O czym chcesz poczytać na blogach?

Dwutlenek węgla

Chłodno o klimacie

Dzew w dziewięciu krajach afrykańskich (wyniki te porównali do tych sprzed 40 lat)- stwierdzili, że obecnie 1 hektar lasu pochłania o 0,6 ton CO2 więcej niż w latach 60-tych XX wieku!

Co to oznacza?

Wyższy poziom CO2- to efektywniejszy i wydajniejszy obieg węgla w przyrodzie.. A to w konsekwencji prowadzi do wydajniejszego i efektywniejszego wzrostu i życia biosfery..

Czy dla przyrody może być coś lepszego?

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Działania

Informacja

Życie zdarza się.

Ich kilkanaście milion ów. Łączna roczna powierzchnia sięga 90 metrów kwadratowych. Ściana pęcherzyków jest bardzo słaba bo zbudowana z 1 warstwy nabłonka, a od zewnątrz pokrywa ją sieć naczyń krwionośnych. Na powierzchni pęcherzyków płucnych zachodzi wymiana gazowa, w której dwutlenek węgla z krwi przechodzi z krwi do wnętrza pęcherzyków pęcherzyków, a tlen natlenia krew.

II. Wdech i wydech:

Wdech jest procesem aktywnym, w którym udział biorą mięsnie międzyżebrowe oraz przepona, która oddziela klatkę piersiową od jamy.Jest zasysane przez drogi oddechowe

Wydech jest procesem biernym, podczas którego następuje rozkurczanie się mięśni żebrowych, a żebra i przepona wracają na swe poprzednie miejsca. Zmniejsza się objętość klatki piersiowej i następuje wydychanie powietrza z dwutlenkiem węgla z pęcherzyków płucnych.

III. Każdy żywy organizm potrzebuje do funkcjonowania bardzo dużej ilości energii, która uzyskiwana jest w skutek tlenowego bądź beztlenowego rozpadu glukozy. W każdej żywej komórce znajduje się specyficzny związek; adenozynotrójfosforan.

K.R.Szczurek - blog wolnościowy - Onet.pl Blog

Przybyli do Europy ok. 40 000 lat temu (http://tnij.org/mt4f).

Teza: Człowiek nie ma wpływu na ilość dwutlenku węgla w atmosferze.

Dowód: Gdy Polska była skuta lodem, znajdowała się pod nim również duża część półkuli północnej. Dużo mniejszy obszar na.

BLOG BEATY BUBLEWICZ - Onet.pl Blog

Się z partykularnymi interesami. Tym samym kolejny raz sprawdziło się powiedzenie, że "syty głodnego nie zrozumie". Sytuacja jest tym bardziej kuriozalna, że w skali światowej zmniejszenie "polskiej" emisji CO2 jest prawdziwą kroplą w morzu, a jednocześnie najwięksi "producenci" dwutlenku węgla, czyli Chiny, Stany Zjednoczone, Indie czy Rosja mają w nosie ochronę globu przed efektem cieplarnianym. I nie ograniczają, a wręcz zwiększają emisję dwutlenku węgla!

Najwidoczniej w truciu.

Elektrośmieć Blog

Się ostatecznie w 2016 roku.

Eksperci Komisji argumentują, że tradycyjne żarówki marnują ponad 90 procent prądu na emisję ciepła. Zastępując je nowoczesnym oświetleniem halogenowym, fluorescencyjnym, czy diodowym, Unia Europejska zaoszczędzi na zużyciu energii, a emisję dwutlenku węgla uda się ograniczyć o 15 milionów ton rocznie. Za energooszczędne świetlówki trzeba jednak zapłacić kilkakrotnie więcej niż za tradycyjne żarówki.

źródło: http://biznes.onet.pl/ue-wycofanie-tradycyjnych-zarowek,18650,3576067,1,news-detal

wybrane komentarze:

guanabana kumkwat persymona salak xD

Dalej :P*

Ja - Łoo, powietrze, czujecie, powietrze wleciało!
Lila - Jakim cudem?
Ja - Ha, ktoś szyberdach otworzył. Już go kocham.

Aga - No niby powietrze wleciało, ale ja jakoś nie czuję...
Ja - Bo Lila siedzi najwyżej. I łapie tlen a nam dwutlenek węgla zostaje.

Aga - A Ty co robisz?
Ja - Nastawiam się psychicznie, że wysiądę tam, gdzie mnie ludzie wypuszczą... pewno znów dwa przystanki dalej.

Ja *śpiewam sobie słuchając T.Love na odtwarzaczu mp3* - "Sialala, sialala..."
Lila - A Tobie co się.

Blog Orzeski86

Gruntów oznacza się na zasadzie metody, polegającej na zalaniu badanego materiału kwasem solnym i sprawdzeniu obecności następujących związków:
1) Siarkowodoru – czynność przeprowadza się papierkiem wskaźnikowym nasyconym czerwienią ołowiu
2) Dwutlenku siarki – czynność przeprowadza się papierkiem wskaźnikowym nasyconym czerwienią Kongo
3) Dwutlenku węgla – jego obecność stwierdza się w przypadku wydzielania z materiału pęcherzyków gazu z mieszaninyPo zbadaniu gruntu pod względem jego toksyczności zanotowano następujące wyniki:

Wydzielenie dwutlenku węgla – średnie [++]