O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Dune

Zwierzęta dla każdego - Onet.pl Blog

Domu czy mieszkania. Czy nowy zwierzak nie będzie im przeszkadzał, nie spowoduje uczulenia lub nie będzie musiał powrócić do sklepu z powodu zakazu rodziców.

Trzeba też pomyśleć o innych mieszkańcach domu jak pies czy kot. Część z nich może nie uznać nieupilnowanego gryzonia za współokatora, a za zabawkę. Nie zawsze klatka ochroni gryzonie, ich ogonki często wystają poza klatkę. Podobno nawet niektóre koty potrafą wyjąć gryzonia z klatki. Jedynym rozwiązaniem w tym przypadku pozostaje trzymanie myszek w pomieszczeniu niedostępnym dla kota lub w klatce tylu Duna czy terrarium.Psy również mogą stanowić niebiezpieczeństwo dla myszek. Jeśli nie są przyzwyczajone do gryzoni mogą nie dawać im spokoju. Rozwiązaniem może tu być trzymanie mysiej klatki odpowiednio wysoko. Uparte polowanie zwierząt na myszy mimo to może być uciążliwe, co trzeba wziąść pod uwagę podejmując decyzję o przyjęciu do domu myszek. Nawet w przypadku, gdy pies czy kot tolerują gryzonie nie wolno pozostawiać zwierząt razem bez opieki!

UCZULENIE, HAŁAS, ZAPACH

Może się okazać, że właściel ma uczulenie, np. na mysie.

Andrew's...

Nastąpić ]

nie mam pomysłu na notkę
jakieś sugestie?

logged 2005-09-19 15:42:07
skomentuj


[ a co sie bede ]

Postanowilem pojsc na latwizne i dodać tekst piosenki. Jej przesłanie jest bardzo głębokie więc żeby nie było żadnych nieporozumien. Nie chce zawierać tu żadnych aluzji, insynuacji bądź wyrzutów, zaś wszelkie prawdopodobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest przypadkowe i niezamierzone. Pozdrawiam.
-----------------------

Darude - Sandstorm

Duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuun
dun dun dun dun dun dun dun dun dun dun dun dundun dun dundundun dun dun dun dun dun dun dundun dundun
BOOM
dundun dundun dundun
BEEP
dun dun dun dun dun
dun dun
BEEP BEEP BEEP BEEP
BEEEP BEEP BEEP BEEP
BEEP BEEP BEEP BEEP BEEP BEEP BEEP BEEP BEEP BEEP BOOM
daddaddadadsadadadadadadadadadaddadadadadadaddadadaddadadadadadadadadadadadaddadddadaddadadadd dadadadaddaddada
d
dadadddaddadaddadadadddadadada
nyu nyu nyu nyu nyu nnyu nyu nyu nyu nyu nyu nyu nyu nyu nyu nyu
doo doo doo doo doo doo doo doo
nnn nn nn nn.

Indie i Nepal 2009-2010 aż za wylewnie

Się zatrzymywać, bo i po co.

Pierwszą czynnością, jeszcze przed dostaniem się do autobusu, było zakupienie biletu na dzień następny do Dehra Dun. Kasa biletowa, wbrew logice, nie znajdowała się na dworcu, ale w pewnej od niego odległości. Ową pokonałem rikszą. Oczywiście przed wszystkimi okienkami panował motłoch, jakich mało. Nic mi nie dało dopchanie się do kasy, bo siedzący w niej sporych gabarytów Hindus i tak oświadczył z wielką satysfakcją, że biletów do Dehra Dun na dzień kolejny nie ma. Inaczej, w dzień kolejny nie idzie pociąg do Dehra Dun, a w jeszcze kolejny dzień nie ma biletów. Poniedziałek był, we wtorek chciałem jechać, ale pociąg nie szedł, a na środę nie było miejsc. Nie mając zaufania do dworcowych kas w Indiach, postanowiłem zakupić bilet u agenta w Kuszinagarze. Ponownie zasiadłem więc w rikszy, tej samej, i kazałem się zawieźć na autobus do Kuszinagaru.

Autobusy stały nieopodal, riksza okazała się zbytkiem. Do autobusu wsiadłem bez problemu, bagaż powędrował na dach, wszyscy gapili się, jakby w życiu nie widzieli białego. Upał panował nieziemski, brud i kurz jak na.

Chomiki

Wpisy

 • niedziela, 22 stycznia 2012
  • Lokum chomika

   Klatka, akwarium, terrarium, duna, samla.

   Jest tego tyle, że trudno wybrać.

   Jednak najważniejsze są wymiary. Nie liczy się wysokość, duża ilość pięter, rury po za klatką. Ważna jest podstawa, która nie może być mniejsza niż 60x40cm.

   Teraz postaram się wypisać wszystkie +,- i przybliżone ceny.

    

   Samla

   Co to właściwie jest?

   Plastikowe pudło dostępne w ikei.

   Ma ona 79x57cm niestety zwęża się ku dołu przez co ma niecałe 70x50cm. Można zastąpić ją oczywiście innym pudłem o odpowiednich wymiarach.

   Koszt: (ikea) 49.99zł, można dokupić pokrywę na górę 19.99zł.

   Duna

   Duna jest bardzo fajnym rozwiązaniem. Nie wysypują się trociny,.

Dune 2

||| Be my Downfall |||

Tatom i moim bratem po okólary dla niego (brata oczyfiście :P). Potem wstąpiliśmy do tecathlonu... (czy jak to tam oni piszom...)i nomanie mam rakiete :P
Tera będe w tebnisa ciąć... a jak :>
A właśnie... Kitek mnie podsumował she ja to siem za szermierke wziąść powinnam muhehhehe :P
Dobr ide dzwonić do duny i siem z nią zgadać co do jutra (ale mi sie kce te papiery fosić... o maj gad... )

Created by Dev

skomentuj (10)I po weselu :P 2003-06-29 19:19:14


No i po ptokach... ślub był, wesele było , pojechało się i wróciło... potańczyło i pojadło (o qrfa... chyba mi coś do oka wpadło Oo).
To streściłam już mniej więcej co robiłam (nie... ten rym był nie zamierzony :P).
Wogóle to teraz mnie hiro maltretuje.... a Viqs wogóle.

WarpSpace

Zniekształcenia i po krótkiej ale burzliwej podróży usianej turbulencjami i kolorowymi efektami świetlnymi rozpoczyna podróż po niezidentyfikowanej przestrzeni, aby u kresu zostać wyplutym we wskazanym miejscu w naszej rzeczywistości. Efekt taki lub jego warianty można zaobserwować w popularnych seriach takich jak Star Wars, Dune, Babylon 5 czy Warhammer 40k. W gruncie rzeczy każde z wymienionych uniwersów stara się tłumaczyć ten fenomen we w miarę inny sposób, chociaż finalnie efekt pozostaje ten sam. Wszystkie rozwiązania sprowadzają się do znalezienia drogi „na skróty” przez przestrzeń o innych właściwościach fizycznych czy o innej.

Do paradoksalnych wniosków podczas skoku? Można by wymieniać w nieskończoność.

~ - autor: shareif w dniu Grudzień 7, 2009.