O czym chcesz poczytać na blogach?

Dwudziestolecie międzywojenne

Koło Naukowe Turystyki Kulturowej

Krakowa – niedoceniany obraz miasta”

  1. Etap I: Przygotowanie

Po wybraniu swojego obszaru sprawdzamy na aktualnym planie Krakowa jakie ulice znajdują się na jego terenie i.

Te wpisujemy przede wszystkim na podstawie tego, co wypisaliśmy z „Katalogu zabytków Krakowa” (tyle danych, ile było tam podanych). Czasami niektóre informacje podane są na fasadzie kamienicy. Jeżeli nie posiadacie informacji na temat jakiegoś obiektu, a uznacie, że pochodzi on z dwudziestolecia międzywojennego, to uzupełnijcie w tabelce dane, które znacie, np. adres, symbol na fasadzie, stan zachowania, nazwę i nr katalogu ze zdjęciami itd. Resztę możecie pozostawić z pytajnikiem, a w „dodatkowych informacjach” wpisać brak danych i podać, że to według Waszej oceny obiekt powstały w.

Dawid Konrad W. - Onet.pl Blog

Lepiej.
Może i nie było w tedy ludziom łatwo, ale dziś też nie jest; może dawniej nie wszyscy mieli "dobrobyt", ale dziś też nie wszyscy mają. Więc gdzie jest różnica? Różnica jest w społeczeństwie. Społeczeństwo o którym marzę to czasy na kilka lat przed wybuchem I Wojny Światowej i Dwudziestolecie Międzywojenne.
Lata 1907-1914 to czasy, gdy na ziemiach polskich panowała monarchia i dziki kapitalizm. Niestety o tych czasach wiem tylko tyle ile przeczytałem - czyli z drugiej ręki. Dwudziestolecie Między wojenne znane mi jest już dzięki prababci, która urodziła się już w wolnej Polsce. U.

"Pisanie to lekarstwo. Katharsis. Pisanie to sposób na bycie wolnym" Yossi Avni-Levy - Onet.pl Blog

Z najlepszych aktorów przedwojennego kina słów kilka

        

       Dwudziestolecie międzywojenne w polskiej historii i kulturze jest jednym z najbarwniejszych okresów. O ile w młodopolskim czasie życie kulturowe toczyło się wokół krakowskiej cyganerii, o tyle po odzyskaniu niepodległości, to Warszawa przejęła pałeczkę mekki kulturowej. I tu, tak - jako osoba kochająca Kraków.

books, apples and classical music

Przez jakiś czas bardzo chciałam to obejrzeć, ale komentarze i oceny mnie nieco odstraszyły. znaczy czytałam książkę i nie zaliczam jej do literatury która wpłynęła na moje życie/postępowanie i raczej nie była ona bardzo wciągająca, ale jednak miała pewien urok, głównie dlatego, że Anglia i dwudziestolecie międzywojenne. w sumie dość ciekawa, warto poczytać jak nie ma się nic innego do roboty, a jak ktoś lubi podteksty homo [w końcu bywają dziewczyny, które uwielbiają], to już w ogóle, ale jednak wydawało mi się, że ta książka nie jest o miłościach głównego bohatera, raczej o paru innych.