień jestem nerwowa argh!
 Dzieś ogólnie 600 rocznica bitwy pod grunwaldem i...dzień bez telefonu komórkowego,
a ja już od rana słucham na nim muzyki. Czy to się liczy?
 Ciesze się na te wakacje, tylko chyba jeszcze do mnie nie dociera, że tak będzie
 tak ciepło jak w Polsce przez ostatni tydzień upałów. A ja tutaj sobie siedzę, okiennko lekko rozczelnione i mam przewiew i w ogóle chłodno i przyjemno!
 Teraz mi tu gra Led Zeppelin - Dyer Maker, ale żeby nie było to chyba na mp3 się przerzucę.

o 10.30 przekroczyliśmy granicę chorwacką. Wreszcie! Przy kontroli celnej kazali nam z bratem się pokazać, ale mnie zawołał jako...Patrycja! Drugim imieniem! Phi! Ale rozumiem go - Małgorzata za trudne :DD
Przynajmniej chorwaci są miło nastawieni do Polaków :D
Dobra teraz jedziems na Krk !

od godziny 12 jesteśmy już na polu. Zdążyłam wziąść orzeżwiający prysznic i jest już dobrze.
Posmarowałam się kremem do opalania, bo nie mam ochoty i zamiaru cierpieć przez to.

Fulham Polska

Nastroje w obozie owego zespołu są dobre – Martin Jol zakomunikował, że, oprócz stałych nieobecnych – Zdenka Grygery oraz Steve’a Sidwella – z gry w dzisiejszym spotkaniu wykluczony jest jedynie Orlando Sa. Do dyspozycji managera Fulham powrócił Aaron Hughes, zaś w optymalnej kondycji znajduje się już Mahamadou Diarra – istnieje spore prawdopodobieństwo, że przynajmniej jednego z nich zobaczymy w wyjściowym składzie The Cottagers.

Przewidywane składy:
Fulham (4-4-2): Schwarzer – Hughes, Senderos, Hangeland, J. Riise – Ruiz, Murphy, Dembele, Dempsey – Johnson, Pogrebniak
Kontuzje: Sa, Sidwell, Grygera
Swansea (4-3-3): Vorm – Rangel, Williams, Caulker, Taylor – Britton, Sigurdsson, Allen – Routledge, Graham, Sinclair
Niepewny: Orlandi
Zawieszony: Dyer
Kontuzje: Agustien, Bodde

Technologia a rozwój człowieka

Programów służących analizie twarzy nie jest zadowalający. Większość z nich bowiem słabo dokonuje wiarygodnego rozpoznawania ludzkich obliczy, w zależności od kąta patrzenia. Pszczoły skłoniły naukowców do wykorzystania w budowie inteligentnego oprogramowania zjawiska interpolacji, a także ich zdolności do czerpania z doświadczenia. Badania wykazały, że pomimo bardzo ograniczonych zasobów “mózgowych” owadów, ich umiejętności pobierania obrazu ewoluowały do tego stopnia, że są one w stanie kompleksowo rozpoznawać obiekty.

Dr Dyer dokonał ciekawego doświadczenia zaświadczającego o niebywałych umiejętnościach widzenia przez pszczoły. Dyerowi udało się wyszkolić pszczoły tak, by pamiętały, że za poprawnie wykonane zadanie dostaną coś słodkiego, zaś za błędny wybór  poczęstowane zostaną gorzkim smakiem. Nagrody i kary przeznaczone były dla pszczół biorących udział w eksperymencie polegającym na prezentowaniu twarzy na pionowych ekranach, do których pszczoły miały nauczyć się dolatywać.

W ciągu całodziennego kursu, pszczeli mózg uczył się “widzieć”.