O czym chcesz poczytać na blogach?

Dukla

Glorya's Blog // Natki blog

Grawitacji, którą usiłują co rusz przemóc pisarze -- astronauci próbujący prędkości ucieczki, hen poza miasteczkowe orbity, którzy potem wracają po wielkim łuku, bolidy ponad czerwonymi dachami i dzwonnicami wciąż tego samego miasteczka. Rozprawa z miasteczkiem jest dla opisującego siłowaniem się z bytem, pojedynkiem z sobą samym i sobą samą, przymiarką do zrozumienia wszechrzeczy, spojrzeniem w zwierciadło(...)

Najciekawsze w Dukli jest to, w jaki sposób, niczym jednym prędkim ciosem ołówka w skroń, Stasiuk ukatrupił polski małomiasteczkowy kompleks (...)

Dukla to świat jedyny, ten nowy właśnie, brzydki lecz podmalowany(...)bezkierunkowy, okrutny, chędogi -- i jedyny. To on, ta konstelacja rupieci i byle jakiego życia u stóp obojętnych, objętych wiatrem grzbietów Niskiego Beskidu, musi wystarczyć za całą wykładnię bytu, istnienia i sensu. Tu trzeba znaleźć własny język, i nie tylko język: samemu trzeba spróbować zrozumieć, co naprawdę wynika z krzątaniny, krajobrazu, nieba, za którym może także coś jest?

Ex Libris 05/1998
Piotr Siemionskomentuj (1)


2003-09-10.

Pucca i Garu zwiedzają świat - bloog.plNa początek Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza w Bóbrce.
W budynkach można obejrzeć stare lampy naftowe, zdjęcia z kopalń oraz aparaturę używaną do wydobywania ropy naftowej i gazu. Na zewnątrz można obejrzeć stare i nowsze szyby wiertnicze. Niektóre nawet czynne - ku naszemu zdziwieniu w co najmniej dwóch odwiertach wesoło chlupotała ropa ;)
Bilet wstępu - 6zł (normalny), czynne nawet w niedzielę.
W Dukli obejrzeliśmy kościół OO. Bernardynów pw.Św. Jana z Dukli. Obiekt jest duży i robi wrażenie, tylko przydałby się mu remont. Odpadający tynk nie wygląda zachęcająco.


W Dukli znajduje się też muzeum historyczne, ale nie byliśmy w środku.

Następny dzień spędziliśmy na opalaniu się na naszym kamieniu (Homerze) znajdującym się na rzece Solince, przy drodze Dołżyca - Terka. Ku naszemu rozczarowaniu drogę wyremontowano, przez co straciła swój odludny "bieszczadzki" klimat (wcześniej ciężko było nią przejechać).

...!MóJ BlOgGaSsEk!..

O mnie
glodna12
Dukla
Słówko o mnie
Mam na imię Dominika.Mieszkam w Dukli.Mój blogasek będzie o ...O czym popadnie.Moje przyjaciółki to Ola,Justyna,Dominika,Wera,Kinia i Asia!:)Są odjazdowe!!!
Zobacz mój profil

Księga gości
 

karolak

Powozownia. Synagoga – zbudowana w typie wschodnim bożnica jest jednym z najcenniejszych zabytków żydowskiej architektury sakralnej w Polsce. Kościół Farny.
Dukla: kościół parafialny pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w stylu późnobarokowym z wystrojem wnętrz w stylu rokoko, kościół OO. Bernardynów wraz z zespołem klasztornym, zespół pałacowo-parkowy – Muzeum Historyczne Pałac, komora celna, ratusz z II połowy XIX w., ruiny synagogi żydowskiej, ruiny browaru, cmentarz z kaplicą XVIII w., cmentarz żydowski, cmentarz wojenny z I i II wojny światowej.
W ostatnim czasie Dukla stała się miejscem pielgrzymek. Ojciec Święty Jan Paweł II osobiście kanonizował dukielskiego rodaka 10 czerwca 1997 r. Miejsce kultu św. Jana to Pustelnia św. Jana znajdująca się w Trzcianie na wzgórzu Zaśpit. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2
Łukawiec: Sanktuarium Matki Bożej Tartakowskiej – z tej miejscowości pochodzi abp Mokrzycki.
Wielkie Oczy: Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych, którego kustoszami są księża diecezjalni.
Chłopice: Sanktuarium Maryjne Matki Bożej na gruszy.
Jarosław: Sanktuarium Maryjne, gdzie kustoszami są.

Blog CmOkUs9999

Babki nic nie wykryli... później poszlismy na spacer... po powrocie i po obiedziex] przyjechał kurator z oświaty...i zrobił mnie i moim kolezankom przesłuchanie... skonczyło sie na tym ze to było nasze piwo które babka zerekwirowała "starszej młodziezy.." ;/;/;/;/ a ona w cale nie piła szkoda tylko tego ze zadne z nas nie piło tatry <lol> ale to pomine...policja pojechała kurator tez... w tej całejawanturze moja 1kolezanka zemdlała druga wyladowała u lekarza.. i po prostu zajebiozzaaaa

po powrocie z obozu byłam dwa dni w kraku i znowu pojechałam z kuzynkime do Dukli
teraz tu siedze i wałsnie pisze te notke xD

No to tyle pozdrofiaaam pare osóbek: Anie Magde (szalona 19) Kore Karcie Karole MadziQ Ake donie Asie Pawła Mua:* i mojego kuzynka:*Pawelka  Sokoła...nieiwem pozdrawiajcie sie jak chcecie... mi sie juz niechce Buźka Mua