O czym chcesz poczytać na blogach?

Dumping

Czerwona pajęczyna - Niech żyje II PRL!

Imię antykomunizmu, służalczości wobec USA i wrogości wobec Rosji. Prawdę mówiąc ja osobiście nie mogę pojąć jakim cudem przyjęto do UE taki kraj jak Estonia, gdzie przeszło 20% obywateli pozbawiono de facto praw politycznych na zasadzie kryteriów czysto etnicznych. Takie jazdy wyprawiały totalitarne reżimy w pierwszej połowie XX-wieku, ale naszym styropianowym demokratom ani trochę to nie przeszkadzało. Co więcej, Łotwa i Estonia oprócz politycznego faszyzmu, podobały się polskojęzycznym przydupasom USA i Izraela z racji skrajnego neoliberalizmu w gospodarce. Totalna prywatyzacja, podatek liniowy, gospodarka oparta na outsourcingu usług i dumpingu socjalnym to miał być ten ideał dla polskich rządów.

Nagle przyszedł kryzys i okazało się, że to co zdaniem neoliberalnej propagandy miało być obciążeniem dla Polski, czyli spora jak na Europę liczba ludności i archaiczna struktura gospodarki, m.in. utrzymane tradycyjne rolnictwo wytwarzające w dużej mierze na własne potrzeby stało się atutem. Te "prężne" gospodarki mikrotygrysów bałtyckich pierdolnęły z wielkim hukiem. Chociaż na Łotwie zamykano do więzienia m.in. wykładowców uniwerstyteckich, za "straszenie kryzysem" to PKB tych krajów.

Paysage avec Notre Dame de Paris. (Harmonie bleue et or)

Ciekawa była reakcja ekonomistów francuskich na kryzys grecki. Pytani czy Grecja powinna opuścić strefę euro? kolejno odpowiadali, że nie ma o tym mowy, ale dobrze byłoby gdyby tę strefę opuściły Niemcy. Właśnie odkryli, że w epoce euro Niemcy jako jedyny kraj strefy sie rozwija się... kosztem pozostałych. Myślałem, że Schroeder to ciota, widząc jak Chirac robi z nim co chce, a tu... po cichu... za jego zasłoną dymną Niemcy dymali wszystkich.
Wczoraj francuska minister sie wygłupiła w wywiadzie pokazując, że nawet nagłówków ekonomicznych nie rozumie. Najdowcipniejsze, zarzuciła Niemcom dumping socjalny, obniżanie kosztów produkcji przez redukcje wypłat. Tu nawet dziennikarze francuscy rechotali porównując siłę nabywczą robotników francuskich i niemieckich. A ekonomistom chodzi o to, ze dodatni bilans Niemiec wzmocnilby ich walute, zwiekszajac konkurencyjnosc innych krajow.
Poszukałem tego wywiadu na onecie, nie znalazłem żadnego komentarza. Szkoda, bo jak przeczytać to widać kto korzysta na euro.


Tagi: francja
opdar.blog.pl, 2010-03-16 21:41:48
skomentuj (2)
Sądy

Radiopomostphoenix's Blog | Just another WordPress.com site

W doprowadzeniu i jej do “wolności” i “demokracji”. Czyli do zgnojenia jej Unią i narzucenia jej rządów żydostwa.
Agentka Borys, cały czas pilnowana przez goryla zapewniała, że pomimo rezygnacji z funkcji szefowej jej agenturalnego związku nadal “działa”, choć na innej płaszczyźnie i innymi metodami.
Być może jeszcze o niej usłyszymy.

Szanse w dystrybucjonaliźmie istnieją, ale należy liczyć się ze wściekłymi atakami na tę inicjatywę. Rządząca Polską sitwa spod znaku Sorosa będzie zwalczać niezależne i oddolne inicjatywy administracyjnie, medialnie, a nawet finansowo (np. poprzez dumping).
Próbować jednak należy.

A czy uda nam się zorganizować do przejęcia władzy przy urnach?
Jak na razie nie potrafimy nawet zmobilizować kilkunastu osób do udziału w “Tematach Tygodnia”. Dlatego obawiam się, że na dyskusji w prywatnej korespondencji się zakończy nasze “organizowanie się” w celu przejęcia przez wykluczonych władzy.
as

Praca za granicą

2006-04-06 11:45:51
skomentuj (0)


Islandia otwiera rynek pracy dla Polaków
Rząd Islandii postanowił otworzyć od 1 maja rynek pracy dla Polaków i obywateli innych nowych państw UE z Europy Środkowowschodniej - poinformowało islandzkie Ministerstwo Spraw Socjalnych.

Równocześnie powołano komitet mający monitorować wykonywanie tego postanowienia i przygotować na listopad raport dla rządu w Rejkiawiku o ekonomicznych i społecznych skutkach otwarcia rynku pracy. Władze islandzkie zapowiadają też, że będą nadzorowały, by pracownicy z nowych krajów UE nie byli wyzyskiwani i nie dochodziło do tzw. płacowego dumpingu.

Przybysze z nowych państw UE, po przybyciu do Islandii i znalezieniu pracy, będą zobowiązani do zarejestrowania się i uzyskania pozwolenia na pobyt, jeśli będzie dłuższy niż trzy miesiące.

Według informacji udostępnionych przez Danutę Szostak, kierującą Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Norwegii (obejmuje ona swym zasięgiem również i Islandię), na tej północnej wyspie obecnie przebywa i pracuje ok. 7 tys. Polaków.

Zatrudnieni są w przemyśle rybnym, stoczniowym, budownictwie, usługach turystycznych, rolnictwie, drogownictwie. Największa ich grupa została zaangażowana przez amerykański.