O czym chcesz poczytać na blogach?

Duszniki zdrój

Złoty podział

Mąż
Niemożliwe – czy naprawdę został sam
na tym pięknym świecie?

Co dalej?

Cisza dojmująca, pustka bolesna
i śpiew ptakówFot. Beata Bigda. Duszniki Zdrój, 2009
 


Beata Bigda
Duszniki Zdrój, sierpień 2009


• • •Luksusowe Hotele SPA


1693 r.
Z inicjatywy Królowej Marysieńki powstaje w Warszawie za­jazd kupiecki Marywil (franc. Marie-Ville), będący nie tylko miejscem noclegowym, ale też centrum rozrywki i handlu. Marywil został zburzony w 1825 r. Obecnie na jego miejscu stoi Teatr Wielki.

XVII-XVIII w.
Pojawiają się pierwsze obiekty sanatoryjno-hotelarskie w miej­scowościach o charakterze uzdrowiskowym, głównie w Sude­tach (Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój, Jedlina Zdrój).
Zaczynają powstawać pierwsze schroniska górskie (również w Sudetach).

XVIII w.
Powstają karczmy o dość znacznych rozmiarach i szerszym zakresie świadczonych usług, tzw. austerie (np. w Dobrej pod Strykowem).

XVIII-XIX w.
Powstają pierwsze domy zajezdne i hotele typu miejskiego (np. hotele Pruski - późniejszy Angielski i Pod Białym Orłem w Warszawie).

All About Me - IN THE MIDDLE OF NOWHERE...

Me
Link Komentarze (1) »
wtorek, 25 września 2007
Duszniki Zdrój...
Pewnie znacie ten tekst: "Było ciepłe lato choć czasem padało. Dużo wina sie piło i mało się spało (...)". Wstawiam sobie zamiast ciepłego lata zimne lato i mam wizje ćwiczeń terenowych z hydro w Dusznikach. Piło sie dużo, pomiarów dokonywało się w dzień (czasem nawet w nocy), w nocy natomiast robiły sie analizy, raptularze różnego typu. Bogu dzięki wynalazcy kalkulatora,.

Śmieszne i nie śmieszne żarty przeszłości, teraźniejszości i przyszłości~> Evelinka

Mam neostrade wiec mam bardzo dużo czasu na takie żeczy;D Nom i znowu jeżdze se na zawody. W piątek byłam na zawodach szkolnych i razem z D.J. ANDRUT-em i Magdą K. zajęłyśmy drugie miejsce. Dzięki temu wynikowi mam szósteczke z Wychowania Fizycznhego. Pierwsze były Duszniki Zdrój które miały przed nami przewage około 15 sekund(to bardzo duzo);/ Ale my się tym nie przejmujemy. Dzisiaj też byłam na zawodach(wcale się nie chwale) i byłam pierwsza. Normalnie jak jestem na nartkach to czas leci mi w oka mgnieniu a w tej głupiej* szkole ciagnie mi.

Nowy ROK 2007

Byłam sucha. Naszczescie tylko jedna noga i do kolana:p O 24 bylismy spowortem. Potem do mycia , i w pidżamki:p i tak siedzielismy kiedy przyszła druga grupa;) Przeslismy w ten dzien do czech w ta i spowrotem 10 km a na podchodach mniejwiecej 15 km:D W czwarty dzien odwiedzilismy Duszniki Zdrój , również szlismy na piechote bo jakze inaczej;p Przeslimy tym razem 14 km , pilismy ta obrzydliwa uzdrowiskowa wode która smakuje jak zelazo albo krew;p Wrocilismy i mielismy dyskoteke:p była głupia wiec poszłam z Kara sie myc i miałysmy ciepła wode;p W piety i ostatni.