O czym chcesz poczytać na blogach?

Dundee united celtic

Piłka Oczami Kibica

Anielską cierpliwością wykazywał się Gordon Strachan, kiedy to musiał patrzeć jak jego ulubiony bramkarz w meczach o stawkę puszcza gole, które na dobrą sprawę puszczają także amatorzy. Nie wytrzymał po pojedynku z Dundee i nakazał dodatkowe treningi, które Boruc odbywa tylko z trenerem bramkarzy. Przez Artura te dodatkowe szkolenia są traktowane jako kara, co zresztą jest oczywiste. Szczególnie jeśli ma się do czynienia z taką brutalna.

Pomogły wielu sportowcom – mówi przyszły psycholog Artura Boruca, Tom Lucas.  Lucas twierdzi, że będzie działał tylko jeśli zgodę wyrazi Boruc, oby i teraz Polak chciał otrzymać pomoc.

Nie pomaga natomiast Celtic, na siłę szukając sposobu by Załuskę sprowadzić na Celtic Park już zimą. Mark Brown uważany jest za zbyt słabego bramkarza, by stworzyć jakąkolwiek konkurencje Polskiemu golkiperowi. Na dodatek Strachan na łamach prasy.Opuści mistrza Anglii na rzecz klubu z Hiszpanii.

Wczoraj odbyło się oficjalne wręczenie nagród za najlepszego piłkarza przez FIFA w 2008 roku. Nie trudno domyślić się, że zdobył ja właśnie młody zawodnik Manchesteru United. Cristiano nie krył wzruszenia. Odgrywając jaką szopkę. Odebrał nagrodę i poszedł, a z ust jakiegoś hiszpańskiego dziennikarza prawdopodobnie będącego na gali, mogliśmy usłyszeć, że Ronaldo ma kontrakt z Realem. To.

W światło bramki

Stwarzał więcej sytuacji, te Piotra Ćwielonga i Sebastiana Mili powinny zostać zamienione na bramki. Chłopcy Oresta Lenczyka przed meczem pokrzepiali się twierdząc, że po boju z Dundee są silniejsi, opadło z nich napięcie i teraz będą mieli z górki. Tymczasem przekonali się, jak ciężko zaczynać dwumecz na własnym boisku. Niby trzeba atakować, a jednak nie wolno stracić bramki. Kilka kontr.W ostatnich latach polska piłka klubowa – za wyjątkiem dwóch dobrych sezonów pucharowych Lecha – podupadła w Europie. Ale czy to już powód, aby przejścia Dundee United, czy Skonto nazywać sukcesami, a nie obowiązkiem? Gdyby Śląsk wyeliminował Celtic, bądź Rangersów, uznałbym to za nie lada osiągnięcie. Liga szkocka jest nierówna. Rangersi i Celtic deklasują pozostałe kluby. To trochę tak, jakbyśmy zrobili ligę Województwa Małopolskiego..

Pilkarska kadra statystycznie 2007-????

Kadra na mecz z Grecją
Poniżej zamieszczam listę 30 piłkarzy, z których Leo Beenhakker wyłoni ścisłą kadrę na sierpniowy mecz z Grecją w Bydgoszczy:

Bramkarze:

Artur Boruc (29 lat, Celtic Glasgow, 41 A), Łukasz Fabiański (24, Arsenal Londyn, 14 A), Sebastian Przyrowski (27, Polonia Warszawa, 7 A), Łukasz Załuska (27, Celtic Glasgow, 1 A).

Obrońcy:

Bartosz Bosacki (33, Lech Poznań, 19 A - 2.
Bosacki (33 lata i 168 dni), najmłodszy Lewandowski (20 i 289). Średnia wieku 26,64 (po zmianach 26,82). Zawodnicy dziewięciu klubów, w tym sześciu zagranicznych (pięciu piłkarzy z Lecha, trzech z Legii, po raz pierwszy reprezentowane Dundee United - czwarty klub szkocki, 139 zagraniczny). Debiut Załuski (będący jednocześnie jego pożegnaniem) - to już 846 zawodnik z meczem w kadrze na koncie. Rezerwowi: Tomasz Bandrowski, Piotr Polczak i Sebastian Przyrowski.

Euzebiusz Smolarek - nadzieja polskiej piłki - Onet.pl Blog

Inne strony
  • Oficjalny serwis Wisły Kraków
  •  Blog o Reprezentacji
  • Blog o Maćku Żurawskim
  •  Wpadki komentatorów sportowych
  •  Zczuba - inny serwis sportowy
  •  Polski serwis Chelsea Londyn
  • Polski serwis Celticu Glasgow
  •  Strzel gola Buffonowi
Natury miały być po stronie Polaków. Ale nie były umiejętności...

Druga połowa zaczęła się tak jak pierwsza - od gola dla wyspiarzy. Po rzucie rożnym Marcin Wasilewski odpuścił Jonathana Evansa i obrońca Manchesteru United trafił z czterech metrów. Wszyscy myśleli, że to dopełniło zbiór katastrofalnych błędów polskiej defensywy.

Niespełna kwadrans później kuriozalny samobój Żewłakowa - choć obciążający przede wszystkim.

(0:1) latem zeszłego roku.
Kadra na mecze z Irlandią Płn. i San Marino:

Bramkarze: Artur Boruc (Celtic Glasgow), Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn), Łukasz Załuska (Dundee United)

Obrońcy: Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań), Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht Bruksela), Dariusz Dudka (AJ Auxerre), Adam Kokoszka (FC Empoli), Bartosz Bosacki (Lech Poznań), Michał Żewłakow.