O czym chcesz poczytać na blogach?

Duchu święty

Niezbędnik Animatora - bloog.pl

Drzew
przyjaźń zwierząt
zwątpienie podjęte z ufnością
radość głuchoniema
prawda nareszcie prawdziwa nie posiekana na kawałki
czy umiesz przestać pisać
żeby zacząć czytać?


Anonim

Mój ty nieśmiały święty 
biedny anonimie 
nie szeptałeś mój Boże 
nie.

Cała moja istota drży... I poprosiłam: "Panie, wybaw mnie od wszelkiego zła. Moje serce należy do Ciebie. Mój Boże, ześlij mi Twój pokój, żebym mogła osiągnąć jak największe korzyści z Eucharystii i żeby moje życie mogło przynieść jak najlepsze owoce. Duchu święty, przekształć mnie, działaj we mnie, prowadź mnie. O Boże, udziel mi darów, których potrzebuję, by lepiej Ci służyć!" Przyszedł czas Liturgii Słowa i Dziewica Maryja kazała mi powtarzać:

Wysoko pośród chmur...

Jest fascynująca w swojej tajemniczości i działaniu. Przez tyle ksiąg Starego Testamentu ukrywa się dając delikatnie znać o swoim istnieniu, np .jako uch Boga, moc Boża i Mądrość przedwieczna .Aż tu w Ewangelii zaznacza mocno swoją Osobę działanie .Oto Duch święty ogarnia Maryję i ta przyjmuje pod serce Syna Bożego .Objawia się w gołębicy jako jedna z osób Trójcy Świętej w czasie chrztu Jezusa nad Jordanem, a później nieustannie towarzyszy Panu Jezusowi w Jego nauczaniu i cudach. Wreszcie najważniejsze.Przyszło z narysowanym, wiszącym na suszarce ,suszącymi się prześcieradłami ,odchylonymi w sposób charakterystyczny w jednym kierunku .Dziecko znakomicie wyraziło prawdę, że wiatr można narysować pokazując skutki jakie powoduje .Tak samo jest z opisem Zesłania Ducha Świętego ,widzimy jego skutki.
Opisany przez biblijną symbolikę Duch Święty dokonuje w sercu człowieka duchowej przemiany .Uzdalnia chrześcijanina ,aby był człowiekiem duchowym a nie cielesnym czy zmysłowym. Człowiek duchowy słucha głosu Ducha.

chodź za mną... - bloog.pl

Zawierzonego Księciu Apostołów, umacniania we wierze braci(13) - swoją powagą czyniła to święto coraz uroczystszym. To z pewnością skutecznie wpływało na ducha gorliwości u wiernych w stronę coraz głębszego rozważania wielkości wspomnianej tajemnicy. I tak święto Wniebowzięcia zostało podniesione z tego stopnia godności,.

Wiernych(15). Ponadto w przeddzień tego święta już od dawna był nakazany post, jak widać ze słów Naszego poprzednika św. Mikołaja I o przepisach postnych: "jakie święty Kościół Rzymski od dawna przyjął za zwyczaj i tego się trzyma"(16).

Świadectwo Ojców i Doktorów Kościoła
Nami !
Chryste usłysz nas!
Chryste wysłuchaj nas !
Ojcze z nieba, Boże zmiłuj się nad nami !
Synu, Odkupicielu świata, Boże zmiłuj się nad nami !
Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami !
Królowo Aniołów - módl się za nami
Królowo Archaniołów - módl się za nami !
Królowo Księstw - módl się za.

Książki nie z tego świata | Na tym blogu będą umieszczane pełne, ciekawe i uduchowione książki, których nie znajdziesz nigdzie indziej w sieci.

Zniewagi cieszy się, a cierpi, gdy go się pochwali. Ale to dopiero początki pokory, bo gdy dusza pozna Boga przez Ducha Świętego, jak jest On pokorny i łagodny, wtedy widzi siebie niżej od wszystkich i gotowa jest siedzieć na oborniku jak Hiob, a innych oglądać w Duchu Świętym, jaśniejących blaskiem i podobnych do Chrystusa.
Kiedy dusza pamięta o śmierci, to nawiedza ją pokora i cała oddaje się woli Bożej, pragnie ze wszystkimi być w pokoju i wszystkich kochać.
Bóg wszystkich ludzi kocha, ale posyła.I że nie ma nikogo, kto mógłby mu coś powiedzieć, ale upokorzyła go św. Maria Egipcjanka i zobaczył jak mu daleko do niej. Biskupa Tychona z Zadońska upokorzył pewien saloita. Uderzył go w policzek, mówiąc: „Nie wynoś się”. Tak Bóg łaskawie upokarza świętych sług swoich, by do końca trwali w pokorze; tym bardziej my musimy się upokarzać.
Jeśli chodzi o doskonałość pokory, to cały rodzaj ludzki przewyższa Przenajświętsza Bogarodzica i za to błogosławią Ją wszystkie pokolenia ziemi i służą Jej.

rozmowy w zaświatach

"Niech Ziemia będzie "uświęceniem"wiecznego

spoczynku "Ciała..."

a...

"Cisza"będzie świętym wiecznym

Pokory"

"Boże Ojcze Nieba Ciszy...wybacz mi to,że przez całe moje ziemskie życie moją winą i grzechem,wybacz mi moje zepsute dotychczasowe życie...

"Pozwól mi powrócić na "drogę życia"w Bogu ku Bogu Ojcu Nieba Ciszy...Pozwól abym już za czas swojego ziemskiego życia stał się Twoim dzieckiem,w Duchu Świętym synem Boga...

Piosenki Do Ducha Świętego - Onet.pl Blog

D
życiodajny spłynie deszcz na spragnione serce                g
Obmyj mnie i uświęć mnie                                           B
        hG
On rozjaśnia grzechów noc,             DA
wierność Bogu na nas zsyła.            hG

1. Ogarnij Duchu Święty                                eGD
Nasze dusze swym.

...przypadków nie ma... - Onet.pl Blog

 

A każda zona czy matka?? Czy my się nie boimy kochać?? Pzrecież musiałybyśmy życ nienawiścią od dnia ślubu do męża, tesció, dzieci itd... dla mnie kazda która kocha pomimo jest święta..nie męczennica a świętą, bo wiem ile tzreba by wybaczyc, by kochać pomimo.

Mialo być o modlitwie, ale chyba o wierze to mi  wyszło :)

Brak.

Mama, która od dziecka wpajała że trzeba kochać bliźniego jak Bóg nas kocha, nie wolno zazdrościć, obmawiać, ziać nienawiścią itd.... I Babcia Marysia (już świętej pamięci) która powtarzała"pokorne ciele dwie krowy ssie" - uważam ze chyba żartuje jak to mam być pokorna jak mi dokuczają?? Źle wtedy rozumiałam pokorę... Ale czym skorupka za młodu...

Bądź z nami Duchu Święty