O czym chcesz poczytać na blogach?

Dudek

Pisząc dla siebie samego, słowa te nie odnajdą celu ... - Onet.pl Blog

Gdzie szczęście, wyznaczają rytm każdemu życiu.

 

I siedzimy tak wtuleni, na jeszcze ciepłym piasku,

Nie czekam na żadne słowo, bo tu milczenia żądny,

Tylko oddech Twój, owiewa mój szorstki policzek,

A włosy beztrosko rozwiane, po mej twarzy biegają,

Patrzysz, to raz na mnie, raz na niebo gwiazd pełne,

No i w końcu całujesz, zamykając zawstydzone oczy.

 

Wtulam się w twą pierś, by poczuć bicie mego serca,

A ciepłą dłonią, wszystkie zbędne myśli odpędzam,

I w takim boskim stanie, trwać mógłbym na zawszę,

Bez przyziemnych zachcianek, bez mej muzyki nawet,

Tak wiele byłbym gotów, cennego dla mnie poświecić,

By tam zostać i dalej się  z Tobą w tej pustce zatracać.
Writer Paweł Dudek (00:52)

cudowne-ptaki - Onet.pl Blog

I pierś czerwonobrązowe, na czarnych lotkach i sterówkach białe i żółtawe poprzeczne pasy, brzuch i podogonie jasne, dziób długi, cienki, rdzawo brązowy z czarnym końcem i zagięty, z uwstecznionym językiem. Skrzydła szerokie i zaokrąglone. Ma ciemnobrązowe oczy i szare nogi.
Dudek dorównuje wielkością turkawce i jest nieco większy od szpaka. Ptak jest łatwo rozpoznawalny, zwłaszcza w locie, bo jako jedyny europejski ptak łączy w upierzeniu rdzawą, czarną i białą barwę. Zaskoczony obecnością człowieka dudek nie odlatuje zawsze od razu. Czasem nieruchomieje w pozie w której upodabnia się do barwnej jaszczurki. Dzięki swemu upierzeniu w czasie żerowania zlewa się z otoczeniem.

Rozmiary [edytuj]

długość ciała 
ok. 28–29 cm
rozpiętość skrzydeł 
45–46 cm
długość ogona 
10 cm
długość dzioba 
5–6.

To co mężczyźni lubią najbardziej

A to psikus. Dzisiejsza notka miała być o Błaszczykowskim, ale niestety zostaje przeniesiona z powodu występu Dudzia w klatce Liverpoolu. Zanim jednak zacznę przenieśmy się trochę w przeszłość...

Jest czerwiec 2005. W finale ligi mistrzów mierzą się: AC Milan i Liverpool. Parę dni wcześniej Rafa Benitez ogłasza, że od nowego sezonu Liverpool będzie miał nowego bramkarza-Jose Reine(Villareal). I po 53 sekundach spotkania okazuje się, że ma rację-Paolo Maldini strzela bramkę na 1:0. W 39 minucie Crespo robi 2:0 a w 43 za sprawą tego samego piłkarza jest już 3:0. Dudek przy żadnej bramce nie zawinia ale też gdyby je obronił, nikt nie powiedziałby, że popisał się cudownymi interwencjami. Benitez przekonany, że trzreba sprowadzić nowego bramkarza. Pamiętam rozmowę z moim bratem w przerwie spotkania:

-No to Gerrard już na bank będzie grał w Chelsea od nowego sezonu

-Daj spokój, on na bank zrobi wszyskto żeby wygrać...

I zrobił. Jak przystało na kapitana poderwał drużyne do odrabiania strat strzelając pierwszą bramkę. Chwilę wcześniej Dudzio broni groźny strzał Shewy z.

Na padoku - Onet.pl Blog

Nie nawidzę uczucia wejścia na bloga i przelatującej myśli " kurcze, ale dziś w sumie nie mam o czym napisać". To chyba koszmar każdego blogera (czy blogersa? nie ważne...) , w zestawieniu z cholernym przyzwyczajeniem do klikania w swój adres bloga i latania po wszystkich linkowych znajomościach momentami robi się nie do zniesienia. Mam ten stan... , że mogłabym tu nie zaglądać, bo nic się nie stało wartego zapisania, ani żadna wartka myśl nie przeleciała przez moje zwoje mózgowe, ale jest weekend, jakiś taki luzik w kościach, Dudek dogadał się właśnie z Morfeuszem na jakich zasadach dziś zaśnie a Tatko wyskoczył wynieść śmieci, których nie ma czyli na fajkę przed blokiem. Jezu, czy to mnie zżera taka nijakość czy nie zauważam rzeczy ważnych?
aktaulnie Terenia -arch. Karmina (22:23)
12 KOŃSKA DAWKA KOMENTARZY!!!

TWÓRCOWNIA Forma-t nieoficjalna wersja

Kurtyna nostalgii opadła na dobre, cieńki głosik należał nie do tego nieśmiałego chłopczyka, ale do upośledzonej starszej dziewczyny.
Na końcu w towarzystwie tym dostrzegłem, ujmując całościowo, jakiś rys łagodności, którego tak usilnie poszukiwałem w życiu.

 

00:02, tworcownia
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 02 marca 2008
Piotr Dudek -notka Zbyszka znaleziona
Piotr Dudek
Sztuka bywa zdrowiem
Artystyczny życiorys tego twórcy jest tak wielowątkowy i bogaty, że można by nim obdzielić kilka osób. Jako dziecko lepił z plasteliny całe armie i aranżował wielkie bitwy. Jego pierwsze rysunki przedstawiały fantastyczne twory architektury. Potem przyszedł cykl prac kreślonych technicznymi ołówkami starszego brata, ucznia technikum geodezyjnego. Sam przerywa naukę w szkole średniej ale nie porzuca sztuki: dalej eksperymentuje z formą i techniką w cyklu kolaży, będących rodzajem.